Sekmadienis, 26 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

D. Grybauskaitė dar kartą pakartojo, jog Rusija turi „teroristinei valstybei būdingų bruožų“ (audio)

www.alkas.lt
2014-12-06 19:03:01
148
PERŽIŪROS
9
Lietuvos Prezidentė apžvelgė ketvirtųjų veiklos metų darbo vaisius (video, nuotraukos)
Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.
Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Gruodžio 6 d. Britų transliavimo agentūra BBC paskelbė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pokalbį su verslo skyriaus žurnaliste Višala Sri-Patma (Vishala Sri-Pathma), kuriame Prezidentė dar kartą pakartojo savo ankstesnius teiginius, kad Rusija rodo „teroristinei valstybei būdingų bruožų“ ir sakė, kad neturi jokio noro susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu ir neturės tol kol Rusija nepakeis savo elgesio.

Prezidentė D. Grybauskaitė teigė, kad Ukraina šiuo metu kovoja už taiką ir šalių nepriklausomybę visoje Europoje, ir pabrėžė, kad visoms kaimyninėms šalims būtina kalbėtis tarpusavyje ir palaikyti ryšius.

„Bet apie kokį dialogą galima kalbėti, jeigu agresorius ne tik puola ir padeda teroristams, bet ir pats elgiasi kaip teroristas?“ – klausė Lietuvos prezidentė.

Kalbėdama apie Europos energetiką, prezidentė teigė, kad Rusijos sprendimas atsisakyti „Pietų srauto” dujotiekio statybų projekto yra įrodymas, kad Europos pozicija dėl Ukrainos pasiteisino, nepaisant kelių Europos Sąjungos (ES) šalių nepasitenkinimo.

„Atsiranda vis daugiau dujų išteklių ir jų tiekėjų. Po kelerių metų dujų rinka visiškai pasikeis, nes Europoje bus pradėti naudoti skalūnai. Lietuvoje atidarytas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas gali patenkinti 90 procentų visų trijų Baltijos valstybių poreikių, todėl mums „Gazprom” tapo visiškai nereikalingas. „Gazprom” vis rečiau galės būti naudojamas kaip politinio spaudimo priemonė Europoje ir tuo labai džiaugiuosi”, – sakė Lietuvos prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės bendromis Europos Sąjungos pastangomis V. Putiną pavyko pristabdyti. Jam buvo neleista naudoti dujų išteklių kaip politinio spaudimo priemonės.

„Tai puikus vieningumo pavyzdys. Bet jeigu V. Putinas nebus sustabdytas, jis Europai ims daryti ne tik ekonominį spaudimą”, – sakė D. Grybauskaitė.

Paklausta ar sieja savo žodžius apie Rusiją, kaip teroristinę valstybę, su Rusijos daromomis kliūtimis Lietuvos vežėjams pasienyje, D. Grybauskaitė sakė, kad tokie Rusijos  veiksmai yra taikomi metai iš metų, todėl jau nestebina.

Prezidentės D. Grybauskaitės kalba BBC laidoje „Verslo dalykai“ („Business Matters“)::

[mp3 url=”https://alkas.lt/uploads//2014-10-06-D.Grybauskaites-interviu-BBC/BBC_business_20141206-0153a2.mp3″ width=”550″]

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. D. Grybauskaitė: Rusija – teroristinė valstybė (video)
  2. D.Grybauskaitė: Rusija mėgina perbraižyti Europos žemėlapį (video)
  3. Lietuvos URM kaltina Rusiją tarptautinės teisės pažeidimu
  4. Europarlamentaras J.Sariušas–Volskis: Po Ukrainos Rusija ketina pulti Latviją (video)
  5. Prezidentė D. Grybauskaitė dalyvaus susitikime su JAV Prezidentu B. Obama
  6. KAM gynybos politikos direktorius: Saugumo priemonės Baltijos regione turi būti toliau stiprinamos
  7. D. Grybauskaitė: Saugi ir demokratinė Ukraina – visos Europos interesas
  8. Prezidentė D.Grybauskaitė susitiko su Moldovos Parlamento Pirmininku I.Cormanu (video)
  9. D. Grybauskaitė susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku O.Turčynovu (video)
  10. D. Grybauskaitė: Rusijos invazija į Ukrainą – grėsmė visai Europai (video)
  11. D.Grybauskaitė: Baltijos šalis vienija nauji bendri tikslai (nuotraukos, video)
  12. D.Grybauskaitė: Vykdomos visos priemonės būtinos Lietuvos saugumui užtikrinti (video)
  13. D. Grybauskaitė sako, kad Rusijos sankcijos atsisuks prieš pačios šalies gyventojus
  14. P. Porošenko paskelbė susitaręs su V.Putinu dėl paliaubų. Rusija tai neigia
  15. Krymo valdžia prašo Rusiją prisjungti Krymą net nelaukdama referendumo

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 9

  1. Dalija says:
    12 metų ago

    Niekas mus jau nestebina Lietuvoje.Tiek visokių nesąmonių, kad galvojame, kad nebūtų dar blogiau

    Atsakyti
  2. Apkalta says:
    12 metų ago

    Be apkaltos, atrodo, neapsieisim ir antrąkart.

    Atsakyti
    • Bartas says:
      12 metų ago

      Nurimk ir pasėdėk ant puoduko, o kai baigsi gal ir mintys bus aiškesnės. Spausk , nekentėk.

      Atsakyti
  3. Liutauras says:
    12 metų ago

    Kažkas turi imtis sakyti teisybę be pagražinimų. Tik deja mūsų spaudos darbininkai viską Lietuvoje mato per rusišką langą. Kas bloga į pirmą vietą-kas gero į trečią ar ketvirtą puslapį. Ir šiuo atveju. Mūsų prezidentė pasakė visą teisybę. Tokia Rusija egzistuoja nuo pat Maskvos kunigaikštystės užgimimo, kai ją valdė totorių-mongolų palikuonis Ivanas Kalita. Jei ji būtų pasakiusi netiesą-ji būtų susilaukusi ne Lietuvos prorusiškos spaudos ir apžvalgininkų kritikos, bet ir pasaulio valstybių vadovų stipresnių komentarų savo adresu. O kas dėl visų tų rusiškų triukų(nepraleidimų per sieną)-jie tik pateisina Prezidentės nuomonę.

    Atsakyti
  4. albinas says:
    12 metų ago

    vargo vakarienė ta “mūsų” prezidentė.

    Atsakyti
  5. Romas says:
    12 metų ago

    Liutauras teisus, kažkas tiesą turi sakyti… Klausimas kas? Va čia nuomonės jau išsiskiria. Tv. laidoje „Nuoga tiesa“ daugumas „prabalsavo“ prieš Grybauskaitės pasisakymą ir tik koks ketvirtadalis – už. Pastarųjų tarpe buvau ir aš.
    Pragmatizmo suprantama daugiau kitoje pusėje, net nevardinsiu argumentų. Bet šis pragmatizmas – trumparegiškas, jis iš paprasčiausios baimės. Prisiminkime istorijos pamokas. Kad ir trečiąjį reichą, nuo ko viskas prasidėjo ir į ką išsirutuliavo… Prisiminkime kokius nors pažįstamus chuliganėlius, kaip jie išanglėja, jeigu visi aplinkui – pragmatiški…

    Atsakyti
  6. Skaitytojas says:
    12 metų ago

    Vargo vakarienė yra tokie “chamentatoriai”, kurių iki šiol dar vis neišblaivino V. Putino veiksmai. Ar tokie suvokia, kad užpultoje Ukrainoje kasdien žūsta niekuo dėti žmonės? Ko Putinui reikėjo Čečėnijoje, Gruzijoje, Moldovoje, o dabar Ukrainoje? O gal tie “vargo vakarienės chamentatoriai įsivaizduoja, kad tas asmuo atstovauja rusų tautą? Ar jie pamiršo, ką ukrainiečiams primena “holodomoras”, kai vienoje iš derlingiausių pasaulio valstybių badu buvo išmarinti milijonai žmonių? Ar Rusijai reikia Krymo, Karaliaučiaus krašto, Kurilų salų, dalies Suomijos ir t.t.? Ar dabar geriau gyvena paprasti rusai, kai Putino nurodymu prie Rusijos prijungtas Krymas? Ar bent vienas iš pro-putiniškų veikėjų suvokia, kas yra taika ir ką reiškia gyventi, valdomam tokių asmenų, kurie siunčia žmones į mirtį dėl jų ambicijų užvaldyti pasaulį? Pasiskaitykite dokumentus ir pasiaiškinkite bent patys sau, kokiu teisiniu pagrindu Rusijos imperijos kariauna šiuo metu sėdi Karaliaučiaus krašte? Ir nepainiokime rusų su Putinu. Nors šiuo metu nemažai jų daliai šis veikėjas dar atrodo patrauklus, bet prablaivėjimas nenumaldomai artėja.Prablaivėti turėtų ir ES vadukai – dvasiniai nykštukai, kurie vis dar galvoja, kad su Putinu galima net derėtis ir susitarti.

    Atsakyti
  7. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com says:
    12 metų ago

    Neseniai you tube paziurejau istorini filmuka apie Hitleri ir Stalina ir jiems budingus sizofrenijos bruozus, apie paraleles. Tai sie istoriniai asmenys mego fotografuotis su vaikais, keisti savo biografija ir istrinti tai, kas jiems atrode nereikalinga ir Stalinas net sakesi nezinas nieko apie savo sunu Jakova, kai kalba isejo apie jo, kaip belaisvio apsikeitima, taigi net artimuju atsisake. Idomu ar yra Lietuvoje tokiu politiku, kurie niekaip nesugeba teisingai parasyti savo biografijos ir megsta fotografuotis su vaikais? Nu as tokiu nezinau:)

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Lietuviškas „airBaltic“ lėktuvas
Lietuvoje

4 iš 5 gyventojų pastebi augančią susisiekimo oru kokybę

2026 07 25
Registrų centras
Lietuvoje

Atkūrus nuosavybės teises svarbu nepamiršti apsilankyti Registrų centre

2026 07 25
Lietuvos nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykla
Kultūra

Palangos vasaros skaitykla kviečia literatūros šventę „Banguojančios istorijos“

2026 07 25
Vyks respublikinė kaimo teatrų šventė–varžytuvės „Citnaginė“
Kultūra

Vyks respublikinė kaimo teatrų šventė–varžytuvės „Citnaginė“

2026 07 25
Su gimtadieniu, Simonai Dachai
Istorija

Klaipėdoje bus minimas poeto Simono Dacho 421-asis gimtadienis

2026 07 25
Klaipėdos licėjus
Lietuvoje

Nuo penkių šimtukų iki pasaulio universitetų: Klaipėdos licėjaus abiturientų sėkmės istorijos

2026 07 25
mokytoja.klase.pamoka.mokiniai_smm.lt
Lietuvoje

Prezidentas vetavo Švietimo įstatymo pataisas

2026 07 24
Lauko gertuvės pritaikytos ir atsigaivinti šunims | vv.lt
Gamta ir žmogus

Vilniuje bus įrengta dar 15 viešųjų vandens gertuvių

2026 07 24
Žemės ūkis
Lietuvoje

Ūkininkai turi galimybę patikslinti duomenis apie draudžiamąsias pajamas

2026 07 24
Remigijus Žemaitaitis
Lietuvoje

Liberalai kalba apie R. Žemaitaičio apkaltą

2026 07 24
Žaliųjų ežerų paplūdimys
Gamta ir žmogus

Gelbėtojai gerų žinių neturi: šiemet jau nuskendo 46 žmonės

2026 07 24
Kelio darbai
Lietuvoje

Gautas leidimas kelio Kaunas–Prienai–Alytus atnaujinimui

2026 07 24

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Liepos 26-osios horoskopas: drąsų sumanymą teks paremti tikru darbu
  • 4 iš 5 gyventojų pastebi augančią susisiekimo oru kokybę
  • Vasarą kūnui reikia daugiau nei tik vandens
  • Būsto paskolų palūkanos kyla tris mėnesius iš eilės 

Kiti Straipsniai

Maskva, Kremlius, bala

A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?

2026 07 17
Kęstutis Budrys

K. Budrys Briuselyje pabrėžė tolesnę paramą Ukrainai, spaudimą Rusijai

2026 07 13
NATO valstybių vadovai viršūnių susitikime Ankaroje 2026 m.

NATO Ankaroje patvirtino vienybę: Rusija įvardyta ilgalaike grėsme, Baltijos oro policiją keis oro gynybos misija

2026 07 08
Ukrainos vėliava

Ukrainą pasieks daugiau kaip 400 tūkst. eurų vertės Lietuvos parama

2026 07 08
Pirmoji ukrainietiška Artemo Petriko knyga apie tarpukario Lietuvą

Pirmoji ukrainietiška knyga apie tarpukario Lietuvą – KU mokslininko darbas

2026 07 05
Simbolinis koliažas apie karo iniciatyvos perėjimą į Ukrainos rankas

A. Navys, M. Sėjūnas. Karo kortos Kijevo rankose

2026 06 29
„10 metų Ukrainos ryžto ir pasipriešinimo liudijimai“

Rengiama paroda „10 metų Ukrainos ryžto ir pasipriešinimo liudijimai“

2026 06 27
Ukrainos atstatymo konferencija

Prezidentas: Ukrainos pergalė, jos atstatymas ir narystė ES nulems Bendrijos ateitį

2026 06 25
Lietuva-Ukraina | lrp.lt nuotr.

Prezidentas ir finansų ministras dalyvaus Ukrainos atstatymo konferencijoje Gdanske

2026 06 25
Deganti Maskva

A. Navys, M. Sėjūnas. „Maskva dar degs“

2026 06 23

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
Kitas straipsnis
Palangoje duris atvėrė nauja, moderni autobusų stotis

Palangoje duris atvėrė nauja, moderni autobusų stotis

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai