Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), Policijos departamentą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl prevencinių priemonių užtikrinant skaidrų neblaivių vairuotojų nustatymo procesą.
2017 m. sausio 1 d. keičiantis teisiniam reglamentavimui, kai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso nuostatas yra numatoma baudžiamoji atsakomybė vairuotojams, vairavusiems kelių transporto priemonę būnant apsvaigus nuo alkoholio, nors ir nepažeidus kitų taisyklių ir nesukėlus jokių žalingų padarinių, tikėtina, kad vis daugiau vairuotojų, policijos pareigūnų įtariamų vairavus būnant neblaiviems, siekdami išvengti baudžiamosios atsakomybės, vyks atlikti kraujo tyrimo dėl alkoholio kiekio į ligonines ar kitas medicinos įstaigas.
Pastaruoju metu stebimi atvejai, kai vieši asmenys, galimai siekdami nuslėpti vairavus automobilį esant galimai neblaiviam ar sukelti abejonių policijos pareigūnų kompetencija, alkotesterio rodmenų teisingumu/tikslumu, kreipiasi į medicinos įstaigas dėl kraujo ištyrimo. Visuomenės informavimo priemonėse pateikta informacija apie galimai nesąžiningus medicinos įstaigų darbuotojų veiksmus paimant, tiriant, saugant besikreipusio vairuotojo kraują bei galimus jų tarpusavio artimus ryšius ir privatų interesą, visuomenei sukėlė abejonių gydymo įstaigų ir jų personalo sąžiningumu, pakenkė įstaigų reputacijai.
Todėl Antikorupcijos komisija kreipėsi į SAM, Policijos departamentą, kad būtų užtikrintas vairuotojų kraujo mėginių paėmimo, ištyrimo, saugojimo skaidrumas bei atstatytas pasitikėjimas medicinos įstaigomis. STT paprašyta pateikti nuomonę dėl šiuo metu galiojančios teisinės aplinkos – ar galiojantys teisės aktai nesudaro sąlygų ir galimybių korupcinėms veikoms šioje srityje?
Ne taip seniai už pakartotinį tyčinį administracinį pažeidimą buvo keliamos baudžiamos bylos – kodėl tai buvo panaikinta?
Nereikia vaidinti demokratijos ten, kur reikia tvarkos.