Lapkričio 2 d., sekmadienį, Londone prasideda savaitę truksiantis Baltijos muzikos festivalis. Jo programoje – penki koncertai, kuriuose klausytojams bus pristatyti Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių kūriniai.
Baltijos muzikos festivalį rengia Londono „Santaros-Šviesos“ klubas, bendradarbiaudamas su Jungtinės Karalystės baltų taryba. „Pagrindinis mūsų siekis yra supažindinti Londono klausytojus su lietuvių, latvių ir estų kompozitorių kūryba. Tačiau šis festivalis parodo ir diasporų svarbą kultūros gyvenime, – sako festivalio iniciatorius pianistas Rimantas Vingras. – Baltijos muzikos festivalis Londone pagal savo pobūdį yra bendruomenės renginys, tačiau jis išplečia Lietuvos kultūrinę erdvę; ir ne tik Lietuvos – Latvijos ir Estijos taip pat.“
Festivalis prasidės lietuvių kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo kūrinių koncertu Londono karališkojoje muzikos akademijoje. Klausytojai galės išgirsti A. Šenderovo „Cantus in memoriam Jascha Heifetz“ smuikui, „M. K. Čiurlionio eskizus“ fortepijonui, fortepijoninį trio Nr. 2 bei „Giesmę ir šokį“ smuikui, violončelei ir fortepijonui. Visus juos atliks ansamblio „Orphic Trio“ nariai: Orfėjas Papafilipou (Orpheus Papafilippou) (smuikas), Viljamas Rotlidžas (William Routledge) (violončelė) ir Rimantas Vingras (fortepijonas). Koncerte dalyvaus ir pats autorius. Jis su violončelininku Viljamu Rotlidžu atliks „Sulamitos giesmes“. Šis koncertas surengtas kartu su Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centru.
Kitą dieną, lapkričio 3-ąją, Noting Hilo Šv. Petro bažnyčioje Londone gyvenanti latvių smuikininkė Anetė Graudina atliks latvių kompozitorių Jazepo Vytolo (Jāzep Vītols), Janio Poriečio, Helmero Pavasaro, Arvydo (Arvīdo) Žilinskio ir Georgo Pelecio kūrinius. Smuikininkei akomponuos pianistas Rimantas Vingras.
Lapkričio 6 dieną estų kompozitorių Heino Elerio, Eduardo Tubino, Jano Ratso (Jaans Rääts), Arvo Parto (Arvo Pärt) ir Tonu Korvitso (Tõnu Kõrvits) kūrinius atliks Londone reziduojantis „EST Ensemble“. Šį ansamblį sudaro Guilholo Guildhall muzikos ir dramos mokyklos abiturientės Kaija Lukas (smuikas), Marike Krup (smuikas), Siret Lust (kontrabosas), Mirjam Mesak (sopranas) ir Kristina Rokaševič (fortepijonas). Šis koncertas vyks Noting Hilo Šv. Jono bažnyčioje.
Lapkričio 8 dieną Noting Hilo Visų Šventųjų bažnyčioje vyks dar vienas festivalio koncertas. Jame Vytauto Miškinio, Vaclovo Augustino, Zitos Bružaitės, Vidmanto Bartulio, Broniaus Kutavičiaus, Pėterio Vasko ir Arvo Parto kūrinius atliks indų kilmės žymus pasaulyje violončelininkas Anup Kumar Bisvas, Londono lietuvių choras „Gausa“, vadovaujamas Ritos Gužauskienės, ir „Orphic Trio“: Orfėjus Papafilipou (smuikas), Viljam Routledžas (violončelė) ir Rimantas Vingras (fortepijonas).
Festivalį užbaigs jaunųjų Baltijos talentų koncertas Karališkojoje muzikos akademijoje lapkričio 9 dieną. Tai tradicija tapęs Baltų tarybos rengiamas koncertas, kuriame dalyvauja Londono aukštosiose muzikos mokyklose besimokantys lietuvių, latvių ir estų studentai.