Vienas ryškiausių šių metų Vasario 16-osios minėjimui skirtų renginių – Kauno geležinkelio stotyje vyksiantis šventinis koncertas. Nemokamo renginio metu stotis sušvis naujomis spalvomis, kauniečiams dainas skirs žinomos grupės.
„Norime, kad ir jaunoji karta įsitrauktų į nepriklausomybės, laisvės šventimą. Šiais metais turime puikią idėją – koncertą geležinkelio stotyje su populiariais atlikėjais, netikėta erdve ir puikia nuotaika. Tuo labiau, kad šiais metais Kaunas švenčia ir laikinosios sostinės šimtmetį. Ne tik minime, bet ir švenčiame!“ teigė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.
Šventinio koncerto „Laisvės peronas“ dalyvius, šokti kvies ryškiausi indie, hip hopo ir elektronikos atlikėjai. Netikėtoje erdvėje pasirodys „Baltasis Kiras“, „Paranda Polar“, „Despotin Fam“ ir Leonas Somovas! Koncerte pasirodysiantys „Jama & W“ ant scenos Kaune, lips pirmą kartą po ilgo laiko. Renginyje laukiama svečių iš visos Lietuvos, koncerto šūkis: „Atvažiuok traukiniu – švęsk Kaune!“
Šventės išvakarėse, Žalgirio arenoje vyks koncertas „Aš – dalis Tavęs“. Jame publikai savo dainas dovanos Jurgis Didžiulis, Erica Jennings, Ieva Narkutė, Jurijus Veklenko, Monique, Jeronimas Milius ir kiti mylimi atlikėjai. Taip pat renginio metu vyks šventiniai apdovanojimai, juose bus apdovanoti ryškiausi 2018 metų žmonės ir iniciatyvos. Nominacijų saraše: „Laisva šalis“, „Unikali šalis“, „Šviesi šalis“, „Klestinti šalis“ ir „Stipri šalis“.
„Nuo pat pradžių siekėme, kad Vasario 16-osios šventė nesibaigtų tik rimtuoju, tradiciniu paminėjimu istoriniame Karo muziejaus sodelyje. Taip gimė idėja surengti koncertą išvakarėse Žalgirio arenoje, kurioje pagerbiame įvairiausius asmenis ar iniciatyvas, prisidedančias prie laisvos šalies“ – pasakojo mero pavaduotojas S. Kairys. Beveik 2000 nemokamų kvietimų į renginį, šįryt iš „Kaunas 2022“ biuro buvo išgraibstyta per pusvalandį.
Šeštadienį pasiekti šventinius renginius bus paprasta ir patogu – Kauno viešasis transportas keleivius veš nemokamai.
Visa renginių programa
Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną Kaunas pradės švęsti jos išvakarėse:
Vasario 15 d.
11:00-12:00 – Ekskursija po Lietuvos Sporto muziejaus ekspoziciją su gidu Pranu Majausku „Lietuvos cirko istorija ir Algirdo Šociko bokso pasiekimai“. Susipažinsite su unikalia Jadvygos ir Jono Ramanauskų Lietuvos cirko istorijos ekspozicija, kurioje eksponuojamos nuotraukos, asmeniniai daiktai, cirko rekvizitai, seni reklaminiai plakatai, knygos, suvenyrai, parvežti iš gastrolių užsienyje.
Taipogi su 2015 m. atidaryta bokso legendos Algirdo Šociko bokso ekspozicija, kurioje pristatomas vieno iškiliausio Lietuvos sportininko, ringe praleidusio 11 metų, nueitas šlovės kelias. Algirdas Šocikas po 6 kartus tapo Lietuvos ir Sovietų Sąjungos, 2 kartus – Europos sunkaus svorio čempionu, kovojo 128 kovas, iškovojo 118 pergalių, 70 iš jų – nokautais.
Registracija: Tel. – (8-37) 22 06 91 El. paštu – sportomuziejus@yahoo.com
Renginio vieta: Lietuvos sporto muziejus, Muziejaus g. 7, Kaunas
12:00-17:00 – ,,Trispalvės apyrankės pynimo dirbtuvėlės“. Iniciatyva, skatinanti bendruomeniškumą. Nupink trispalvę apyrankę sau ir kaimynui.
Renginio vieta: KTKC Teatro studija, Kovo 11-osios g. 108, Kaunas
12:00-13.30 – Ekskursija „Miestas kaip tekstas. Kauno stoties rajonas“. Remiantis ištraukomis iš literatūros tekstų, keliausime laiku – literatūra mums suteikia retą galimybę keliauti laiku, pajusti laikmečio dvasią, gyvenimo skonį, kvapą ir pažvelgti į miestą amžininkų akimis.
Registracija: Tel. – 869467524 El. paštu – zilvinas@kaunas2022.eu
Renginio vieta: Ekskursijos pradžia – geležinkelio stoties laukiamoji salė.
13:00-14:00 – Ekskursija po Lietuvos Sporto muziejaus ekspoziciją su gidu Pranu Majausku „Kaunas – Lietuvos sporto lopšys“. Sužinosite, kad juk ne kur kitur, o Kaune 1919 m. gimė sportinis judėjimas, čia 1919 m. gegužės 18 d. įsteigta pirmoji sporto organizacija „Sporto sąjunga“, kurios iniciatyva 1919 m. liepos 13 d. Vytauto parke surengta pirmoji sporto šventė. Ir būtent Kaune toliau vystėsi sportinis gyvenimas. Susipažinsite su šia priešistore ir dabartiniais sportininkų laimėjimais.
Registracija: Tel. – (8-37) 22 06 91 El. paštu – sportomuziejus@yahoo.com
Renginio vieta: Lietuvos sporto muziejus, Muziejaus g. 7, Kaunas
13:30-15:30 – Prof. Tadas Ivanauskas-laikinosios sostinės fenomenas. Renginio metu apie prof. Tadą Ivanauską, jo nuveiktus darbus pasakos ekskursinio sk. Vedėja Audronė Kleišmantienė. Pasakojimus papildys filmo apie prof. Tadą Ivanauską peržiūra „Laikinosios sostinės fenomenas“ (30 min.). Renginį lydės knygos „Mano laiškas Lietuvai. Šimtmečio žiedas“ (aut. Aurelija Davydavičienė) pristatymas.
Vasario 15 d. renginys nemokamas, muziejaus ekspozicijos lankymas – mokamas.
Renginio vieta: Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 106, Kaunas
14:00-15:00 – Ekskursija po Nacionalinio Kauno dramos teatro užkulisius. Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos ir Laikinosios sostinės 100-mečio minėjimo proga, Nacionalinis Kauno dramos teatras kviečia miestiečius susipažinti su seniausio Lietuvoje dramos teatro veikla bei užkulisiais. 98-ąjį gimtadienį atšventęs NKDT gali pasigirti teatrą ir valstybę siejančia bendra istorija.
Pradžia prie teatro kasos, Laisvės al.71.
Renginio vieta: Laisvės al. 71, Kaunas Registracija: bit.ly/NKDTekskursija
15:0-17:00 – Muzikos ir poezijos popietė „Skriski, skriski Lietuvėlėn“ Dalyvaus Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mišrus choras „Cantica“ (meno vadovas Rolandas Daugėla, koncertmeisterė Aušra Gelusevičienė) ir dainavimo skyriaus mokytojų Rimos Daugėlienės, Gražinos Miliauskaitės, Jūratės Bukauskaitės mokiniai. Koncertmeisterė – Rita Kochanauskaitė.
Renginio vieta: Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31, Kaunas
15:00-16:30 – Koncertas skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai Vasario 16 –ąjai paminėti.
Latvių miškininkų vyrų choras „Silvicola“, Bardas Vytautas Babravičius – SIMAS ir Kauno mišraus choras „Saluto“.
Renginio vieta: LK įgulos karininkų ramovė, Mickevičiaus g. 19, Kaunas
16:00-18:00 – Kūrybinės dirbtuvės: tapiserijos mozaika „Lietuva – mano veidas“. Išauskite savo mintis ir jausmus apie Lietuvą ir Lietuvai. Sukurkite savo mažą tapiseriją, kuri taps vieno didelio kūrinio – dovanos Lietuvai dalimi.
Registracija: Tel. – 8 612 15828
Renginio vieta: Kauno kultūros centras, Tekstilės studija „Gijų sodai“ (200 auditorija), Kęstučio g. 1, Kaunas
17:00-18:30 – Koncertas skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai Vasario 16 –ąjai paminėti.
Latvių miškininkų vyrų choras „Silvicola“, Bardas Vytautas Babravičius – SIMAS ir Kauno mišraus choras „Saluto“
Renginio vieta: LK įgulos karininkų ramovė, Mickevičiaus g. 19, Kaunas
17:00-18:00, 18:00-19:00 – Ekskursija „Diplomatinis Kaunas – VDU diplomatijos ekspozicija“. Beveik du dešimtmečius buvęs svarbiausias Lietuvos miestas, Kaunas tapo ir diplomatiniu miestu, kuriame rinkdavosi kitų šalių aukšto rango pareigūnai bei ambasadoriai, atstovaujantys savo šalis. Ekskursija po diplomatinę ekspoziciją S. ir S. Lozoraičių muziejuje.
Registracija: Tel. – 861623828, arba El. paštu – info@kaunasin.lt
Renginio vieta: VDU rektoratas (Tiksli ekskursijos pradžios vieta pranešama užsiregistravusiems asmenims)
18:00-19:30 – Koncertas „Lietuva – gimta šalelė“. Koncertuos Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Dailingė“ ir ,,Kauno bandonija“.
Renginio vieta: Kauno tautinės kultūros centras, A. Jakšto g.18
18:00-21:00 – Filmo ,,Pelėdų kalnas” (rež. Audrius Juzėnas) peržiūra. Pelėdų kalnas“ – tai istorija apie 1947-1952 m. Lietuvoje susiklosčiusius politinius ir istorinius įvykius, partizanų ryžto ir nešamos žinios kelionę, pralietą kraują, herojų tarpusavio meilę bei santykius, pokario kartą, tvyrojusią baimę būti nubaustam, ištremtam ar nužudytam, bet taip ir nenumalšinusią nepriklausomybės šauksmo. Tai yra istorija apie viltį ir laisvę.
Filmas – istorinė meilės drama (scenarijaus aut. – Pranas Morkus, režisierius – Audrius Juzėnas). 2018 m.
Renginyje dalyvaus prof. Vasario 16-osios akto atradėjas Liudas Mažylis.
Amžiaus cenzas: N-16
Renginio vieta: Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57
19.00 – Šventinis koncertas Žalgirio arenoje „ Aš – dalis Tavęs!“
Lietuvybės vėliavnešių miestas, modernizmo perlas, kultūrinio gyvenimo šaltinis, menininkų bohemos Mažasis Paryžius, galop miestas, kuriame tarpukariu sparčiai vystėsi pramonė ir buvo pastatyta pirmoji Europoje specializuota krepšinio arena, – toks Kaunas visomis spalvomis nušvis ir garsiai suskambės renginyje „Aš – dalis Tavęs!“, kurį ves aktorius ir režisierius Kęstutis Jakštas.
Publikai savo dainas dovanos Jurgis Didžiulis, Erika Dženings (Erica Jennings), Ieva Narkutė, Jurijus Veklenko, Monikju (Monique), Jeronimas Milius ir kiti mylimi atlikėjai.
Daugiatūkstantinė minia arenoje laukiama vasario 15 d. nuo 17.30 val. Arenos fojė vyks interaktyvūs užsiėmimai. Koncerto pradžia – 19 val. Renginio įrašas LRT eteryje bus rodomas nuo 21 val.
Įėjimas į areną – su kvietimais.
Nemokami kvietimai bus dalinami Vasario 13 dieną, nuo 9 iki 18 val. KEKS2022 biure, Laisvės al. 36.
Kvietimų skaičius ribotas – 1900 vienetų.
Vasario 16 d.
10:00 – Šv. Mišios Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje (Žemaičių g. 31A)
10:00 – Šv. Mišios Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a.14A)
11:00 – Kauno studentų, moksleivių bei visuomeninių organizacijų eisena nuo Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį. Eiseną ves Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.
11.30 – Varpų muzikos koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.
12.00 – Iškilmingas minėjimas, Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija,jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojų priesaikos ceremonija, gėlių padėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.
12.40 – „Saulės kliošo“ koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.
13.10 – Jurgio Didžiulio koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.
10:00-11:00 – Edukacinė ekskursija vaikams (7-10m.) „Senojo Kauno paslaptys“ Kaip Kauno pilis gynėsi nuo priešų kryžiuočių? Kur yra seniausi miesto namai? O kaip statyti gotikinį pastatą? Atsakymų į šiuos ir kitus istorinius klausimus ekskursijoje ieškosime ne tik keliaudami senamiesčio gatvelėmis ir aikštėmis, tačiau ir atlikdami įvairias kūrybiškas užduotis!
Rekomenduojama 7-10 m. vaikams. Tėveliai prašomi vaikus patikėti ekskursijos organizatoriams ir pasitikti ekskursijos pabaigos taške.
Registracija: El. paštu – registracija@gatvesgyvos.lt
Renginio vieta: Ekskursijos pradžia – Kanklininko skulptūra šalia Kauno pilies (A. Jakšto g. 18, Kaunas). Ekskursijos pabaiga – Nemuno krantinė prie Vytauto bažnyčios
10:00-16:00 – Susipažinkime su Lietuvos sporto istorija ir žymiausiais sportininkais. Lankydamiesi muziejaus ekspozicijoje susipažinsite su Lietuvos sporto istorija, kūno kultūros ir sporto pradininkais, atskirų sporto šakų raida, pamatysite Kauno „Žalgirio” rankininkių iškovotą Europos šalių čempionių taurę (1968 m.), Kauno „Žalgirio” krepšininkų iškovotus prizus: tarpžemyninę V. Džonso (1986 m.) ir Eurolygos čempionų (1999 m.) taures. Ekspozicijoje rasite ir įžymių Lietuvos sportininkų – olimpiečių, pasaulio ir Europos čempionų bei rekordininkų prizus, asmeninius daiktus.
Vieta: Lietuvos sporto muziejus, Muziejaus g. 7, Kaunas
10:30-12:00 – IV-asis Vasario 16-osios Gediminaičių bėgimas. Bėgimas Lietuvai, Šimtas pirmosios Vasario 16-osios proga. Jau ketvirtą kartą kvietimas prisijungti prie idėjos Kaunui ir Kauno svečiams, skatinant patriotiškumą ir sveikesnį gyvenimo būdą.
Jei negali bėgti, junkis su dviračiu, vežimėliu, eik, skrisk raketa.
Jei esi kitoje šalyje ar mieste, pasiimk žemėlapį, susirask gražiausią kelią, nusipiešk Gediminaičių stulpus ir išbėk.
Platesnė informacija: https://www.facebook.com/events/1575368635926916/
Renginio vieta: Bėgimo startas – VDU Teologijos fakultetas (Gimnazijos g. 7, Kaunas).
Finišas – Karo muziejus sodelis (K. Donelaičio g. 64, Kaunas)
11:00-13:00 – Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas“. Po Pirmojo pasaulinio karo Kaunas tapo daugelio jaunosios kartos meno kūrėjų, dailininkų idėjų ir siekių išsipildymo vieta. Koks buvo to meto žmonių estetinis skonis? Kaip Kaune išsiskleidė modernizmo ir art deco stiliai? Nepraleiskite progos susipažinti su tarpukario menininkais ir veikėjais, puoselėjusiais ir formavusiais Kauno tarpukario modernistinę erdvę ir objektus.
Registracija: Tel. – 861623828, El. paštu – info@kaunasin.lt
Renginio vieta: Kauno naujamiestis (Tiksli ekskursijos pradžios vieta pranešama užsiregistravusiems asmenims)
11:00-13:00 – Ekskursija „Kauno modernizmo užkaboriai“. Unikalia tarpukario modernizmo architektūra garsėjančiam Kaunui 2015 m. kovo mėn. suteiktas Europos paveldo ženklas. Šiandien tai išskirtinis palikimas, liudijantis auksinį klestėjimo laikotarpį, kai Kaunas buvo laikinoji Lietuvos sostinė. Tad nepraleiskite progos susipažinti ir aplankyti objektus, susijusius su šiuo architektūros fenomenu bei išgirsti vieną kitą istorinį pasakojimą.
Registracija: Tel. – 861623828, El. paštu – info@kaunasin.lt
Renginio vieta: Kauno naujamiestis (Tiksli ekskursijos pradžios vieta pranešama užsiregistravusiems asmenims)
11:00-12:00 – Ekskursija su gidu S. Nėries muziejuje. S. Nėries memorialiniame muziejuje, kuriame susipažinsite su autentiška aplinka, kurioje gyveno, kūrė poetė S. Nėris ir skulptorius Bernardas Bučas.
Registracija: Tel. – 8 37 373606
Renginio vieta: Salomėjos Nėries memorialinis muziejus, S. Nėries g. 7, Kaunas
11:00-17:00 – „Laikinoji sostinė: pamiršti negalima prisiminti – kaunieti, kur dėsi skyrybos ženklą?“. Ekspozicijos lankymas, smagus istorinių Prezidento rūmų ir Laikinosios sostinės pažinimas visiems smalsiems ir azartiškiems lankytojams!
Platesnė informacija: http://istorineprezidentura.lt/naujienos/621-laikinoji-sostine-pamirsti-negalima-prisiminti.html
https://www.facebook.com/events/769164906775292/
Vieta: Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33, Kaunas
11:00-12:00 – Ekskursija po muziejaus ekspoziciją su gidu Pranu Majausku „Kaunas – Lietuvos sporto lopšys“. Sužinosite, kad juk ne kur kitur, o Kaune 1919 m. gimė sportinis judėjimas, čia 1919 m. gegužės 18 d. įsteigta pirmoji sporto organizacija „Sporto sąjunga“, kurios iniciatyva 1919 m. liepos 13 d. Vytauto parke surengta pirmoji sporto šventė. Ir būtent Kaune toliau vystėsi sportinis gyvenimas. Susipažinsite su šia priešistore ir dabartiniais sportininkų laimėjimais.
Registracija: Tel. – (8-37) 22 06 91, El. paštu – sportomuziejus@yahoo.com
Renginio vieta: Lietuvos sporto muziejus, Muziejaus g. 7, Kaunas
11:00 “ Atvira paroda „Sugrįžęs į šviesą. Trapaus kūrinio istorija“. Paroda „Sugrįžęs į šviesą. Trapaus kūrinio istorija“ papildyta ką tik iš restauratorių rankų sugrįžusiais 4 evangelistais. Tai unikali proga iš arti pamatyti visus 5 vitražus iš Švč. Sakramento bažnyčios.
Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, Kaunas
11:00 “ Atvira paroda „Priešaušris. Lietuvos dailė iki 1918 m.“. Parodoje „Priešaušris. Lietuvos dailė iki 1918 m.“ pristatomi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje sukaupti reikšmingi Lietuvos kultūrai XIX a. pab. – XX a. pr. meno kūriniai, muziejaus ekspozicijų salėse sukuriama besikeitusios epochos atmosferą. Parodoje taip pat eksponuojami meno kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos banko bei privačių kolekcijų.
Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, Kaunas
11:00 – Atvira paroda-instaliacija-akcija „LABDARIAI.LT. Tarpukario dailės ir kultūros istorijos bei mecenatystės skerspjūviai“.
Visuomenė galės susipažinti su paroda, kuri skatina prisiminti prasmingas istorijos pamokas, kai lietuviai čia ir užjūryje susivienijo ne karo, priešo ar grėsmės akivaizdoje, o kilniam ir prasmingam tikslui.
Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, Kaunas
11:00 – Prano Gailiaus (1928–2015) paroda Gyvenimo scenos /Scènes de la vie de Pranas. Prano Gailiaus (1928–2015) paroda. Gyvenimo scenos / Scènes de la vie de Pranas. 300 kūrinių iš dailininko dirbtuvių, muziejaus fondų ir privačių kolekcijų.
Vieta: M. Žilinksko dailės galerija, Nepriklausomybės aikšt. 12, Kaunas
11:00-17:00 – Paroda „TARTU 6+6 KAUNAS“. Parodoje išvysite šešių estų, Pallas University of Applied Sciences studentų ir alumnų bei šešių lietuvių, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentų ir alumnų, grafikos darbus.
Vieta: A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64, Kaunas
12:00-13.00 – Edukacinė ekskursija vaikams (7-10 m.) „Tarpukario Kaune“. Tarpukario Kaune vyko gausybė įdomių įvykių ir reikšmingų pokyčių – ekskursijoje bandysime juos pamatyti, išgirsti ir net paragauti! Kaip atpažinti tarpukario architektūrą? Kokie patiekalai puikavosi ant stalo madingiausiame restorane? Kaip gimė Litas? Ekskursijoje laukia tikras istorijos detektyvas!
Rekomenduojama 7-10 m. vaikams
Tėveliai prašomi vaikus patikėti ekskursijos organizatoriams ir pasitikti ekskursijos pabaigos taške.
Registracija: El. paštu – registracija@gatvesgyvos.lt
Renginio vieta: Ekskursijos pradžia – Istorinė LR Prezidentūra (Vilniaus g. 33, Kaunas). Ekskursijos pabaiga – prie Lietuvos banko rūmų (Maironio g. 25, Kaunas).
12:00-13:00 – Ekskursija po Lietuvos Sporto muziejaus ekspoziciją su gidu Pranu Majausku „Lietuvos cirko istorija ir Algirdo Šociko bokso pasiekimai“. Susipažinsite su unikalia Jadvygos ir Jono Ramanauskų Lietuvos cirko istorijos ekspozicija, kurioje eksponuojamos nuotraukos, asmeniniai daiktai, cirko rekvizitai, seni reklaminiai plakatai, knygos, suvenyrai, parvežti iš gastrolių užsienyje.
Taipogi su 2015 m. atidaryta bokso legendos Algirdo Šociko bokso ekspozicija, kurioje pristatomas vieno iškiliausio Lietuvos sportininko, ringe praleidusio 11 metų, nueitas šlovės kelias. Algirdas Šocikas po 6 kartus tapo Lietuvos ir Sovietų Sąjungos, 2 kartus – Europos sunkaus svorio čempionu, kovojo 128 kovas, iškovojo 118 pergalių, 70 iš jų – nokautais.
Registracija: Tel. – (8-37) 22 06 91, El. paštu – sportomuziejus@yahoo.com
Renginio vieta: Lietuvos sporto muziejus, Muziejaus g. 7, Kaunas
12:00-13:00 – Ekskursija su gidu Juozo Grušo muziejuje. Dramaturgo, prozininko, vertėjo, eseisto J. Grušo namai mena turtingą praeitį. Juose nuolat, nuo įkurtuvių 1936 metais iki 1986-ųjų, vyko intensyvus kūrybinis gyvenimas – rašytojų, dailininkų, teatralų sambūriai, čia J. Grušas sukūrė žymiausias savo dramas, noveles.
Registracija: Tel. – 8 37 330860 Renginio vieta: Juozo Grušo memorialinis muziejus, Kalniečių g. 93, Kaunas
12:00-16:00 – V16 iniciatyva: KTU IF virtualiosios realybės demonstracijos kauniečiams ir miesto svečiams. Informatikos fakultetas (IF) kviečia kauniečius ir miesto svečius išbandyti virtualios realybės pramogas. Renginio metu galėsite išmėginti legendinio žaidimo „Wolf and the Eggs“ virtualiosios realybės versiją, virtualiomis slidėmis nusileisti nuo adrenalino lygį keliančio kalno, persikelti į vieną iš žinomiausių filmo Matrica scenų ir pakovoti su agentais ir išbandyti papildytos realybės žaidimus.
Renginio vieta: KTU Informatikos fakultetas, 1 a., Studentų g. 50, Kaunas
12.00-13:30 – Ekskursija muziejuje su gidu „Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui – 100!“. Ne tik laikinajai sostinei, bet ir T. Ivanausko muziejui – 100 metų! Lankytojai bus supažindinami ne tik su dabartine ekspozicija, bet ir su 160 m. senumo muziejaus eksponatais bei galės savo akimis pamatyti kaip muziejus keitėsi per 100 metų.
Nemokamas muziejaus lankymas – vasario 16 d. 10:00 – 17:00. Registracija: Tel. – 8 37222543, 8 628 77786
12:30-17:30 – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos Kauno apskrities futbolo senjorų turnyras. Tradicinis kasmetinis senjorų futbolo turnyras Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Turnyre dalyvaus 8 senjorų komandos (4 komandos – +35 metų ir 4 komandos – +50 metų amžiaus grupės) iš visos Lietuvos.
Renginio vieta: Nacionalinės futbolo akademijos maniežas, Aukštaičių g. 51, Kaunas
12:30-13:00, 13.00-13:30 – Ekskursija po Kauno tvirtovės komendanto rūmus. Atkurtos Lietuvos kariuomenės kariai ir civiliai darbuotojai ypač didžiuojasi tuo, kad tai vienas pirmųjų ir seniausių Lietuvos Respublikos kariuomenės pastatų. Čia buvo sudaromi planai, kaip kurti Lietuvos kariuomenę, iš čia buvo vadovaujama ir nepriklausomybės kovoms. Čia dirbo daug legendinių Lietuvos istorijos asmenybių. Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais iš šio pastato buvo vadovaujama svarbiems to laikmečio mūšiams. Čia lankėsi ir tarnavo pasaulyje gerai žinomi karvedžiai. Tai vienas iš dviejų pastatų, kuris turi nepakartojamą tarpukario Lietuvos kariuomenės aurą. Ekskursijos metu pasivaikščiosime šiuose Kauno tvirtovės komendanto rūmų laiptinėse ir salėse.*
Ekskursijos vieta: Karinių oro pajėgų štabas, Gedimino g. 25, Kaunas
*LAISVŲ VIETŲ NEBĖRA
12:30-12:45, 12:45-13:00, 13:00-13:15 – Edukacinė – istorinė tarpukario Sargybos tarnybos pasikeitimo rekonstrukcija prie Istorinės Krašto apsaugos ministerijos. Sargybos tarnybos pasikeitimo rekonstrukcijos metu išvysime tarpukario Lietuvos kariuomenės karius, sargybos postus. Bus galima pasidaryti unikalią fotografiją atminčiai – dėvint kario milinę, šalmą, laikant šautuvą ir stovint sargybos posto būdelėje.
Ekskursijos vieta: Karinių oro pajėgų štabas, Gedimino g. 25, Kaunas
13:00-14:00 – Ekskursija su gidu Maironio namuose. Kaunui minint Laikinosios sostinės 100-ąsias metines kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į ekskursiją Jono Mačiulio-Maironio namuose. Lankytojai susipažins su Maironio namais nuo XV-XVI a. gotikinių rūsių iki prieš keletą metų įrengtos mansardos, apsilankys Poeto memorialiniame bute, kuriame, Kaunui esant Laikinajai sostinei, rinkdavosi žymūs Lietuvos žmonės; dvasininkai, rašytojai, kompozitoriai, aktoriai, savo darbais garsinę miestą ir valstybę.
Registracija: Tel. – 8 37 207608 Ekskursijos vieta: Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13, Kaunas
13:00-15:00 – Kūrybinės dirbtuvės: tapiserijos mozaika „Lietuva – mano veidas“. Išauskite savo mintis ir jausmus apie Lietuvą ir Lietuvai. Sukurkite savo mažą tapiseriją, kuri taps vieno didelio kūrinio – dovanos Lietuvai dalimi.
Registracija: Tel. – 8 612 15828 Vieta: Kauno kultūros centras, Tekstilės studija „Gijų sodai“ (200 auditorija), Kęstučio g. 1
13:30 – XXI moksleivių chorų festivalis „Vilties daina“ – dovana Laikinosios sostinės atminimo metams atminti. Pasitikdami Laikinosios sostinės atminimo metus kviečiame šių metų vasario 16 dieną į Kauno valstybinę filharmoniją, kur vyks jau XXI–asis Kauno miesto mokyklų moksleivių chorų festivalis „Vilties daina 2019“. Tikime, kad kiekvienas kaunietis ar miesto svečias ras savo ryšį, asmeninę istoriją, savo šventės emociją.
Festivalyje pasirodys Kauno miesto mokyklų jungtinis choras iš „Aušros“ gimnazijos, Juozo Naujalio muzikos gimnazijos, VDU „Rasos“ gimnazijos, Juozo Gruodžio konservatorijos, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ ir Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Ratilėlis“.
Jungtiniam moksleivių chorui akompanuos Sauliaus Gudo vadovaujama instrumentinė grupė. Koncerto metu taip pat išgirsite visų mylimą solistą Andrių Apšegą. Festivalio režisierė Onutė Žukienė, meno vadovas Ksaveras Plančiūnas.
Koncertas nemokamas, maloniai kviečiame!
Renginio vieta: Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12,
14:00-15:00 – Ekskursija su gidu B. ir V. Sruogų muziejuje. Ekskursijoje lankytojai susipažins su B. Sruogos asmenybe ir kūryba, memorialine aplinka, kurioje gyveno ir kūrė rašytojas. Taip pat aplankys ekspoziciją, skirtą V. Daugirdaitės Sruogienės gyvenimui, kūrybai ir teatrologės Dalios Sruogaitės Bylaitienės kultūrinei veiklai atskleisti.
Registracija: Tel. – 8 37 730474 Ekskursijos vieta: Balio ir Vandos Sruogų namai – muziejus, B. Sruogos g. 21, Kaunas
14:00-15:30 – Partizanų alėjos atidarymas ir LLKS Tarybos Deklaracijos 70-metis. 2019 metų vasario 16-ąją minėsime 70-tąsias Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos Deklaracijos metines, kurią pasirašė aštuoni partizanų vadai. 1999 m. LR Seimas šį dokumentą pripažino kaip Lietuvos valstybės tęstinumui reikšmingą teisės aktą, vėliau LLKS deklaraciją pasirašiusiems aštuoniems partizanams suteiktas signatarų statusas, o du jų – Jonas Žemaitis-Vytautas ir Adolfas Ramanauskas-Vanagas – pripažinti Valstybės vadovais. Lig šiol Lietuvoje nebuvo vietos įamžinančios visas partizanų apygardas, todėl su konkurso „Kauno akcentai‟ parama iškilo „Partizanų alėja‟.
Renginio vieta: Kauno Ramybės parkas (Senosios kapinės), prie Vytauto pr. 46, Kaunas
Platesnė informacija: https://www.facebook.com/events/1011695515707671
14:00 – „Tumo kodeksas“ Vasario 16-osios ir Lietuvių kalbos dienos proga Kauno kino centras „Romuva“ 14:00 val. kviečia į filmo „Tumo kodeksas“ peržiūrą.
Įėjimas nemokamas, su IŠANKSTINIAIS KVIETIMAIS, kuriuos bus galima atsiimti kasoje nuo vasario 12 d. 16:00 val. Vietų skaičius ribotas.
Mokami lietuviškų filmų seansai:
16:00 val. „Išeiti iš namų“
17:30 val. „Purpurinis rūkas“
Renginio vieta: Laikinoji „Romuvos“ kino salė, įsikūrusi Nacionaliniame Kauno dramos teatre, mažųjų scenų kiemelyje, esančiame adresu, Kęstučio g. 62 (įėjimas per mažųjų scenų kiemelį).
15:00-16:30 – Edukacinė ekskursija vaikams (11 – 14 m.) „Tarpukario Kaune”. Tarpukario Kaune vyko gausybė įdomių įvykių ir reikšmingų pokyčių – ekskursijoje bandysime juos pamatyti, išgirsti ir net paragauti! Kaip atpažinti tarpukario architektūrą? Kokie patiekalai puikavosi ant stalo madingiausiame restorane? Kaip gimė Litas? Ekskursijoje laukia tikras istorijos detektyvas!
Rekomenduojama 11-14 m. vaikams.
Registracija: El. paštu – registracija@gatvesgyvos.lt
Renginio vieta: Ekskursijos pradžia – Istorinė LR Prezidentūra (Vilniaus g. 33, Kaunas). Ekskursijos pabaiga – prie Žaliakalnio funikulieriaus (V. Putvinskio g. 22)
15:00-16:00 – Šventinė ekskursija po Antano Žmuidzinavičiaus muziejų. Autentiškoje, tarpukariu statytų memorialinių A. Žmuidzinavičiaus namų aplinkoje išgirsime pasakojimus apie Lietuvos valstybės priešaušrį, pirmąją lietuvių dailės parodą, keliones į JAV, Šaulių sąjungą, skautus, sužinosime, kodėl daugelį darbų dailininkas pasirašinėjo Antano Žemaičio slapyvardžiu, kodėl jis yra laikomas vienu iš garsiausių Lietuvos peizažo virtuozų, kaip galima pavaizduoti Vytį peizaže, kodėl prezidentas Antanas Smetona lankydavosi šiuose namuose. Susipažinsime su viena garsiausių dailininko surinktų kolekcijų.
Renginio vieta: A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64, Kaunas
15:00-16:00 – Ekskursija su gidu J. Tumo-Vaižganto muziejuje. Rašytojo, kanauninko J. Tumo-Vaižganto memorialiniame bute pamatysite ne tik autentiškai atkurtus keturis kambarius, kuriuose eksponuojami rašytojo baldai, paveikslai, asmeniniai daiktai, bet ir išgirsite įdomų gido pasakojimą apie vieną ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių gyvenusių Laikinojoje sostinėje ir dirbusių Lietuvai.
Registracija: Tel. – 8 37 222371 Renginio vieta: Juozo Tumo-Vaižganto muziejus, Aleksoto g. 10 – 4, Kaunas
15:00-17:00 – Liaudiškų šokių kolektyvų koncertas „Vilčių nemunai“. Dalyvaus Kauno kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvai „Suktinis“ (vad. L. Rekašienė) ir „Ainiai“, vaikų liaudiškų šokių kolektyvas „Šėltinis“ (vad. V. Skiparienė), Kauno technikos kolegijos liaudiškų šokių kolektyvas „Pušynėlis“ ir Kauno kolegijos liaudiškų šokių kolektyvas „Kaukas“ (vad. K. Pušinaitis).
Renginio vieta: Kauno kultūros centras, Didžioji salė, Kęstučio g. 1, Kaunas
16:00 – Geriausio 2018 metų kūrinio apdovanojimas. „Geriausio 2018 metų kūrinio“ paroda. 16 val. skelbiami laureatai. Geriausio metų kūrinio autoriaus apdovanojimas.
Nemokamas ekspozicijos lankymas: vasario 16 d. 11:00 – 17:00 val. Renginio vieta: Kauno paveikslų galerija, Donelaičio g. 16, Kaunas
18:00 – „Laisvės peronas“ Kauno geležinkelio stotis nušvis ypatingomis spalvomis ir suskambės šių dienų ritmais su ryškiais indie, hip hopo ir elektronikos atlikėjais.
Lietuvą ir Kauną, švenčiantį Laikinosios sostinės atminimo metus, sveikins „Baltasis Kiras“, „Paranda Polar“, „Despotin Fam“, „Jama & W“ ir Leonas Somovas!
Renginio vieta: Kauno geležinkelio stotis (M. K. Čiurlionio g. 16)
Nemokamas Kauno miesto muziejaus skyrių lankymas:
10:00 – 18:00 – KAUNO MIESTO MUZIEJAUS ROTUŠĖS SKYRIUS, Rotušės a. 15, Kaunas
10:00 – 17:00 – KAUNO MIESTO MUZIEJAUS PILIES SKYRIUS, Pilies g. 17, Kaunas
10:00 – 17:00 – KAUNO MIESTO MUZIEJAUS TAUTINĖS MUZIKOS SKYRIUS, L. Zamenhofo g. 12, Kaunas
10:00 – 17:00 – KAUNO MIESTO MUZIEJAUS M. IR K. PETRAUSKŲ SKYRIUS, K. Petrausko g. 31, Kaunas
Nemokamas Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus skyrių lankymas:
11:00 – 17:00 – NACIONALINIS MIKALOJAUS KONSTANTINO ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJUS, V. Putvinskio g. 55, Kaunas
11:00 – 17:00 –M. ŽILINSKO DAILĖS GALERIJA, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
11:00 – 17:00 – KAUNO PAVEIKSLŲ GALERIJA, K. Donelaičio g. 16, Kaunas
11:00 – 17:00 –A.ŽMUIDZINAVIČIAUS KŪRINIŲ IR RINKINIŲ MUZIEJUS, V. Putvinskio g. 64, Kaunas
11:00 – 17:00 – A. IR P. GALAUNIŲ NAMAI, Vydūno al. 2, Kaunas
11:00 – 17:00 – L.TRUIKIO IR M.RAKAUSKAITĖS MEMORIALINIS MUZIEJUS, E. Fryko g. 14, Kaunas
11:00 – 17:00 – ZIKARO MEMORIALINIS MUZIEJUS, J. Zikaro g. 3, Kaunas