„Tikriausiai visi esame girdėję, kad šiuo metu vykstantys itin greiti technologiniai pokyčiai vadinami ketvirtąja pramonės revoliucija. Kaip žinome, pirmąją pramonės revoliuciją lėmė garas ir vanduo, antrąją – elektra, trečiąją – masinė gamyba ir automatizacija. O dabar matome skaitmenizacijos, daiktų interneto ir dirbtinio intelekto proveržį. Tai atveria naujas galimybes, didesnį greitį ir efektyvumą.“ – laidą pradeda „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.
Ar žinojote, kad dirbtinis intelektas socialiniuose tinkluose mums parenka draugų įrašus ir įdomius vaizdelius? Jis gali pakeisti televizijos laidų vedėjus ir atmerkti mūsų užsimerkusias akis nuotraukose. Dirbtinio intelekto algoritmai net kuria paveikslus. Tai ir dar daugiau sužinosite pažintinėje „Mokslo sriubos“ laidoje.
Laidos įrašas:
Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per LRT Plius, o išalkus dar – www.mokslosriuba.lt
Dirbtinis intelektas dar neegzistuoja.
Dirbtinis intelektas – tai robotas, sugebantis mokytis, mastyti, pats sau kelti tikslus ir juos įgyvendinti.
Mane ima lengvas juokas, kai girdžiu tekstų skaitymo mašiną, elektroninį žodyną ar paprasčiausią kompiuteriui parašytą programą vadinant dirbtiniu intelektu – žinovus vaidinantys kvailiukai net fantastinės literatūros nėra skaitę..
O kas išrenka valdžia !?!