Rugsėjo 22 d., 9 val., medžių senolių savininkai, valdytojai, tyrinėtojai ir visi, kuriems rūpi išsaugoti šiuos medžius, kviečiami dalyvauti nuotolinėje konferencijoje „Negyvos medienos svarba miestuose“. Ji prasidės 9 val. ir vyks iki 12.30 val. Pranešimų bus galima klausytis lietuvių arba anglų kalbomis. Norintieji dalyvauti prašomi pranešti iki rugsėjo 17 d. elektroniniu paštu adele.b@glis.lt.
Stuobrius, išvartas ir virtuolius, nudžiūvusias medžių šakas, plyšius ir dreves žaliuojančiuose medžiuose mokslininkai vadina negyva mediena. Ji yra tūkstančių įvairių gyvių gyvenamoji aplinka, maistas ar laikina slėptuvė. Biologinės įvairovės palaikymui ypač vertingi yra medžiai senoliai, nes juose gausu drevių, atsilupusios žievės,
negyvų šakų, kuriose apsigyvena retų rūšių vabzdžiai, kerpės, paukščiai ir žinduoliai. Tokie medžiai dažnai auga ne miško žemėje, o senuose dvarų ir miestų parkuose, alėjose palei kelius, šalia sodybų ir kitose gyvenamosiose teritorijose.
Konferencijoje Lietuvos, Latvijos ir Švedijos žinovai pasidalys gyvenamosiose teritorijose esančios negyvos medienos tvarkymo ir medžių senolių priežiūros galimybėmis, problemomis ir jų sprendimais.
Konferenciją rengia Lietuvos gamtos fondas, įgyvendindamas LIFE programos finansuojamą sumanymą (http://www.glis.lt/?pid=23&proj_id=106): „Ekologinio tinklo nuo brandžių medžių priklausomiems organizmams sukūrimas“.
Ar niekas nesudalyvavote?