Šeštadienis, 31 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

„Aukso paukštės“ bus įteiktos geriausiems Lietuvos chorams

www.alkas.lt
2015-03-28 08:20:56
27
PERŽIŪROS
0
Aukso paukštė | LNKC nuotr.

Aukso paukštė | LNKC nuotr.

aukso_paukste
„Aukso paukštė“

Kovo 28 d. 16 val. Vilniaus rotušėje vyks aukščiausio mėgėjų meno apdovanojimų „Aukso paukštės“ įteikimo iškilmės, chorų nominacijų paskelbimas ir laimėtojų koncertas. Chorų kategorijoje „Tarptautinio spindesio žvaigžde“ buvo pripažintas Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir jo vadovas Remigijus Adomaitis, „Ryškiausia Lietuvos žvaigžde“ tapo Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ ir jo vadovė Rita Kraucevičiūtė, o nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skirta Vilniaus miesto moterų chorui „Viva“ ir jo vadovėms Vilijai Mažintaitei bei Valerijai Skapienei.

Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigto apdovanojimo „Aukso paukštė“ nominacija „Tarptautinio spindesio žvaigždė“ skiriama chorams (suaugusiųjų ir vaikų) už laimėjimus, prizines vietas tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose. Šių metų nugalėtojas – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Jį 1990 m. įkūrė ir jam vadovauja Remigijus Adomaitis, vėliau, 1999 m., jo dėka buvo įkurta ir Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla. „Dagilėlio“ indėlis į kultūrinį Šiaulių bei Lietuvos gyvenimą, chorinio dainavimo tradicijų puoselėjimas, atstovavimas Lietuvos choro menui užsienyje įvertinti Lietuvos Respublikos Prezidentų padėkos raštais, diplomais, „Aukso paukštės“ nominacija, kolektyvas apdovanotas ir specialiu prizu „Mūsų vardas Lietuva“ už Lietuvos Dainų švenčių tradicijų puoselėjimą. „Dagilėlis“ pelnė aukščiausius įvertinimus dešimtyje tarptautinių chorų konkursų: I vietą ir aukso apdovanojimą tarptautiniame chorų festivalyje-konkurse Pekine (2014 m., Kinija), taip pat pirmąsias vietas tarptautiniame Vroclavo chorų festivalyje-konkurse „Vratislavia Sacra“ (2013 m., Lenkija) ir tarptautiniame chorų konkurse Leke (2010 m., Italija), Grand Prix ir pirmą premiją tarptautiniame sakralinės muzikos konkurse Kaune (2007, Lietuva) ir t. t.

Nominacija „Ryškiausia Lietuvos žvaigždė“ suteikiama chorams (suaugusiųjų ar vaikų) už ne mažiau kaip 10 metų produktyvų ir kūrybingą darbą, įdomius projektus ir koncertus, prizines vietas respublikiniuose konkursuose. Šiemet apdovanojimą pelnė Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras  „Langas“ ir jo vadovė Rita Kraucevičiūtė.

1990 m. chorą subūrė vadovė Rita Kraucevičiūtė, jis priklausė įvairioms meninėms struktūroms: Šiuolaikinio meno centrui, galerijai „Langas“ ir Lietuvos dailininkų sąjungai.  1995 m. Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje buvo įkurta vaikų giedojimo mokykla, kurios dalimi galiausiai tapo choras „Langas“. Jis iki šiol gieda sekmadienio mišiose ir per religines šventes. Choras pelnė tarptautinį pripažinimą chorų konkursuose: II vietą Maltoje (1998), II vietą ir specialųjį prizą už privalomąjį kūrinį Montrė, Šveicarijoje (2001), bronzos medalį šiuolaikinės muzikos kategorijoje chorų olimpiadoje Busane, Pietų Korėjoje (2002). Kolektyvas yra pripažintas ir namuose – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursuose yra pelnęs II vietą (2001) ir III vietą (2006) mišrių chorų II lygio kategorijoje, 2013 m. Lietuvos chorų konkurse užėmė IV vietą ir gavo specialųjį prizą トUž įtaigiausiai atliktą sakralinės muzikos programą“.

Nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skiriama chorams (suaugusiųjų ar vaikų) už per trumpą laiką nuo susikūrimo pasiektus įspūdingus rezultatus (dalyvavimą Lietuvos chorų konkursuose, festivaliuose, apžiūrose), surengtus naujos choro muzikos (ar teminius) koncertus. Šiais metais nominacija skirta Vilniaus miesto moterų chorui „Viva“ ir jo vadovėms Vilijai Mažintaitei bei Valerijai Skapienei.

2011 m. Vilija Mažintaitė ir Valerija Skapienė subūrė chorą „Viva“. Nuoseklus darbas ir nenuilstamos repeticijos davė pirmuosius vaisius – 2013 m. kovą choras išvyko į pirmąją kelionę, į Prahą, kur surengė 2 koncertus: Panny Marie Snžn bažnyčioje ir tarptautinėje „Meridian“ mokykloje. Tais pačiais metais Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso pirmajame etape kompetentinga komisija chorą įvertino ypač gerais balais ir suteikė I kategoriją. Po antrojo etapo choras buvo apdovanotas specialiu prizu „Už sėkmingą debiutą“. 2014 m. liepos mėnesį choras vyko į Rygą – į chorų konkursą „Pasaulio chorų žaidynės“, kuriame dalyvauja geriausi pasaulio chorai ir chorvedžiai, dirba kompetentingiausios vertinimo komisijos. Šiame konkurse „Viva“ pelnė aukso ir sidabro medalius.

1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. Apdovanojimai rengiami kiekvienais metais kovo-balandžio mėnesiais.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. VU Teatro 444-asis jubiliejus po „Aukso paukštės“ sparnu
  2. Trijų karalių dieną Vilniuje geriausiems liaudies menininkams bus įteikti „Aukso vainikai“
  3. LEU folkloro ansambliui „Poringė“ bus įteikta „Aukso paukštė“

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

Dėl galimos korupcijos pareikšti įtarimai žemės ūkio viceministrui

2026 01 30
Automobilis žiemą
Gamta ir žmogus

Savaitgalį – iki 32 laipsnių šalčio: 3 dalykai, kuriuos būtina patikrinti automobilyje

2026 01 30
Adventuras | alkas.lt A. Sartanavičiaus nuotr.
Gamta ir žmogus

„Adventur“ kviečia į keliones ir naujus išbandymus (nuotraukos)

2026 01 30
„Stintapūkis“
Gamta ir žmogus

„Stintapūkis“ savaitgalį kviečia į Neringą

2026 01 30
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

Pareikšti įtarimai Tauragės rajono merui

2026 01 30
Šilta žiema sutrukdė atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege
Gamta ir žmogus

Savaitgalį kviečiama atsisakyti medžioklių

2026 01 30
Pramonės gatvės viadukas
Lietuvoje

Bus atnaujintas Panevėžio Pramonės gatvės viadukas

2026 01 30
Klaipėda
Lietuvoje

Klaipėda stiprins seniūnaičių veiklą

2026 01 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Michailas Velleris apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
  • +++ apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Gabriel apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Klausimėlis: apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Dėl galimos korupcijos pareikšti įtarimai žemės ūkio viceministrui
  • Savaitgalį – iki 32 laipsnių šalčio: 3 dalykai, kuriuos būtina patikrinti automobilyje
  • „Adventur“ kviečia į keliones ir naujus išbandymus (nuotraukos)
  • „Stintapūkis“ savaitgalį kviečia į Neringą

Kiti Straipsniai

Balys Sruoga, Dalia Sruogaitė, Vanda Daugirdaitė-Sruogienė, 1926 m. Ekspozicijos fragmentas

R. Pauliukaitienė. Išsiaiškinta, už kokius nuopelnus ir koks Lietuvos Respublikos apdovanojimas yra skirtas Baliui Sruogai

2026 01 27
Apdovanojimas už lietuvių kalbos puoselėjimą – Sraigė

VLKK kviečia siūlyti kūrėjus nusipelniusius apdovanojimo už lietuvių kalbos puoselėjimą

2025 12 10
Talino filmų šventėje „Juodosios naktys” – lietuviškų kūrinių gausa

Talino kino šventėje – specialus apdovanojimas Juozui Budraičiui

2025 11 10
Apdovanojimų akimirka

Lietuvos nacionaliniam muziejui įteiktas žymiausias Europos paveldo apdovanojimas

2025 10 15
Lietuvė Briuselyje pelnė apdovanojimą už pluoštinių kanapių pramonės atgaivinimą

Lietuvė Briuselyje pelnė apdovanojimą už pluoštinių kanapių pramonės atgaivinimą

2025 10 09
Leono Povilaičio nuotr.: Gabrielius Alekna, Joe Howson, Borim Kang, Laura Mikkola, Lina Navickaitė-Martinelli, Angelina Gadeliya, Cezary Sanecki, Viktoras Orestas Vagusevičius, Milda Marija Kiškūnaitė, Darius Kučinskas

Paaiškėjo tarptautinių Vytauto Bacevičiaus pianistų varžytuvių laimėtojai

2025 09 16
Išlydėti į geriausias pasaulio aukštąsias mokyklas įstoję studentai: grįžę dirbs Lietuvai

Išlydėti į geriausias pasaulio aukštąsias mokyklas įstoję studentai: grįžę dirbs Lietuvai

2025 09 01
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus

Bitėnuose – meno pleneras, kaligrafijos paroda ir iškilminga Sueiga Martynui Jankui atminti

2025 08 04
Donatas Bielkauskas

Klaipėdoje – Donato Bielkausko koncertas „Garsų dedikacija Dionyzo Varkalio atminimui“

2025 07 18
Lietuvos trispalvė | A. Stanevičius, MLIM archyvo nuotr.

Valstybės dienos proga – kamerinės muzikos magija ir Klaipėdos muziejų lankymas

2025 07 03

Skaitytojų nuomonės:

  • Michailas Velleris apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
  • +++ apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Gabriel apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Klausimėlis: apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Užmiršo? :( apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Gintaras Songaila: Ko siekėme prieš 25 metus, aktualu ir šiandien

Gintaras Songaila: Ko siekėme prieš 25 metus, aktualu ir šiandien

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai