Klaipėdos lėlių teatras šį mėnesį gyvena pabaigtuvių nuotaikomis ir skelbia pradžią naujiems originaliems projektams. Šią savaitę į teatrą iš Prancūzijos atvyko režisierė Vera Rozanova. Ji uostamiestyje pradėjo unikalaus lauko lėlių spektaklio-improvizacijos „Ieškoma: TEISYBĖ“ pagal Šarlio Pero pasaką „Nykštukas“ kūrybinį procesą.
Spektaklio „Ieškoma: TEISYBĖ“ veiksmas vyks ne tradicinėje Klaipėdos lėlių teatro erdvėje, o viename iš uostamiesčio parkų. Žiūrovai spektaklio siužetą seks, eidami paskui pasakotojus ir stebėdami lėlių teatro priemonėmis sukurtą vaizdinių pasaulį. Pasakos vweikėjai – Nykštukas, Nykštuko šeima, Milžinai bus išreiškiami kaukėmis ir įspūdingomis lėlėmis medžiuose.
„Pasaka įdomi tuo, jog joje vyksta melo ir tiesos sankirta. Pateikiami klaidingi faktai iškreipta istorija. Tai provokuoja abejoti, mąstyti ir ieškoti savo atsakymų į klausimus. Šiandienos informacijos sraute taip pat daug netiesos, kuri dažnai priverčia suabejoti ilgus amžius formuotomis vertybėmis. Kaip atskirti, kas yra tiesa, kuo vadovautis? Šio spektaklio veikėjai ir žiūrovai atsakymų ieškos drauge“, – sakė spektaklio idėjos autorė ir režisierė V. Rozanova.
Vera Rozanova yra baigusi lėlių teatro studijas Sankt-Peterburgo (Rusija) teatro meno akademijoje bei garsiausioje Europos lėlių teatro mokykloje Šarlevilyje (Prancūzija). Su bendramoksliais lietuve Jūrate Trimakaite, brazile T. Trulijo (Thais Trulio), prancūzais L. Prijeksu (Lucu Prieux) ir M. Belotu (Marion Belot) 2014 m. įkūrė savarankišką kūrybinį kolektyvą „23H50“, kuris kuria įvairius lėlių, dramos teatro spektaklius, dalyvauja tarptautiniuose projektuose.
Spektaklis „Ieškoma: TEISYBĖ“ – vienas iš šios grupės kūrybinių darbų, kuriame dalyvaus ir Klaipėdos lėlių teatro aktoriai Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė bei Erika Gaidauskaitė.
Spektaklio premjera numatoma liepos 16 d. Tai bus jau antroji tarptautinė premjera Klaipėdos lėlių teatre. Prieš metus čia unikalios formos psichologinį spektaklį apie baimę „Kas tu?“ režisavo Jūratė Trimakaitė.
Šekspyriškos aistros ir padėka mamai
Greta V. Rozanovos repeticijų Klaipėdos lėlių teatre vyksta pasirengimas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto lėlių ir objektų teatro specialybės absolvenčių, teatro aktorių Aušros Bakanaitės bei Monikos Mikalauskaitės diplominių darbų pristatymui.
Gegužės 20 d. 17 val. Klaipėdos lėlių teatre užvirs Viljamo Šekspyro dramos „Romeo ir Džiuljeta“ aistros. Jaunimui ir suaugusiesiems skirtą lėllių animacijos ir lėlių spektaklį „Viena jo ir jos istorija“ pagal didžiojo teatro klasiko kūrybą režisuoja M. Mikalauskaitė. „Tai bus istorija apie meilę, kuri įveikia visas kliūtis. Norėjau pažiūrėti į „Romeo ir Džiuljetą“ su humoru, tad spektaklis bus komiškas“, – žadėjo jaunoji lėlių teatro kūrėja. Meilės istoriją spektaklyje vaidins Gintarė Damanskytė ir Tomas Zinkus.
Klaipėdos lėlių teatro aktorė ir režisierė Aušra Bakanaitė savo diplominiam darbui taip pat pasirinko meilės temą, tačiau jos spektaklis „Mama“ atskleis motiniškos meilės galią.
„Vaiko ryšys su mama yra didelė paslaptis ir vertybė, mamos meilė – begalinė. Man tai atrodo labai subtili, jautri ir nepaprastai svarbi tema, todėl noriu apie ją kalbėti teatre su vaikais ir su tėvais, su šeimomis“, – sakė A. Bakanaitė.
Aušros Bakanaitės režisuoto spektaklio „Mama“ eskizas pirmą kartą viešai bus pristatytas Klaipėdos lėlių teatre gegužės 22 d. 12 val. Rudenį numatoma šios spektaklio premjera, po kurios „Mama“ papildys Klaipėdos lėlių teatro repertuarą. Spektaklyje vaidins Gintarė Damanskytė, Monika Mikalauskaitė ir Vytautas Kairys.
Netradicinės stovyklos vasarą
Klaipėdos lėlių teatro sezono uždarymas numatomas birželio 5 d., tačiau vasarą teatre planuojama itin įdomi edukacinė veikla.
Birželio 20–23 d. nuo 9 iki 12 val. arba nuo 14 iki 17 val. Klaipėdos lėlių teatras kviečia vasarotojus kūrybiškai praleisti laiką, atliekant popierinius eksperimentus. Popierius – itin lanksti ir teatrališka medžiaga, kurią galima įvairiai transformuoti ir personalizuoti. Kaip iš paprasto popieriaus gimsta lėlių ir objektų teatras ir kokie jo kūrybiniai principai sužinos ir patis šių užsiėmimų dalyviai.
Norintieji giliau ir išsammiau susipažinti su popieriaus galimybėmis kviečiami į stovyklą „Mano popierinis teatras“, kuri vyks Klaipėds lėlių teatro ir jo kiemelio erdvėse birželio 27 – liepos 1 d. Stovykla skirta 6-12 metų vaikams.
Jos metu su vaikais užsiims trys vadovės. Kiekvienas stovyklos dalyvis iš popieriaus susikurs savo individualų teatrą su popierinėmis dekoracijomis, popierinėmis lėlėmis. Lėlių teatro kūrėja Gintarė Damanskytė su vaikais pasidalins unikalia Popieriaus teatro kūrybos technika, kurios mokėsi pas prancūzų Popieriaus teatro meistrą Alain Lecocq.
„Mano popierinis teatras“ – dienos stovykla, kurioje vaikai bus užimti nuo 9 iki 17:30 val. Po pietų stovyklos dalyviai keliaus į ekskursijas, kurių metu sužinos dar daugiau apie popieriaus gamybą, panaudojimą ir perdirbimą bei patys išmoks pasigaminti popierių.
Liepos 4–8 d. Klaipėdos lėlių teatras pakvies į stovyklą ne vaikus, o visas šeimas. Šios stovyklos užsiėmimai vyks vakarais nuo 18 iki 21 val. Tėvams organizuojamas paskaitų ciklas „Žmogaus raida nuo pradėjimo iki…“, kuriame kiekvienam žmogui bei šeimai aktualios ugdymo, santykių temos bus gvildenamos psichologiniu, sociologiniu, astrologiniu, kūrybiniu aspektu. Dalyvauti šioje unikalioje stovykloje jau pakviestos Adlerio psichologijos žinovė Rasa Bieliauskaitė, Jungo individualiosios psichologijos specialistė Dalia Beniušytė. Kol tėvai diskutuos, su vaikais kūrybiškai bendraus Klaipėdos lėlių teatro aktoriai.