Gegužės 18 d. Kaišiadorių kultūros centrui buvo įteikta geriausio pirmosios kategorijos kultūros centro premija. Kultūros ministerija pagerbia centrus, praėjusiais 2017 metais pelniusius geriausiųjų vardus.
Kasmet Kultūros ministerija skiria tris skirtingų kategorijų premijas už pastarųjų penkerių metų aktyvią, kūrybingą ir novatorišką veiklą. Šiemet jau įteiktos – aukščiausiosios kategorijos kultūros centro premija, skirta Anykščių kultūros centrui ir antrosios kategorijos premija – Sintautų kultūros centrui.
Geriausio 2017 metų kultūros centro konkurso komisija vertino, kaip puoselėjama etninė kultūra, mėgėjų menas kuriant menines programas, plėtojant edukacinę, pramoginę veiklą, ugdant bendruomenės kultūrinius poreikius, organizuojant profesionalaus meno sklaidą. Komisijai vadovavo kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.
Šventėje ,,Džiaugsmu dalinamės kartu“ Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovai įteiks minėtą nominaciją, taip pat dalyvaus rajono savivaldybės atstovai, socialiniai kultūros centro partneriai, kultūrinių projektų rėmėjai.
Kaišiadorių kultūros centro bendruomenės dėka mieste ir apylinkėse aktyviai yra puoselėjamas mėgėjų bei profesionalus menas, etninė kultūra, vykdoma švietėjiška veikla.
Centre veikia 22 įvairaus žanro meniniai kolektyvai, kurių veikloje dalyvauja apie 500 bendruomenės narių.
Ypač sėkmingai įgyvendinamas vienas pagrindinių kultūros centro uždavinių – sudominti kuo daugiau vaikų ir jaunimo amatų veikla. Labai populiarūs ir gausiai lankomi amatų būreliai, kuriuose vaikai ir jaunimas mokomi medžio drožybos, odos dirbinių gamybos, žaislų siuvimo, keramikos ir kitų amatų paslapčių. Būrelio lankytojų darbai – ne kartą apdovanoti Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ nominacijomis ir prizais. Su jaunųjų amatininkų darbais susipažino ne tik Kaišiadorių rajono, bet ir daugelio Lietuvos rajonų žmonės.
Vaikai ir jaunimas savo gebėjimus gali ugdyti ne tik amatų ar dailės būreliuose, bet ir muzikiniuose, folkloro, šokių ar kituose kolektyvuose – kaip džiazo grupėje ,,Jazz-goulash“, roko grupėje ,,Zero minds“, modernaus šokio studijoje „Vizijos“, popchore, sportinių šokių kolektyve ir kt.
Centre veikia du suaugusiųjų chorai ,,Do diez“ ir ,,Nona“. Visoje Lietuvoje gerai žinomas tautinių šokių kolektyvas ,,Savingė“ , liaudies muzikos kapelija „Geri vakarai“. Nesenai susibūrė teatro trupė.
Du Kaišiadorių kultūros centro kolektyvai – suaugusiųjų folkloro ansamblis ,,Verpeta“ (vadovė Valerija Jankauskienė) ir vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvas ,,Žilvita“ (vadovė Laima Morkūnienė) pelnė aukščiausią mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimą – ,,Aukso paukštę“.
Kaišiadorių kultūros centre nuolat rengiami tarptautiniai dailės plenerai, kuriuose dalyvauja menininkai iš Prancūzijos, Čekijos, Lenkijos, Ukrainos. Plenero darbų parodos vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.