Paskutinė Kaziuko mugės diena nenuvylė nei prekybininkų, nei pirkėjų. Pagrindines Vilniaus senamiesčio gatves mugės lankytojai užplūdo jau nuo devintos valandos ryto. Kaip teigia vienas iš mugės rengėjų Vytenis Urba, šiemet mugė alsuoja kitokia dvasia: „Kiekvienais metais mes džiaugiamės vis didėjančiu prekybininkų skaičiumi, geresne infrastruktūra ir platesnė autentiškų prekių įvairovė Tačiau šiemet norėčiau akcentuoti visai kitą dalyką – tvyrančią atmosferą ir šypsenas žmonių veiduose. Siekėme, kad kiekvienas mugės dalyvis taptų aktyviu šventės herojumi“, – sakė V. Urba.
Pasidžiaugti tikrai yra kuo. Šiemet mugė tapo ne tik prekybos aikšte, bet ir įvairių organizacijų centru. Vilniaus Arkivyskupijos kurijos iniciatyva šiemet Kaziuko mugė pirmąkart turėjo Dangišką globėją – Šv. Kazimierą. Šventaragio ir Pilies gatvių sankirtoje įsikūrusios Dizaino alėjos prekeivai kvietė paremti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus.
Paskutinę mugės dieną vainikavo uždarymo iškilmės, kuriose apdovanoti labiausiai nusipelnę mugės prekeiviai. Miestiečius ir miesto svečius sveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, mugės „gaspadoriumi“ pramintas Vytenis Urba, Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Milda Ričkutė, Žemės Ukio ministerijos atstovai ir kiti garbūs svečiai.
Kaziuko mugės pasiekimai
Kaziuko mugės simboliu tapusi „pusantroko“ moneta susilaukė pasisekimo. Lietuvos Banko atstovų teigimu, visi 9 tūkstančiai monetų buvo išparduotos paskutinės mugės dienos popietę.
Šeštadienį buvo pasiektas didžiausias Klumpių poros rekordas. Drožėjas Virgilijus Vaičiūnas į rekordų knygą pateko išdrožęs 2,29 cm. ilgio ir 42 cm. aukščio klumpių porą.
Mugėje prekiavo daugiau nei 1600 prekeivių, o bendras mugės ilgis siekė 17 kilometrų.
Tradicinė Kaziuko mugė vyko jau 414-ąjį kartą.
[videoplayer file=”https://alkas.lt/uploads/2017-03-05-Baigesi-414-oji-Kaziuko-muge/Kaziuko_muge_2017_FHD_25fps.mp4″ image=”https://alkas.lt/uploads/2017-03-05-Baigesi-414-oji-Kaziuko-muge/kaziuko-muge-2017-alkas-lt-nuotr.jpg” width=”650″ height=”450″ /]