Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir suplanuoti veiksmai padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos valstybių. Lietuva, įdiegusi šią naujos kartos technologiją, gali tikėtis pokyčių visuose svarbiausiuose sektoriuose. Apie tai sausio 23 d. susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius kalbėjo tarptautinėje konferencijoje „5G Setup: Enabling Efficient Rollout“, kurioje su šalies savivaldybių atstovais 5G plėtros patirtimi dalijosi Jungtinės Karalystės, Estijos ir Lietuvos pranešėjai.
„Susisiekimo ministerijos iniciatyva buvo sutelkta darbo grupė iš šios srities specialistų, kurie parengė Lietuvos 5G plėtros gaires 2020–2025 metams. Šiose gairėse pasiūlytas visas komplektas priemonių, kurių įgyvendinimas sudarys sąlygas šios naujos technologijos diegimui“, – sakė Jaroslavas Narkevičius.
Anot ministro, daugelis išsivysčiusių pasaulio valstybių skuba pasinaudoti 5G ryšio privalumais. Tačiau tikintis sklandaus proceso, būtina koordinuoti veiksmus bendradarbiaujant nacionaliniu lygiu tarp centrinės valdžios, vietos savivaldos ir rinkos dalyvių. Svarbus kiekvieno įsitraukimas, nes nuo to priklausys spartaus 5G ryšio plėtros sėkmė Lietuvoje. 5G ryšys paskatins plėtrą regionuose, bus naudingas ne tik verslui, bet ir gyventojams, atneš naudą visai šaliai.
Numatoma, kad iki 2022 m. 5G ryšys turės būti įdiegtas ir komercinės 5G ryšio paslaugos pradėtos teikti bent viename iš penkių didžiausių Lietuvos miestų, iki 2023 m. – penkiuose didžiausiuose šalies miestuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, iki 2025 m. – miestų teritorijose, tarptautiniuose sausumos transporto koridoriuose („Via Baltica“, „Rail Baltica“), valstybinės reikšmės greitkeliuose ir keliuose, geležinkeliuose.
Šios technologijos svarbą pažymi ir Europos Sąjunga, iškėlusi ambicingus tikslus – iki 2025 metų 5G ryšys turi būti prieinamas miestuose ir didžiuosiuose transporto keliuose, tame tarpe turi nenutrūkstamai veikti ir pagrindiniuose tarptautinėse magistralėse, kertančiose valstybių sienas.
Šiuo metu komercinės 5G ryšio paslaugos vartotojams yra prieinamos JAV, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje ir kt. Nacionalinius 5G diegimo veiksmų planus jau yra paskelbusios 11 Europos Sąjungos valstybių.
Bus batai visiems nuo spinduliuotes
Veryga nutarimu pakeitė Lietuvos Respublikos higienos normą HN 80:2015 „Elektromagnetinis laukas gyvenamojoje aplinkoje” į naują, kuri pakėlė 2 GHz–300 GHz dažnių juostoje nustatyta 1spinduliuotės galią nuo 1W/m2 iki 10W/m2. Tai leidžia 3G, 4G, 5G siųstuvus statyti tiesiog prie jūsų namo ar buto lango legaliai, ir jūs valdžiai to nepakųsite. Viskas legalu.. Žr. Verygos pasirašytą dokumentą: Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. kovo 2 d. įsakymo Nr. V-199 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 80:2015 „Elektromagnetinis laukas gyvenamojoje aplinkoje. Parametrų normuojamos vertės ir matavimo reikalavimai 10 kHz–300 GHz radijo dažnių juostoje“ patvirtinimo“ pakeitimo. Ar manote, kad nuo 2015 m. iki 2020 m. žmonės tapo 10 kartų atsparesni švytinimui elektromagnetine radiobangų spinduliuote? Vien už tai jis nusipelnė būti pačirškintas mikrobangų krosnelėje. Reikia visuomenei kovoti, kad saugios normos dėl elektromagnetinės taršos būtų atstatytos, kol nevėlu.
O ką į tai VIEŠĄJĮ INTERESĄ GINANTI mūsų Prokuratūra?
O kada išgirsime apie pateiktą kompetentingų profesionalų – fizikų bei medikų protestą?