Užsidarant vienai po kitos valstybių sienoms, Lietuvos gyventojams sugrįžti į šalį tapo labai sudėtinga, jie įstrigo pačiuose įvairiausiuose pasaulio kraštuose. Susisiekimo ministerija užsakomaisiais skrydžiais į Lietuvą jau sugrąžino 2526 piliečius.
„Kai kovo 13 dieną Lietuva paskelbė karantiną, o pasaulis ėmė uždarinėti sienas, dalis į Lietuvą negalinčių sugrįžti piliečių atsidūrė išties nepavydėtinoje padėtyje, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. – Visi puikiai suprantame, kaip svarbu mūsų valstybės gyventojams sugrįžti į savo šalį, namus, nebūti atskirtiems neaiškų laiko tarpą nuo savo artimųjų, todėl Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijos bendradarbiaudamos subūrė puikią komandą, kuri dėjo visas pastangas iš įvairių pasaulio šalių susigrąžinti savo žmones į Lietuvą.“
Per šį laikotarpį, t. y. iki kovo 27 d., Susisiekimo ministerija užsienyje įstrigusiems lietuviams užsakė 17 komercinių skrydžių iš Ispanijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Lenkijos, Indonezijos Balio salos, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Norvegijos. Keleivius skraidino Lietuvos vežėjai „Tez tour“, „Kidy tour“ ir DAT avialinijos. Iš viso šiais užsakomaisiais skrydžiais į Lietuvą grįžo 2526 keleiviai.
Pasak susisiekimo ministro J. Narkevičiaus, kovo 18 d. įvyko pirmasis mokamas užsakomasis skrydis iš Tenerifės į Vilnių – šiuo reisu į Lietuvą sugrįžo 169 lietuviai. Tą pačią dieną vykusiu antruoju skrydžiu namus pasiekė 132 lietuviai. Kitą dieną vyko skrydis iš Valensijos, kuriuo sugrįžo 213 žmonių. Iš Alikantės kovo 25-ąją į Vilnių jungiamuoju skrydžiu parvyko 105 keleiviai.
Po dviejų dienų, kovo 20-ąją, keleiviai pradėti skraidinti iš Prancūzijos sostinės Paryžiaus. Pirmuoju reisu grįžo 207 lietuviai, po kelių dienų – dar 96.
Pagalba buvo suteikta ir įstrigusiems tautiečiams Nyderlanduose. Iš sostinės Amsterdamo dviem skrydžiais buvo parskraidinti 362 lietuviai.
Po ilgų derybų su Lenkija buvo suorganizuotas skrydis iš Varšuvos į Vilnių. Šiuo skrydžiu buvo kviečiami pasinaudoti tie žmonės, kurie sugebėjo patys atvykti į Varšuvą iš tolimesnių šalių. Iš viso kovo 20-ąją iš Lenkijos sostinės parskrido 69 lietuviai.
Pagalbos grįžti į namus pasiprašė ir lietuvių pamėgtoje Indonezijos saloje Balyje įstrigę Lietuvos piliečiai. Jiems parskraidinti buvo suorganizuotas išskirtinis jungiamasis skrydis Balis–Vilnius–Alikantė. Lėktuvas į Vilnių atskraidino 113 Lietuvos piliečių, o į Alikantę išskraidinti 34 Ispanijos piliečiai ir 32 studentai, besimokantys šioje šalyje.
„Daugiausia lietuvių namo sugrįžo ir dar nori sugrįžti iš Jungtinės Karalystės, – sako susisiekimo ministras J. Narkevičius. – Iki šio penktadienio jiems buvo suorganizuoti 4 skrydžiai Londonas–Vilnius, kurie buvo visiškai užpildyti. Iš viso iš sostinės Londono buvo parskraidinti 878 žmonės. Na, o mažesniais lėktuvais buvo suteikta galimybė tautiečiams parskristi iš Skandinavijos. Dviem skrydžiais iš Oslo į Lietuvą sugrįžo 132 keleiviai, iš Danijos buvo parskraidinta 50 asmenų.“
Atsižvelgiant į norinčiųjų sugrįžti poreikius, išimties tvarka kovo 28, 29 ir 31 d. suorganizuoti papildomi skrydžiai iš Londono. Į šiuos skrydžius bilietai jau parduoti.
Po tolimesnes šalis keliavę ir jose įstrigę lietuviai į Lietuvą parvyko pasinaudoję kitų vežėjų paslaugomis. Lietuviai iš Jungtinių Arabų Emyratų, Dominikos, Tailando, Afrikos šalių, Indijos sugrįžo per Varšuvą. Skaičiuojama, kad iš viso iš tolimųjų šalių namo sugrįžo 69 asmenys.
Liko antra tiek? Per kažkurią konferenciją minėjo apie 5 tūkst.