Sekmadienis, 12 spalio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Po pasaulį keliaujantis gitaros virtuozas Estas Tone koncertuos Lietuvoje (video)

Viktorija Navickaitė, www.alkas.lt
2013-08-11 15:13:22
0
Po pasaulį keliaujantis gitaros virtuozas Estas Tone koncertuos Lietuvoje (video)
       

Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta keliaujantis muzikantas, gitaros virtuozas Estas Tone (Tonne). Šių dienų trubadūrų vadinamas gitaristas Lietuvoje surengs net tris pasirodymus. Du kartus, rugpjūčio 11 ir 17 dienomis, koncertuos Zarasų saloje vyksiančiame jogos ir įvairių praktikų festivalyje „Masters of Calm“ bei vienintelį kartą, rugpjūčio 19 d., Vilniuje – klubo „Artistai“ kiemelyje.

Sielą virpinančios stygos

Ilgi juodi plaukai, smakrą apžėlusi barzda, per kaklą permestas šalis ar galvą puošianti skrybėlė, rankų riešus apsivijusios apyrankės ir mediniai karoliukai, atsivežti, greičiausiai, iš pačių tolimiausių kraštų – toks Estas Tone įvaizdis neleis jo su niekuo sumaišyti.

Improvizacijos – galėtų būti šio gitaros virtuozo vizitinė kortelė. Kiekviena Estas grojama melodija – tai tarsi atskira istorija, su preliudija ir sielą priverčiančia sudrebėti kulminacija. Meistriškai, tarsi nepastebimai stygas liečiantys pirštai, pats kone į transą paniręs muzikantas kas kartą pasakoja vis kitokią muzikinę istoriją.

Į gitarą pasirodymo metu įsmeigtas smilkstantis smilkalo pagaliukas tik dar labiau užburia, sustiprina įspūdį ir visus besiklausančius jo gitaros melodijų tarsi nukelia toli, kad ir kur jie bebūtų – vienoje iš senosios Europos  miesto aikščių, elegantiškoje koncertų salėje ar bet kurioje pasaulio dalyje vykstančiame festivalyje.

Estas groja visur – kur tik jį pakviečia ir kur jaučia, kad jo laukia. Jo muzika  prikausto, net ir nenorom priverčia išgyventi visą jausmų skalę. „Apie mane viską pasako mano muzika“, – ne kartą yra sakęs pats muzikantas.

Estas grojama muzika turi savitą stilių, primenantį klasikinės gitaros, flamenko, čigoniškas melodijas ir net elektroninės muzikos garsus. Vienas su kitu tarsi nepastebimai persimaišę stiliai susijungia į vieną visumą, tačiau kas kartą sukuria, regis, vis kitokį skambesį ir priverčia išgyventi vis kitokią emociją.

Atradusiam savitą gitaros skambesį muzikantui ploja didžiausių pasaulio miestų publika. Vieną dieną jis gali groti žymiausioje miesto koncertų salėje, kitą – tiesiog gatvėje.  Estas nuolat dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose, instaliacijose, jogos, menų festivaliuose, yra debiutavęs teatre kaip aktorius, savo aplinkoje yra žinomas kaip rašytojas ir prodiuseris.

Dažnai skambant jo gitaros garsams šalia šoka besisukdamos flamenko šokėjos, ugnį į dangų mėto fakyrai ar vyksta kitokie įvairūs pasirodymai.

Tikrieji namai – mūsų viduje

Estas Tonne | S.Demečenko nuotr.
Estas Tonne | S.Demečenko nuotr.

Rusiškai kalbantis Estas Tone yra gimęs Ukrainoje, tačiau pats nesusitapatina nei su viena tauta ir laiko save pasaulio piliečiu. Buvusioje Sovietų Sąjungoje augęs muzikantas po pasaulį keliauja jau 20 metų. Ir, kaip pats sako, namais nelaiko nei vienos šalies, nes būtent muzika jau daug metų ir yra tapusi jo sielos namais.

Šių dienų trubadūru vadinamas muzikantas su savo gitara keliauja po visą pasaulį – nuo rytų ir vidurio Europos iki Pietų ir Šiaurės Amerikos, nuo Indijos ir Azijos iki Airijos ir Suomijos. „Aš keliauju iš vienos šalies į kitą ir visada grįžtu į tas vietas, kurios man patinka, su kuriomis aš turiu ryšį, kur jaučiu specialią energiją“, – interviu žurnalistams yra sakęs Estas.

„Ilgai ieškojau, kur yra tikrieji namai. Galvojau gal jie kur nors Amerikoje ar Meksikoje, gal Indijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Izraelyje, gal Rusijoje ar Ukrainoje, kur pats esu gimęs, tačiau vėliau supratau, kad namai – tai pirmiausia yra vieta,  esanti mūsų viduje. Juk tai ne koks nors pastatas, kuriame yra televizorius ir naminės šlepetės, o jausmas, esantis viduje mūsų, kurio pats ieškau kiekvieną akimirką“, – savo vidinę būseną taip yra įvardinęs muzikantas.

Savo giliais ir atvirais interviu pagarsėjęs muzikantas neslepia turintis savitą gyvenimo filosofiją:  „nežinau, kas manęs laukia ateityje, gyvenu šia akimirka ir savo muzika, kuri  padeda atrasti tikrąją laisvę. Tiesą sakant, tai ir yra mano pagrindinis tikslas –  atrasti tikrąją laisvę: jausmų, bendravimo ir, žinoma, meilės. Ir man atrodo, kad mes visi čia esame dėl to paties“.

Koncertai Lietuvoje

„Nepaprastai džiaugiamės, kad Estas Tonne sutiko apsilankyti Lietuvoje ir sudalyvauti mūsų organizuojamame festivalyje „Masters of Calm“. Estas koncertams palikome geriausią laiką –  sekmadienio (rugpjūčio 11 d.) ir šeštadienio (rugpjūčio 17 d.) vakarus, kuomet tikimės sulaukti daugiausia svečių ir klausytojų“, – pasakojo vienas festivalio organizatorių Mindaugas Vidugiris. Savaitę laiko nuo rugpjūčio 10-17 d. vyksiančiame sveikos gyvensenos, jogos ir įvairių praktikų renginyje „Masters of Calm“ muzikantas sutiko apsilankyti jo gerų draugų ir bičiulių kvietimu.

Tuo tarpu Vilniaus senamiestyje gyvais pasirodymais garsėjančio klubo „Artistai“ kiemelyje nepamirštamus  Estas Tonne gitaros garsus bus galima išgirsti pirmadienį, rugpjūčio 19 d. , 20 val. vakaro.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kaune koncertuos fleitos virtuozas iš Didžiosios Britanijos V. Benetas
  2. Ievą Narkutę įkvepia ir netobula Lietuva (video)
  3. Vilniaus planetariume skambės „Žiauriai gražūs romansai“ (video)
  4. Maestro A.Kulikauskas kviečia švęsti „Purpurinį vakarą“ (video)
  5. Mirė garsiausias indų muzikantas Ravis Šankaras (1920–2012) (video)
  6. A.Kulikauskas kviečia į naujo dainų albumo „Visas aš(beveik)“ pristatymus (video)
  7. Jaukiomis „Elle G“ retro melodijomis sezoną pradės „Romuvos pasažas“ (video)
  8. Domantas Razauskas: Klausytojas man nėra svarbus, todėl jį labiausiai ir vertinu (video)
  9. „Bardai LT“ penktajame gimtadienyje gros du draugai, du bardai: A.Giniotis ir G.Storpirštis (video)
  10. Londone pasirodys „Liūdni slibinai“ (video)
  11. Naujas tradicijų dvelksmas festivalyje „Pokrovskije kolokola“ (video)
  12. Grupės „Skylė“ bei „Iļģi“ kvečia švęsti pavasario lygiadienį (video)
  13. Grupės „Skylė“ dvidešimtmečio koncertas: susitikime skylėnų kuriamoje pasakoje… (video)
  14. „Margos pievos“ žaismės rengėjai pristato grupes „Folkstone“, „Thundertale“ ir „Gyvata“ (video)
  15. SPANXTI: plėnis nuo pelenų teskiria vos viena akimirka, arba bendrabaltiško vardiklio beieškant (video)

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams
Kultūra

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams

2025 10 11
Arūnas Gelūnas | Alkas.lt nuotr.
Lietuvoje

R. Žemaitaitis viešai pasišlykštėjęs A. Gelūno poelgiu – vėl sujudino koaliciją

2025 10 10
Išmaniosios programėlės gali išnykti – kas taps jų įpėdiniu?
Lietuvoje

Lietuva statys dirbtinio intelekto gamyklą

2025 10 10
Susitarimo pasirašymas
Lietuvoje

KAM ir LSA susitarė dėl naudų savivaldybėms su poligonais

2025 10 10
Elektros tinklai
Gamta ir žmogus

ESO ir Šiauliai suvienijo pastangas, kad apsaugotų apuokus

2025 10 10
Druskininkų autobusų stotis
Lietuvoje

Statomoje Druskininkų autobusų stotyje – ir žinia ateities kartoms

2025 10 10
Žemės ūkis
Lietuvoje

Netrukus smulkūs ir vidutiniai ūkiai vėl galės kreiptis paramos

2025 10 10
Regionų forumas
Lietuvoje

Prezidentas atidarė septintąjį Regionų forumą

2025 10 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Kęstutis K.Urba apie R. Garuolis. Trūksta ne darbuotojų, o darbo vietų!
  • >+++ apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
  • TRT World apie Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas
  • +++ apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • 5 receptai, pakeisiantys jūsų rytus: kiek daug gali viena daržovė
  • Ieškoti pagalbos dėl priklausomybės trukdo netikėjimas ir gėda
  • Ko nepamiršti paliekant sodybą prasidėjus šaltajam metui
  • Kas aštuntas vairuotojas yra patyręs avariją dėl laukinio gyvūno

Kiti Straipsniai

Renginio akimirka | Alkas.lt A. Sartanavičiaus nuotr.

Sostinėje – spalvinga rudeninė Tautų mugė (nuotraukos)

2025 09 20
Šventė „Sveika, Neringa“

„Sveika, Neringa“ sugrįžta! Kuršių mariose – laivų samplauka ir įspūdingi koncertai ant vandens

2025 09 03
„Miško meditacija“. Atlikėja Ieva Baublytė

Koncertai Sapiegų rūmuose: nuo garsinių bandymų iki meditacinės tylos

2025 08 21
Antaninos Pavlovos stebimoji dokumentika „Charakterio gimimas“ (1967)

Kūrybiškiausia vasaros diena Kintuose: nuo lietuviškos dokumentikos, iki prieš šimtmečius parašytos muzikos interpretacijų 

2025 08 20
Šiuolaikinė muzika Kintuose – koncertai, svarstantys apie ateitį, jaunystę ir bendruomeniškumą

Šiuolaikinė muzika Kintuose – koncertai, svarstantys apie ateitį, jaunystę ir bendruomeniškumą

2025 08 15
Medkopio pabaigos šventė Aukštaitijos nacionaliniame parke

Artėja Medkopio pabaigos šventė!

2025 08 14
Rūta Lūp ir Ivanas Rūstusis

L. Kalėdienė. Kodėl Rūta Lūp (Loop) dainuoja rusiškai?

2025 08 11
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus

Bitėnuose – meno pleneras, kaligrafijos paroda ir iškilminga Sueiga Martynui Jankui atminti

2025 08 04
Jūros šventė

Klaipėda kviečia į Jūros šventę

2025 07 24
Gedimino pilies kalnas

„Šventaragis“: ant Gedimino pilies kalno vyks koncertai su ausinėmis ir ateities vizijos

2025 07 23

Skaitytojų nuomonės:

  • Kęstutis K.Urba apie R. Garuolis. Trūksta ne darbuotojų, o darbo vietų!
  • >+++ apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
  • TRT World apie Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas
  • +++ apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
  • Whitney Webb apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Blogeris Zeppelinus

Blogeris Zeppelinus. Mūsų problema - veikėjai, kurie elgiasi pagal Poznanės sirgalių pagarsintus lūkesčius

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai