Prieš septyniolika metų, 1998 m. spalio 28 d., Lietuvos gyventojus pasiekė pirmieji interneto optiniai tinklai, išsiskyrę perduodamų duomenų sparta.
Pirmoji šviesolaidinio interneto paslaugas mūsų šalyje pradėjo teikti įmonių grupės „Penki kontinentai“ bendrovė.
Pradžioje šviesolaidinis internetas pasiekė Vilniaus Šeškinės mikrorajoną, o šiuo metu tinklas apima bemaž visą sostinę ir jungia 118 tūkst. būstų. Optinis tinklas driekiasi 278 kilometrus, o duomenų perdavimo sparta siekia iki 1024 Mb/s.
Bendrovės Komercijos departamento vadovas Robertas Ragauskas teigia, kad privatiems ir verslo klientams interneto sparta yra bene svarbiausias tinklo pasirinkimo veiksnys.
„Populiarėjant mobiliesiems įrenginiams, interneto sparta tampa ypač svarbi, ji negali atsilikti nuo spartaus šiuolaikinio gyvenimo tempo. Per įvairius įrenginius naudotojai siunčia ne tik žinutes, nuotraukas, bet ir vaizdo medžiagą, dalyvauja vaizdo konferencijose, stebi interneto transliacijas“, – sako R. Ragauskas.
Oficialiu interneto Lietuvoje gimtadieniu laikoma 1991 m. spalio 10 d., kai ant Lietuvos Respublikos Seimo pastato buvo įrengta palydovinio ryšio įranga, suteikusi ryšį su pasaulio kompiuterių tinklais ir leidusi naudotis 64 kilobitų per sekundę (Kb/s) spartos ryšiu, kuriame, be telefoninių, buvo ir 9,6 Kb/s kompiuterinių duomenų perdavimo kanalas.
Sunku net patikėti, kad optinis internetas Lietuvoje atsirado dabar jau prieš 18 metų. Gal jūs turit informacijos kokie greičiai tada figūravo? Nes mano atmintis apie internetą prieš 18 metų yra dial up connection’ai su tokiais greičiais, kad dainą siųsdavo pusvalandį…dabar apie greičius net nėra ką kalbėti…teo interneto planai paprastiem vartotojams siekia iki 600mb/s. Ar yra kitų tiekėjų prieinamų paprastiem vartotojiems, kurių greitis siekia iki 1 GB, kaip jūs minite straipsnyje?