„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) tęsia penktadienio vakarą ir naktį siautusio škvalo padarinių likvidavimą. ESO per šeštadienį pašalino didžiąją dalį elektros tiekimo sutrikimų po to, kai dėl gamtos stichijos be elektros buvo likę apie 60 tūkst. elektros vartotojų. Šeštadienį 18 val. be elektros buvo likę apie 28 tūkst. elektros vartotojų.
Penktadienio vakarą gamtos stichija daugiausia žalos padarė Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos regionams. Vėliau – naktį iš penktadienio į šeštadienį – gamtos stichija smogė Klaipėdos ir Šiaulių regionams.
18 val. duomenimis, Kauno regione elektros tiekimas buvo sutrikdytas 12 tūkst., Alytaus regione – 8,9 tūkst. elektros vartotojų, Vilniaus regione – 3,6 tūkst., Klaipėdos regione – 2 tūkstančiai. Utenos regione be elektros buvo likę 1,3 tūkst. elektros vartotojų. Panevėžio ir Šiaulių regionuose elektros neturėjo po mažiau 1 tūkst. elektros vartotojų.
„Gedimų šalinimo darbus tęsia 220 operatyvinių komandų. Škvalo padarinių likvidavimą apsunkina sudėtingi gedimai: dalyje linijų fiksuojame po kelis gedimus, taip pat buvo atvejų, kai teko keisti gūsingo vėjo nulaužtas betonines atramas. Gedimų šalinimo laikui turi įtakos ir tai, jog kai kuriais atvejais vykdami šalinti gedimų susiduriame su ant kelio nuverstais medžiais. Dedame visas pastangas kuo greičiau atnaujinti elektros energijos tiekimą likusiems vartotojams“, – sakė ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius Dalius Svetulevičius.
Bendrovė primena, jog pastebėjus gedimus ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
Pastebėjus nutrūkusį elektros oro linijos laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ar priartėti arčiau kaip 8 metrus. Negalima artintis ir liesti ant elektros laidų užvirtusių medžių, užkritusių šakų ar nuvirtusių oro linijų atramų, nes jie taip pat gali būti pavojingi gyvybei.
O jus ikelkit straipsni ka padarete po sito uragano.Rezultatai lygus nuliui.Nereikia straipsniu kas buvo pries 4 metus.zmones be elektros jau greit bus 2 paros.
Padėtis iš tiesų sunki, o dar prisideda mūsų valstybės, savivaldybių bei dalies verslo vadų absoliutus nemokėjimas organizuoti žmonių bei darbo.
Juk ESO tikriausiai turi tiek darbuotojų, kiek jų pakanka idealiomis sąlygomis – jokių masinių avarijų, jokių epidemijų, niekas nežūva, net angina nieks nesuserga. Todėl neturi atsarginių darbuotojų, kurie pakeis 10-20 staiga iš rikiuotės išėjusių.
O juk kažkada buvo paskaičiuota, kokių profesijų darbuotojai kiek dienų per metus nedirba – serga, patiria profesines traumas, patenka į avarijas ar į nelaimingus atsitikimus, turi asmeninių reikalų (vestuvės, laidotuvės, slaugymas, sanatorija po sunkios ligos ar kt.), kiek pakaitinių būtina turėti, kad anuos pavaduotų ir darbai netriktų net ir nenumatytomis aplinkybėmis.
O ir valdžia – nežinau, ar pasitelkia turimas galimybes ir pajėgas.
Turime profesijų mokyklas, kur rengiami elektrikai. Juk tiems, kas jau netoli šių kursų pabaigos, tai puikiausia gamybinė praktika. Ypač tokiomis, dvigubo sudėtingo, ekstremaliomis aplinkybėmis? Taip pat turime ir slaugių studijas.
Be to kenčiame ir dėl to, kad mirtinai pasikliauname vien tik centralizacija. Jos reikia, bet ji ne vien gyventojus padaro pažeidžiamus, bet ir tarnybas, gydymo, kt gyvybiškai svarbias įstaigas. Juk tas, kas puola, visada puola ten, kur „laimikis” bus didesnis, kad vienu smūgiu būtų paralyžiuota kuo daugiau tarnybų, jų funkcijų, bei kuo daugiau gyventojų. Valstybė tada stipri, kai stiprus ir savarankiškas kiekvienas kiemas. Todėl buvo būtina skatinti, kad centralizuota energija, šiluma, vanduo, ryšys būtų tik pagalbiniai (prisidurti, kiek trūksta). Kažin, ar visos ligoninės, valdžios įstaigos turi autonominę el. energiją? O juk ir daugiau ką saugiau būtų ne tik centralizuotą turėti.