2013 m. spalio pabaigoje Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso posėdyje Konkurso komisija priėmė sprendimą skelbti pakartotinį angliavandenilių išteklių naudojimo konkursą Šilutės – Tauragės plote.
Buvo nutarta, kad būtina patikslinti ir geriau suformuluoti konkurso sąlygas bei teisės aktus, reglamentuojančius žvalgybą ir gavybą. Anuomet Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis paragino konkurso sąlygas rengiančią Lietuvos geologijos tarnybą nedelsti ir kuo skubiau pasirengti, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.
„Akylai stebėjau vykstantį pasirengimo procesą, nuolat derinome įvairias nuostatas. Šiuo metu dalis teisės aktų dar derinami, bet kita dalis jau perduota Vyriausybei. Planuodami matome, kad gegužės pabaigoje ar birželį jau būtų realu paskelbti pakartotinį skalūninių dujų konkursą. Energetinės nepriklausomybės klausimas tampa vis svarbesnis“, – sako V. Mazuronis.
Aplinkos ministerija jau įvertino Lietuvos Respublikos naftos mokesčių būklę bei pasaulinį kontekstą ir pateikė Lietuvos Respublikos naftos ir dujų mokesčio įstatymo patikslinimo projekto variantus; parengtą medžiagą apsvarstė su suinteresuotais ūkio subjektais bei institucijomis, įvertino suinteresuotų institucijų pateiktus pasiūlymus naftos ir dujų išteklių gavybos mokestinių sąlygų tikslinimui ir pateikė svarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės strateginiam komitetui informaciją bei alternatyvius siūlymus dėl naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifo nustatymo.
Naftos ir dujų mokesčio įstatymo projektas balandžio 10 d. bus svarstomas Vyriausybės strateginiame komitete. Tolimesni naftos ir dujų išteklių gavybos mokestinių sąlygų tikslinimo veiksmai priklauso nuo Vyriausybės priimto sprendimo ir projekto svarstymo Seime.
Nesu Mazuronio simpatikas, bet jo idėjai dėl skalūninių dujų išgavimo tikrai pritariu. Pagarba, mozuroniui – seniai laikas to imtis.
Tik kai Karaliaučiaus krašte maskoliai pažvangino ginklais , mūsų apuokams prasiverė akys.Bet tuoj išlys savi durneliai su bubinėliais ir ims gazpromui į taktą belst . Jei takart mauzuronis nebutu iš baimės prišikes kelnių ( matyt galvojo, kad tiek kuro pakaks) gal jau butume žinoje kas ten po žeme dedas. Ane N.
Manau, kad reikia issiaiskinti ka turime savo salies gelmese. Nepadarysime to patys padarys kaimynai ir bus geda uz savo neveikluma.
Kad išsiaiškinsite dar nereiškia, kad turėsite tai kas tose gelmėse 🙂 Irakas žino kas jo gelmėse ir išgauna, bet gauna savo turtus tik iš korporacijų rankų. Čia viskas tas pats: ar gaunama vamzdžiu iš korporacijos Gazprom ar bus niokojama gamta ir gaunama iš korporacijos Ševron. Vienintelė išeitis – galvoti naujus energijos išgavimo būdus arba/ir pertvarkyti procesus, kuriuose naudojamos dujos.
Nuo kada aplinkos apsaugos ministras energetika rupinasi? Sikna drasko Mazuronio remejai,otkatas neblogas.
Na politikierius matyt atidirbineja ‘judo sidabrinius’….
Komentaro”Klausimas” autoriaus pasvarstymai itin argumentuoti-ačiū Jums. Turim gyvent harmonijoje su aplinka.Lietuvai nereikia išteklių tokia savižudiška kaina.
Pasidomėkite buvusio konkurso sąlygomis, po to kalbėkite. Ar bent žinote, kad konkursas buvo skelbtas angliavandenilių žvalgybai ir GAVYBAI? Nesvarbu, ką būtų besuradęs Shevron, dujas, naftą, anglį, viskas būtų atitekę jam, o Lietuvai – keli procentai (pasidomėkit iškasenų mokesčiais) nuo amerikos žydų pelno ir užteršti gruntiniai vandenys.
Jei proto kiek turite, pagalvokite kam labiausiai nepatiktų, jei Lietuva degintų savo dujas?
Kad didžiausi skalūninių dujų paieškos priešininkų draugai?
Ar Lietuvai kas duotų “jos” dujas?
O jums neįdomu, kiek mokesčių sumoka iškertantys Lietuvos miškus bijokurui?