Rugpjūčio 27 d. 19 val. ketvirtą kartą Vilniuje rengiamas „Nike moterų bėgimas“, kuriame laukiama 3 tūkst. dalyvių. Tokie bėgimai kasmet vyksta Londone, Paryžiuje, Amsterdame, Berlyne, Milane ir kituose miestuose.
7 iš 10 žmonių darbo dienomis renkasi bėgiojimą vakare, rodo pasauliniai bėgikus vienijantys socialiniai tinklapiai. 68 proc. teigia bėgantys vėliau nei 18 val., 32 proc. – ryte prieš darbą. Savaitgalį šis laikas pasiskirsto po lygiai – 48 proc. bėga ryte, 52 – vakare, skelbia „Run Keeper“. Sveikatos priežiūros specialistai teigia, kad pasirinkimą, kuriuo metu bėgti, turi lemti siekiamas bėgimo tikslas.
Aktyviausias žmogus būna 10-12 ir 16-18 valandomis. Pasak „Eurovaistinės“ specialisto Igno Inciaus, bėgioti rytais lengviau, nes esame kupini energijos, tačiau gerokai daugiau žmonių renkasi bėgimą vakarais, nes tai leidžia atsipalaiduoti.
„Aktyviam, dirbančiam žmogui dažniausiai lieka dvi galimybės – bėgioti anksti ryte arba vakare. Tokiu metu labiausiai rekomenduojamos nesudėtingos, žemo intensyvumo treniruotės – juk anksti ryte kūno temperatūra žemesnė, o kvėpavimas sunkesnis, lengviau pažeisti raumenis ir raiščius. Kita vertus, sportuojant likus 2-3 valandoms iki einant miegoti, galima pakenkti savo būsimo miego kokybei“, – teigia vaistininkas I. Incius.
Jo teigimu, po darbo prieš sportą reikėtų pailsėti bent 20 minučių ir būtinai laikytis 2 valandų iki miego taisyklės. Taip nebus pažeistas miego režimas ir sportas teiks naudą.
„Aš ir pats renkuosi bėgiojimą vakarais, nes tai leidžia atsipalaiduoti po darbų – veikia kaip iškrova ir puikiai padeda atsisakyti streso. Atrodo, kad ir bėgti lengviau, nes visi darbai nudirbti, nebestabdo rūpesčiai ir įsipareigojimai“, – asmenine patirtimi dalinasi I. Incius.
Bėgant vakare, deginamos per dieną suvartotos kalorijos, sumažėja apetitas ir lengviau išvengti persivalgymo. Treniruotės padeda nusiraminti, sumažinti stresą bei gerina miego kokybę.
Vėlų vakarą šiais metais organizuojamas ir „Nike moterų bėgimas“. Renginio sumanytoja Milda Monstavičiūtė teigia, kad toks laikas pasirinktas neatsitiktinai.
„Vadiname „Nike moterų bėgimą“ naktiniu renginiu ir kviečiame įveikti neilgą, 5 kilometrų trasą. Norime įrodyti, kad bėgti gali bet kuri to panorėjusi moteris, svarbiausia ne vaikytis gąsdinančių rezultatų, o mėgautis mėgstama veikla ir gerai praleisti laiką. Visame pasaulyje rengiama ši šventė moterims, simbolizuoja vidinę stiprybę ir ryžtą siekti tikslų“, – renginio sumanymą aiškina M. Monstavičiūtė.