Viešosios informacijos rengėjas, skleidėjas, jų dalyvis, žurnalistas turės teisę išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį, neatskleisti informacijos šaltinio, išskyrus įstatyme įtvirtintus išimtinius atvejus.
Pagal priimtas naujas nuostatas įpareigoti atskleisti informacijos šaltinį arba taikyti įstatymuose nustatytas prievartos priemones, kuriomis siekiama atskleisti informacijos šaltinį, galės tik teismas motyvuotu sprendimu, kai bus šios sąlygos: atskleisti informacijos šaltinį būtina dėl gyvybiškai svarbių ar kitų ypač reikšmingų visuomenės interesų, taip pat siekiant užtikrinti, kad būtų apgintos asmenų konstitucinės teisės ir laisvės ir kad būtų vykdomas teisingumas, ir kai kitomis priemonėmis atskleisti informacijos šaltinį nėra galimybės arba jos jau yra išnaudotos.
Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad krata ir poėmis viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų, jų dalyvių, žurnalistų darbo, gyvenamosiose, pagalbinėse patalpose, transporto priemonėse siekiant atskleisti informacijos šaltinį galės būti atliekami Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka, dalyvaujant žurnalistų ir leidėjų organizacijų atstovų susirinkimo įgaliotam atstovui arba šios patalpos, transporto priemonės savininko ar naudotojo pasiūlytam kviestiniui. Žurnalistų ir leidėjų organizacijų atstovų susirinkimas privalės patvirtinti ir pateikti suinteresuotoms institucijoms įgaliotų atstovų sąrašą.
Už šiuos Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIP-1210(2) balsavo 69 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 16 parlamentarų.