
Kažin, ar dažnas mūsų šalies pilietis, balsavęs referendume dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES), yra perskaitęs sutartį ir joje užfiksuotus mūsų šalies įsipareigojimus. Ką gi, atėjo laikas vykdyti tai, ką įsipareigojome, o kitaip tariant – prisiimti tą atsakomybę ir naštą, kurią mums visiems ant pečių užkrovė buvę vyriausieji derybininkai su ES.
Referendume už narystę ES balsus lietuviai atidavinėjo už cento vertės alų ir skalbimo miltelius, o dabar už tą lengvabūdiškumą gali tekti brangiai susimokėti.
Viena opiausių ir kiekvienam bent kiek prie žemės prisilietusiam lietuviui problema – žemės pardavimas užsieniečiams. Kaip gyvenimas Lietuvoje pasikeistų, jei nuo šių metų birželio, kaip numatyta Lietuvos stojimo į ES sutartyje, žemė mūsų šalyje būtų prieinama užsieniečiams?
Niekam, o ypač rimtiems ūkininkams, ne paslaptis, kad iki šiol tie užsieniečiai, kurie norėdavo Lietuvoje įsigyti žemės ūkiui tinkamos žemės, sukurdavo kokią nors uždarąją akcinę bendrovę, kurios vardu ir įsigydavo žemės. Tačiau užsieniečiai anksčiau susidurdavo ir su tam tikromis problemomis – norėdami įsigyti žemės, jie turėdavo rasti žmonių, kurie jiems padėdavo susikurti įmonę, susipažinti su Lietuva. Visas šis procesas būdavo pusiau legalus, todėl iki šiol Lietuvoje žemės yra įsigiję tie užsieniečiai, kurie, mano galva, norėjo rimtai ūkininkauti arba smulkūs spekuliantai.
Neabejočiau, kad, jeigu žemės pardavimas užsieniečiams būtų įteisintas oficialiai, ją supirkinėti tuoj pat pradėtų stambios užsienio kompanijos arba rimti perpardavinėtojai, kurie siektų iš žemės pardavimo labai rimtai užsidirbti. Ir, žinoma, jie žemę perpardavinėtų ne lietuviams, o kitiems užsieniečiams. Nes kažin, ar dažnas Lietuvos ūkininkas išgalėtų už žemę sumokėti užsienio, o ne lietuviškomis kainomis. Juk vargu, ar patys šiandien žinome, kokia reali žemės paskirties kaina mūsų šalyje.
Referendumui dėl žemės pardavimo užsieniečiams jau surinkta 300 000 parašų. Būtų labai išmintinga, jei jis vis dėlto įvyktų ir tautai būtų leista pareikšti savo nuomonę šiuo gyvybiškai svarbiu klausimu.
Žinia, dabar iš pačių aukščiausių valdžios tribūnų esame gąsdinami, esą, jei neleisime užsieniečiams įsigyti mūsų žemės, Briuselis taikys žiaurias sankcijas, kurios pirmiausia kirstų rimtiems ūkininkams ir atseit gal net tektų sugrąžinti gautas iš ES išmokas, kurios jau siekia dešimtis milijardų litų.
Bet kas trukdo su Briuseliu derėtis? Juk, kai stojome į ES prieš beveik dešimtmetį, ši sandrauga buvo visai kitokia. Ir Lietuva tuomet buvo kitokia. Kažin, ar dabar paaukotume savo balsus už centą kainuojantį alaus butelį ar skalbimo miltelių pakelį. Esu tikras, kad ne. Todėl, mano įsitikinimu, jeigu referendumo rezultatai bus neginčytini, Vyriausybei tektų sėsti prie derybų stalo su ES vadovais.
Bet dar ir iki referendumo galime šį tą nuveikti. Būtina kovo 10 dieną prasidėsiančioje Seimo sesijoje priimti įstatymų pataisas, kad žemės ūkio paskirties žemės galėtų įsigyti tik fiziniai asmenys. Taip pat derėtų pataisyti įstatymus, kad žemės Lietuvoje galėtų įsigyti tik tie užsieniečiai, kurie mūsų šalyje gyvena nuolatos ir moka mokesčius.
Manau, dabar referendumo labiausiai bijo tie, kurie Briuselyje derėjosi dėl Lietuvos narystės ES, ir tie, kurie pastarąjį dešimtmetį ten nuolatos posėdžiaudavo. Jie greičiausiai puikiai supranta, kad apginti prigimtinius mūsų tautos interesus bus labai sunku, todėl tauta pagaliau gali pamatyti, kad tie vyriausieji derybininkai absoliučiai nieko neišsiderėjo.
Nors netrukus įsibėgės Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų kampanija, manau, jų vajus neužgožtų rimtos diskusijos su už žemės ūkį atsakingais ES komisarais. Tokia diskusija būtų labai naudinga ir lietuviams ūkininkams, ir jau Lietuvoje sąžiningai ūkininkaujantiems užsieniečiams. Gaila, kad panaši diskusija nebuvo organizuota Vilniuje, Lietuvai pirmininkaujant ES.
Bet laiko dar yra. Juolab, kad jau prasidėjo pakankamai „sveikos“ diskusijos ir tarp Lietuvos politikų. Jau nebekimbame vienas kitam į atlapus, o bandome aiškintis tarpusavyje ir aiškinti tautai, kad ne visas sutartis privalu vykdyti paraidžiui ir besąlygiškai. Dar turime keturis mėnesius. Tą laiką privalome išnaudoti produktyviai, kad vėliau nekamuotų sąžinė dėl prarastos protėvių žemės.
Daug kas laukia Konstitucinio Teismo verdikto. Šioje institucijoje dirba iš tikrųjų aukščiausios kvalifikacijos teisininkai ir Konstitucijos žinovai, tačiau būtų labai gerai, jei jie sugebėtų žemės pardavimą užsieniečiams įvertinti ne tik paraidžiui įstatymams ar tarptautinėms sutartims, bet ir atsižvelgtų į tai, kaip ir kuo gyvena Lietuvos ūkininkai bei ką mums visiems reikštų prarasti šimtus, o gal ir tūkstančius hektarų protėvių iš kartos į kartą išsaugotos žemės.
Autorius yra Seimo Darbo partijos frakcijos narys, Energetikos komisijos pirmininkas, Ekonomikos komiteto narys
Tie kairiųjų bandomi įbrukti “saugikliai” (“žemė tik tam, kas ją dirba” ir pan.) – dar blogiau, nei žemės nepardavimas užsieniečiams. Visuomet teigiau, kad didžiausia mūsų valdžios yda – protekcionizmas (vienam – leidžiu, kitam – ne). Jis reiškiasi visur (pvz. moksle – vieni moka už studijas, o kiti – ne, prieš porą dešimtmečių įsigyjant butus – vieni – už čekius (kitaip tariant – gavo dovanų iš valstybės), o kiti – darbuose ilgam prapuolė ir į skolas sulindo, kad nusipirkti tą butą)… Dabar – tai vėl bandoma grąžinti per šituos “saugiklius”. Pamenat – prieš keliolika metų taip jau buvo (galėjo žemę pirkti tik kaime gyvenantys). Tuomet ir atsirado tie didieji žemgrobiai… Juk ne miestiečiai jie yra 🙂
TAI DEMORALIZUOJA VISUOMENĘ. PO TOKIŲ PROTEKCIONISTINIŲ VEKSMŲ JAU NEBEGĖDA NEI KYŠĮ IMTI, NEI JĮ DUOTI. NEBEGĖDA PIRKTI KONTRABANDINĮ DIZELINĄ, STABDYTI SKAITLIUKUS (VANDENS IR T.T.). NIEKAS NEBEGĖDA IR VISI ŽIŪRI TIK NAUDOS SAU. O JEI JAU VISIŠKAI “UŽVEIKIA” – TAI TIESIOG EMIGRUOJA. BE JOKIO GAILESČIO, AR SENTIMENTŲ ČIA LIEKANTIEMS.
TOKS PROTEKCIONIZMAS IR DEMORALIZAVO, SUGRIOVĖ MŪSŲ VISUOMENĘ. KAIP TAUTOS IŠRINKTIEJI IR JOS PROETINGIEJI ŠITO NESUPRANTA. O TAUTININKAI TURĖTŲ BŪTI PIRMIEJI, KURIE SIEKTŲ SUSTABDYTI ŠIĄ TAUTOS CIROZĘ. BET JIE – NEMĄSTO, NESUVOKIA. Na, nebent kažkiek dar liberalai tam priešinasi. Bet ir tai – jų pasipriešinimas labai jau menkas.
Melas. Didieji žemgrobiai yra miestiečiai. Taip, dirbama žemė turi priklausyti tik tiems, kas ją dirba. Protekcionizmas tikrai nėra pagrindinė priežastis to, ką čia mini.
O aš kažkada maniau, kad už Darbo partiją iš bėdos galima balsuoti. Dabar už juos – jokiu būdu nebalsuočiau. Tipiški populistai. Ypač blogą įspūdį paliko Griaužinienė.
Daukši, aš su svetimšaliais Lietuva nesidalinsiu. O Tamsta? Aš sutikčiau , kad visą Lietuvos žemę supirktum vienas ir sau ir gintum kaip savo kūną, savo šeimą. Aš sutikčiau Tau tarnauti , kaip Lietuvos Valdovui, Aš sutikčiau, kad nukapotum galvas visokiems spekuliantams ir išdavikams. Aš sutikčiau ir tarnaučiau Karbauskiui, kaip Lietuvos Žemės valdovui , sutikčiau tarnauti bet kuriam kitam Lietuviui , kad tik jis būtų Lietuvos Žemių gynėjas.
Matot europiaudai ar kas jūs tokie. Aš už Lietuvą, o ne už jūsų su***** iškrypėlių eu. Laukit ir sulauksit – subirės, ta, jūsų išsigimusi eu.
silpnas tekstas…neašoma, kas laukia kaimo ūkiš 2015 m. panaikinus pieno, o po to ir runkelių kvotas. Jau toks tekstelis būtų informatyvesnis: DĖL ŽEMĖS NEPARDAVIMO UŽSIENIEČIAMS REFERENDUMO
Yra šie problemos aspektai: 1. Gamtosauginis 2. Ekonominis 3. Teisinis 4. Politinis 5. Patriotinis.
1.GAMTOSAUGA. Su vakarų žemės savininkais ir kompanijomis, siekiančiais pelno ateina ir jų intensyvios chemizacijos technologijos, paremtos 4,5 karto didesniu trąšų, pesticidų, herbicidų, fungicidų… panaudojimu nei dabar taikoma Lietuvoje. Nenuostabu, kad šiuo metu Vokietijoje nitratais neleistinai užteršta net ketvirtadalis vandenų, o Nemune amonio rodiklis artėdamas prie grėsmingos 0,2 ribos pasiekė 0,188 dydį, bloga situacija su vandeniu Lietuvos šiaurėje, intensyviai pelkėja kai kurie ežerai. Visa tai atsiliepia ir didėjančiu onkologinių, respiratorinių, alerginių ir kitų susirgimų kiekiu, o kaip prognozuojama po 15 metų būsiančios strateginės prekės – geriamojo vandens kokybei kyla vis didesnės grėsmės. ES informacijos centras turi gamtinės įvairovės informacijos: „ES šalyse trečdalis gėlavandenių žuvų yra ant išnykimo ribos“. Kaip ir pasaulio sėklininkystėje vyrauja 5 didžiosios kompanijos išstumiančios savo marketingu ir reklama vietines lietuviškas geras daržovių veisles, taip ir žemės ūkio chemijos biznyje tesivaikoma tik milijardinių pelnų. Kanadoje neonikotinoidais išnuodyta apie pusė bičių populiacijos, todėl po trejeto dešimtmečių kovos ES komisija pagaliau uždraudė jų naudojimą 2013 05, tačiau kitų cheminių medžiagų panaudos grėsmė žemės ūkyje nėra paprastai apčiuopiama.
2. EKONOMIKA. Lietuvoje gerai laikosi apie 5-6 tūkst. ūkių, o vargsta skursta likę maždaug 150 tūkst. smulkių ūkininkų. Du trečdaliai ūkininkų yra virš 50 metų amžiaus. Panaikinus pieno kvotas 2015 m., o 2016-2017 m. runkelių bei taip ir nesulyginus išmokų vakarų Europos ir mūsų žemdirbiams, daugelio smulkių ūkių laukia bankrotas. Supirkus vakarams ir Lietuvos ūkio bendrovių nuomojamas žemes, stipriai sumenkės mūsų eksportas, kuris užpernai dėl didelio derliaus nulėmė teigiamą mūsų užsienio prekybos balansą.
Sambūrio „Patirtis“ atstovai teigia, kad Lietuvoje 1 proc. žemvaldžių, gavę 80 proc. visos ES skirtų žemės ūkiui lėšų, supirko apie 40 proc. jos žemės („ačiū“ K.Prunskienei ir K.Starkevičiui bei juo dangsčiusiems seimūnams ir pareigūnams bei stambiųjų žemvaldžių atstovui p Talmantui) . Šie procesai rituliojasi toliau. Klausimas, kam atiteks 7 mlrd.Lt paramos, skirtos gyvulininkystės atkūrimui nėra retorinis. 2013 m. kovo pabaigoje vienos didžiausių Lietuvoje žemės ūkio investicijų bendrovės „Linas Agro Group“ 55,16% akcijų valdė Danijos bendrovė „Akola“, 9,30% Švedijos SEB, 5,84% Estijos „Swedbank“ klijentai. Ši bendrovė su kita milžine „Agrowil“ valdo nemažai ir Latvijos žemių. Mūsų mėsos bei sodininkystės daržininkystės ir vaistažolių pramonę, p. A.Kubiliau, toliau „dempinguodamas“ žlugdo apie 15 proc. PVM skirtumas su Lenkija. Jei nuo 2014 05 01 įsigalios žemės pardavimas ir juridiniams asmenims, tai pagyvėjus žemės rinkai pradės kilti Lietuvos žemės kaina – taigi, p. E.Gentvilai, dalis tautiečių brangiau „parsiduos“, tačiau dėl didžiulės emigracijos, toliau plečiantis kaimo nykrai (užkalta bent 70 tūkst. trobų langų, iš rikiuotės išėję pusė magistralinių melioracijos griovių – 26 tūkst. km, didelę dalį kurių patvenkusi bent 50 tūkst. bebrų populiacija ) JAV modeliu kaime įsigalės turtingesni užsienio žemvaldžiai ir pakilus darbo našumui jame teliks 5 proc. dirbančiųjų gyventojų – samdinių. Likę papildys miesto bedarbių bei emigrantų armiją, dar labiau blogindami demografinę situaciją – kaime vaikų auginama daugiau.
3. TEISĖ. ES sutartyse deklaruotos laukinės rinkos liberaliosios nuostatos dėl laisvo darbo jėgos, kapitalo, prekių ir paslaugų judėjimo, gyvenime gerokai lenkia socialinę politiką, bendrą gerbūvį deklaruojančius straipsnius, kurių sutartyse yra vos ne apie pusę: niekas mums neatlygino už gausios, pasaulio vidurkį intensyvumu viršijusių net 6 kartus (18 proc.) emigracijos bangos, p europarlamentarai. ES iš savo pusės neįvykdė sutarties dėl išmokų žemdirbiams suvienodinimo iki 2013 m., todėl kyla klausimas, kodėl mes turėtume paraidžiui laikytis susitarimų, anai pusei jų nesilaikius? Mūsų politikų uždavinys ginant Lietuvos piliečių teisėtus interesus, remiantis „ES valstybių sutarties dėl veikimo“ 27 str. apie priemones, reikalingas nevienodo išsivystymo valstybių pažangai, 39 str. iš ES žemės ūkio politikos b)-e) dalimis: dėl bendruomenės gyvenimo lygio, rinkų stabilumo, pakankamo tiekimo ir priimtinų kainų vartotojams, 167 str. dėl kultūros ir jos paveldo išsaugojimo, 174 str. dėl regionų atsilikimo įveikimo, 191 str. dėl gamtinės aplinkos išsaugojimo, 195 str. dėl turizmo aplinkos ir kitais, kadangi prezidentūros vykdoma vakarų krypties „politkorektiška“ nuolaidžiai paklusni užsienio politika svarbiausioje – ekonomikos plotmėje, nesuvokiant ir valstybės dezintegracijos grėsmių, sparčiausiai skęstant naujame tautų katile yra aiškiai nepakankama. Betgi, seimas, nesusipranta ar nesugeba įteisinti netgi užsienio politikos debatų po prezidentės metinio pranešimo, aimanuodamas, kad mes jau ne parlamentinė respublika. Ko norėti, jei prezidentė buvo išrinkta su mitinginio lygio „špargalkos“ programa, žiniasklaidinėmis technologijomis, beje, kaip ir daugelis kitų pareigūnų. Taigi, nėra ko reikalauti atsiskaitymui prieš rinkėjus, o visa ta konstitucinė demokratija virsta akių dūminu. Teisininkai aiškina, kad vakarų valstybėse žemės rinkoje iš esmės vyrauja prekyba sklypais pastatams, o ne žemės ūkio paskirties žeme, tačiau su naujomis ES narėmis buvo pasielgta kitaip.
4. POLITIKA. Kinija žemės užvaldyme yra išskirtinis reiškinys – pasaulyje įsigiję apie 20 „Lietuvų“ plotą. Lietuva netgi tokiems gigantams kaip žemės ūkio ir maisto verslu užsiimanti „Carsil“, „Nestle“ tėra smulkmė, o priversti „lietuvių cholopus lenkti nugaras lenkų ponams“ bent rytų Lietuvoje , kaip buvo užrašyta garsiajame rungtynių Poznanės stadione plakate po 2014m. gegužės 1d. gali būti nesunku ir 37 oficialiai įregistruotiems lenkų milijardieriams: spaudoje rašoma apie lenkų įsigalėjimą Kalvarijos regione. V.Adamkaus teigiama, kad „niekas tos Lietuvos žemės niekur neišveš“, tačiau daug eksportuojama durpžemio, ir prabilta apie juodžemio, sapropelio eksportą į turtingas arabų valstybes. Nevykusi žemės reforma, „priskaldžiusi smulkių sklypų“ tapo savotišku stabdžiu didžiosioms kompanijoms, tačiau smulkesniems ir vidutiniams vakarų žemvaldžiams tai nėra didelė kliūtis. E.Gentvilo baksnojimas premjero pusėn derėtis su ES yra absoliučiai nerezultatyvus. Nei parlamentinės ryšių grupės, nei prezidentė nesuvienijo bent šešeto valstybių – Vengrijos, Bulgarijos, Latvijos, Estijos… su Lietuva, o tai leistų pradėti netgi teisinę procedūrą dėl sutarčių nesilaikymo. Bjauriausia, kad valdžia ligi šiol neturi duomenų – objektyvios informacijos apie vykstančius procesus žemės rinkoje bei prognozių, vykstant ir tyliam ar atviresniam karui tarp rytų-vakarų kapitalo Lietuvos žemės ir ne tik jos rinkoje dar ir su išskaičiavimais nukreipti patriotus sutraukusią referendumo iniaciatyvą prieš euro įvedimą. Ne euras lems, o bendroji ES ekonominė fiskalinė monetarinė, investicinė politika, kuri lig šiol tebėra beviltiška su savo trilijonine skolų krize, 27 mln. bedarbyste, 20 tūkst, biurokratų ir absurdiškais „mastrichtiniais“ apynasriais efektyviam investavimui bei paiku J.M.Barroso rėksmingumu.
5. PATRIOTAMS. Lietuvos partizanų, 10 metų po 7 kasdien gulusių ant grindinio krauju aplaistyta Lietuvos žemė (tarp jų ir Tėvo pusbrolis B.Bartkus susiprogdinęs Josvainių miško bunkeryje), ginta nuo kryžiokų, lenkų, švedų ir rytų, mongolų totorių atėjūnų yra paleista „nuo plaktuko“ liberalų, negebančių tvarkytis pačių konservatorių, naivių eurooptimistų ar politikos diletantų, besirūpinančių tik sava algele. Smulkių savanaudžių ir bailių tauta yra pasmerkta sunykimui.
KĄ DARYTI?
1. Priimti normalų žemės saugiklių įstatymą su vakarietiškus griežčiausius standartus atitinkančiais reikalavimais – kalbos mokėjimui, žemdirbystės patirtimi, bendruomenės pritarimu. Europinio konkurencingumo neiškraipymo vardan, kiekvienas žemės pardavimo sandoris užsieniečiams turi būti papildomas notariniu ar valstybiniu mokesčiu, prilyginančiu sumą tos kategorijos vidutinei žemės kainai ES.
2. Pareikalauti iš prezidentūros bei europarlamentarų vykdyti Lietuvos žmonių interesus atitinkančią užsienio politiką bei susivienyti bent su šešiomis užsienio valstybėmis, nepatenkintomis žemgrobystės iš vakarų, prisispausdinusių pinigų ar turtingų mūsų atiduodamomis kasmet 3 mlrd.lt palūkanomis, politika. Betgi, pirmininkauta ES tarybai buvo „puikiai“, rezultatai patys „geriausi“, nors Kijevas tebešaukia – „BANDU-HEJ!“
3. Plėtoti žemės ūkio kooperaciją ir suteikti pirmenybę būtent, šeimos ūkiui, prelato M.Krupavičiaus tarpukario reformos pavyzdžiu: jis yra konkurencingas, nes nereikia socialinių išmokų samdai, tačiau būtinas sukooperuoti. Ekologinių ūkių kiekį Vokietijos tikslo pavyzdžiu padidinti nuo 5 proc. iki 20 proc. apnaikinant bedarbystę.
4. Generalinėje prokuratūroje yra pakraupusių prokurorų nuo informacijos apie 1 proc. žemvaldžių, paėmusių bemaž 1 mlrd.Lt paramos, įsigalėjimą 4o proc. Lietuvos žemės, palikus 150 tūkst. ūkininkų šeimų bemaž be nieko, tačiau be Seimo – visiomenės komisijos imtis bylos yra rizikinga. Nustatinėtina, ar tai buvo atlikta pagal ES ir Lietuvos įstatyminę „raidę“, nepažeidžiant konkurencingumo nuostatų? Gal galima priteisti nuostolių atlyginimą? Juk būtent tai ženkliai stabdytų pagrindinę Lietuvos bėdą ir problemą – didžiulę emigraciją bei plintančią kaimo nykrą, kilusią ir dėl tokio valdymo bei politikos, dėl apsileidimo ir žmonių mulkinimo gražiais leidiniais su pavyzdžiais iš keleto tūkstančių gerbūvio kaimo turizme ar vakarietiškų kombainų prigrūstų kiemų, alkstant likusiam 150 tūkst. ūkių.
Kada gi Seimas susidomės milijardinių finansų srautų kontrole Lietuvoje ir realiais duomenimis – padėtį kaime ?
Žmonių pasirašusių už referendumą valia yra pakankama imtis politinių, teisinių veiksmų net Briuselio atžvilgiu, primenant ir virš 800 mlrd.USD Lietuvos nuostolius II pasaulio kare ir kremliui. Kęstutis K.Urba 2014 01 21
pono Daukšio rašinys. To rašinio pobūdį nulėmė bemaž tikra žinia apie surinktus 300 000. Esama rašiny būtinų reveransų. Neblogai. Tik atkakliai braunasi mintis – išsigando politikieriai. Irgi neblogai, nes suįžūlėjimo oi būta. Dabar lauktina panika. O kaltas – Šliužas. Pražiūrėta. Tinka laukti.
Kai jau alkas Daukšį “spausdina” tai jau visai nusivažiavimas…
Nejaugi galima lankstytis kiekvienam kaimo berno charakterio politikui, kuris tik ištarė burtų frazę “žemės pardavimas”???? “Alkai”, gėdykites bent kiek.
Alkas skelbia, o ne teisia…
Netikiu Daukšiu, o ypač – po šito pakankamai jį demaskuojančio sakinio: ,,Taip pat derėtų pataisyti įstatymus, kad žemės Lietuvoje galėtų įsigyti tik tie užsieniečiai, kurie mūsų šalyje gyvena nuolatos ir moka mokesčius.”
Žinant, kaip sėkmingai apeinami mūsų įstatymai, šita ,,skylutė” įstatyme prilygtų užtvankos griuvimui – laikykite nuolatos šliures Lietuvoj, kartais atvažiavę pasisveikinkit su kaimynais, ir po metų ar dešimties – pirkit žemių į valias.
kai partines gaujos pajuto, kad “la fa” arteja link pabaigos, kai pamate, kad nei tatos puolantys rusai, nei Butkeviciaus “grazintini milijardai” neduoda ju geidaujamo poveikio mastantiems, bandoma megint cykiai plauti smegenaites tokiu subalansuotu ir be jokios agresijos Dauksio straipsnuku. A gal gi pakibs keliasdesimt tukstanciu zmogiuku, balsavusiu uz darbo partija, – Dauksys gi gerietis, gi darba partija. Skaiciau letai ir idemiai, bandydamas surasti kada gi vis tik islys tikrieji autoriaus ketinimai. Bingo !!! Paskutine pastraipa parodo viska. Jei autorius laukia KT sprendimo, kartu su ta uzurpatoriu mazuma, kuri megina pripiesti Konstituciniam teismui jo neturimas nei pagal Konstitucija, nei pagal KT Istatyma galias, ir tokiomis neteisetomis galiomis ketina remtis veikiant pries SUVERENA – TAUTA – tak s etogo nado bylo i nacinatj, tavarisc Dauksys. Kam tiek daug cukraus pudros tikruju ketinimu preambuleje…
dėmesio budėkite, jau reiškiasi IŠVERSTSKŪRIAI.
Vagys tiesiog privalo turėti greitą orentaciją, o ir š. turi savybę visada į paviršių išplaukti. Manau, kad Daukšys tipiškas tiek vienų, tiek kitų atstovas: gerai orentuotas ir visada paviršiuje.
Lietuvos zinose, po V.Landsbergio straipsniu “Antieuropa” palikau toki komentara:
V.Landsbergis “Kam išties skauda širdį dėl tėviškės, tegul tik niekam neparduoda, ir problemos nėra.” ———————————- Labai gaila, taciau V.Landsbergio samprotavimai nei logiski, nei teisingi, nei patriotiski, nei atsakingi. Jeigu jau zmogus nesupranta apie ka kalba, tai geriau NEKALBETU, nedemonstruotu savo isdavikisku nuostatu! Pastaruoju metu spaudoje yra gana daug informacijos apie tuos reikalus ir tas kas nori susigaudyti tai is karto pamato ta pavoju, kuri kelia sitokia is esmes NEATSAKINGA pono V.Landsbergio kalbesena. Niekas nenori isstoti is ES. Taciau mazai valstybei, kaip Lietuva, ta nuostata del zemes pardavimo uzsienieciams yra MIRTINAI pavojinga. Manyciau, kad V.Landsbergis pateikdamas OLANDO pavyzdi veikia kaip AFERISTAS! Ne olande esme, o cia pat uz sienos didzialenkiai pasirenge uz tos pacios Europos pinigus supirkti Lietuvos zemes ir be Suvalku sutarties sulauzymo antra karta uzimti Lietuva! O kad lenkai taip darys…. tai net ASILAS turetu suprati! Jei V.Landsbergis to nesupranta…. tai pirmiausiai jam labai toli iki Vytauto Didziojo, kuris aiskiai buvo nustates, kad lenkai NEGALI tureti zemes nuosavybes Lietuvoje ir taip isgelbejo Lietuva nuo sunaikinimo. O va V.Landsbergis jau pasiruoses sunaikinti Lietuva! Nesupranta? Nepatikeciau. O ka Lietuva? O Lietuva valdoma KOLOBORANTU jau pasiruosusi 13-14 tukstanciu hektaru gabalais parduoti Lietuva. Kaip zemes ukio ministras sake…. jauniesiems ukininkams Lietuvoje jau NERA ZEMES! Matyt zino ka kalba. Tai labai nemalonu isreiksti mintis, kai darai tokia nemalonia isvada…. V.Landsbergis su savo burtininkais stoja i Lietuvos isdaviku gretas. Taciau jis cia nevienintelis…. I tas gretas maloniai istos ir kitos valdancios gaujos…. skuduriniai, vogdarbai, tualetininkai ir liberastai. Ka, ponas V.Landsbergis vis dar nezino, kad skuduriniu vyriausybe jau pradejo laviruoti ir jau zada net SAUGIKLIUS del zemes pardavimo uzsienieciams…. tam, kad tuos saugiklius kada nori ir kam nori uztrumpintu ar sudegintu! Patys nori ideti – patys nores ir ISIMTI! Tik duok jiems teise! Ispardave strateginius objektus, beliko paskutinis dalykas….. Lietuvos zeme! Kitos isvados padaryti, kad Lietuva valdo koloborantas – NEIMANOMA! O koloboruojama su tuo, kas daugiau sumoka ar kas laiko paemes uz skaudzios vietos. —————————– Ka atsakyti i ta V.Landsbegio auksciau pacituota minti? Atsakymas yra pacio Landsbergio tekte!!!: “Lietuvos buvimo Europos Sąjungoje priešininkai kurį laiką slapstėsi po užkampio patriotizmo vėliava – žemė, jei kas parduos, realiai gali priklausyti tik mūsų pačių turčiams dvarininkams, taigi daugiausia dviem procentams didžiųjų savininkų – supirkėjų;” ————————– Lietuvoje zeme jau supirkta ir priklauso 2 procentams turciu! O del zemes nepardavimo uzsienieciams ratavoja tie likusieji 98 procenta! Tai ir belieka pakalausti pono ismaningojo V.Landsbergio: KAIP NEPARDUOTI ZEMES IR ISSAUGOTI TEVISKE, KURIOS JAU NETURI!? Pasiklausykime dar karta SKAMBIU V.Landsbergio zodziu: “”Gėda žemės pardavėjams!” – tai jau girdėjau iš vieno literato. Bet ne gėda (?) tinginiams, ligi šiol nepasidariusiems kontroliuojančios įstatyminės tvarkos.” ——————————– Ka tai reiskia? Jau 10 metu si problema yra ZINOMA ir jo PARTIJA buvo valdzioje, o jis buvo tos partijos GARBES pirmininku, IR NEPADARE kontroliuojancios istatymines tvarkos!!! Ka tas reiskia? KALTINA PATS SAVE, kad yra TINGINYS!!! Taciau problema yra visai kitame! Cia jokio TINGEJIMO NERA, cia yra SAMONINGAS, apskaiciuotas ir vykdomas LIETUVOS ISPARDAVIMAS is esmes LIETUVOS VALSTYBES NAIKINIMAS! Ir V.Landsbergis yra ju gretose ir ATSAKINGAS. Tai mano tokia nuomone apie sita V.Landsbergio straipsneli, spjuvi i Lietuviu tautos sirdi, krauju aplaistyta Lietuvos zeme.
visai pasenę žinios. p. Daukšiui reikėtų ,,revizuoti“ savo žinias. pagarbiai ….
Jeigu lenkai jau atsidūrė Kalvarijos regione, tai jiems belieka sulaukti 2014 m. gegužės 1-osios. Tada jiems nupirkti, t. y. įteisinti sandorį su išdavikais (gaila, ir V. Landsbergio?), tada būtų kaip Šalčininkai arba dar blogiau – kaip Punsko kraštas. Lietuva prarastų dalį pasienio žemės, nes viskas – „teisėtai”. Gerai V. Landsbergio oponentas sakė: „Durnių laivas”.
Dabar kiekvienas politikierius stengsis atrodyti kuo gražiau šioje situacijoje su išsisakymais oi , kokie negei buvo tie,kurie derėjosi tada dėl narystės ES arba oi, mes viską padarysim, nes dar yra kelimėnesiailaiko. bet, p Daukšy, kur buvai pats, juk ne vieną kadenciją trynei kelnes seime? Ar bent jau parašu, palaikančiu referendumo idėją, prisidėjai?
Ir dar – nkaip galima tikėti Daukšiu, jei jo partijos vadas pasisako UŽ žemės parceliavimą?
Netikėta,, bet žodžiai teisingi, ačiū Daukšiui. Maloniai nustebinti.
Daukšy, paklausk, kaip pasisekė koalicijos kolegai Skardžiui pasidalinti lietuviška žeme su… kaip juos ten… armėnų kilmės Rusijos svarščikais.
Kęstuti – žemės su užsieniečiais nesidalysim, nes ES prispausti mūsų politikai ją taip išparduos kad nebus kuo ir dalintis. Vienareikšmiškai.