Spalio 18 d. Seimas pritarė po pateikimo patobulintam Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo projektui, kuriame numatyta, kad visų asmenų, kuriems 2010-2011 metais buvo sumažintos pensijos, tame tarpe ir mirusiųjų iki 2014 metų gegužės mėnesio, artimieji galėtų paveldėti neišmokėtą kompensuojamos pensijos dalį.
Projektui po pateikimo pritarė visi Seimo posėdyje dalyvavę Seimo nariai. Projektas pateiktas penktą kartą, nes iki tol Seimo dauguma vengė priimti įstatymo projektą ir vis grąžindavo jį tobulinti. Patobulintą projektą inicijavo Seimo nariai Irina Rozova, Povilas Urbšys ir Rima Baškienė kartu su 26 Seimo nariais iš visų Seimo frakcijų.
Lietuvos Respublikos Seimas 2014 m. gegužės 15 d. priimdamas valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymą, kuris įsigaliojo 2014 m. gegužės 22 d., pripažino, kad išmoka dėl sumažintos senatvės pensijos yra nuosavybė, kuri mirus pensijos gavėjui yra paveldima murusiojo artimųjų. Tačiau teisę gauti išmokas turi tik mirusiųjų po 2014 m. gegužės 22 d. artimieji. Sodros duomenimis 167 000 pensininkų, mirusių iki 2014 m. gegužės 22 d., artimieji remiantis minėtu įstatymu negavo teisės sumažintų pensijų kompensavimui. Tai yra žmogaus teisių pažeidimas ir diskriminacija.
Kadangi principinio skirtumo tarp mirusiųjų iki ir po 2014 m. gegužės 22 d. nėra, nes pensija buvo sumažinta tuo metu gyviems pensininkams, tai kompensavimo mechanizmas visiems turi būti toks pat, kaip numatyta valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatyme. Tuo labiau, kad jau 2013 metais kompensuojama 450 mln. Lt sumažintų pensijų dalis buvo apskaičiuota visiems 638 tūkst. pensijų gavėjų.