Tikrą talentą išduoda kūrybos įvairovė, gebėjimas įskelti dievišką kibirkštį ir akmenyje, ir popieriuje. Būtent toks universalus menininkas yra Kazimieras Barišauskas, Kernavės archeologijos muziejuje penktadienį pristatysiantis parodą „Mano pajautos“. Kolegų pramintas dvaro juvelyru dėl auksinių rankų ir nepralenkiamos meistrystės rekonstruojant archeologinius papuošalus, šįkart jis atsiskleis netikėtu amplua.
K.Barišausko rekonstruotais Pajautos slėnyje Kernavėje ir kitur rastais archeologiniais papuošalais Lietuvos nacionaliniame muziejuje papuošta net 18 manekenų, bet šįkart jo archajiško stiliaus juvelyriką darniai papildys šuolaikinė skaitmeninė fotografija. Fotografijose – mamuto ir jūros vėplių iltys, perlamutras, taurieji akmenys ir… alaus butelių stiklas, ne mažiau tauriai atrodantis, kūrybingai panaudotas papuošaluose. Eksponuojamos ir nuotraukos iš gyvosios archeologijos bei viduramžių festivalių, kuriuose autorius dalyvauja jau 15 metų.
„Esu restauratorius, tačiau Trakų istorijos muziejuje dažnai tekdavo pavaduoti fotografą. Tad keliuose muziejaus leidiniuose esu įrašytas kaip pagrindinis fotografas“, – prisipažino K.Barišauskas. Jis – marijampolietis, mokęsis Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute, tačiau menų trauka buvo stipresnė. Eksperimentinėje „Apvijos“ gamykloje įgyta graverio profesija paskatino Kazimierą tapti juvelyriku. Pirmieji jo sukurti medaliai buvo skirti Albertui Camus, Aleksandrui Solženycinui, Vydūnui, Stasiui Krasauskui, Vincui Kudirkai ir kt. Menininkas yra surengęs nemažai personalinių parodų Lietuvoje bei užsienyje.
Paroda laukia lankytojų jau šį penktadienį 17 val. Kernavės archeologinės vietovės muziejuje.
zp rašo:neblogai.truputeli i kaire butu galima steetulmti, tada dar su auksciu padirbeti ir butu perfect. Cili dabar trina rankas, tokia gera ideja sumedzioje!