Vištyčio regioniniame parke buvo pristatyta pirmoji vištytiečio Viliaus Kočiubaičio knyga „Miestelis, kuris buvo Jo“. Šiuo metu visos autoriaus mintys sutelktos prie monografijos apie Vištytį rašymo ir leidybos.
Knygos autorius už Vištyčio krašto garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, už internetinės svetainės apie Vištytį sukūrimą, istorinės medžiagos apie šį kraštą rinkimą bei pagalbą Vištyčio regioninio parko direkcijai Lietuvos regioninių parkų įkūrimo 20-mečio proga buvo apdovanotas LR Aplinkos ministerijos padėkos raštu.
Romanas „Miestelis, kuris buvo Jo“ – autoriaus gimtojo Vištyčio istorija, perpinta tikrais istoriniais faktais iš skirtingų epochų, pradedant XIV amžiaus ištraukomis iš kryžiuočių kelių aprašymų, kur pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose minimas Vištyčio ežero vardas iki šių dienų. Romano puslapiuose mistinėmis sąsajomis, sapnų vaizdiniais skaitytojas keliauja su pagrindiniais herojais gydytoju Vilhelmu Vėberiu ir knygos rankraščio redaktore Vilte po kraštus ir skirtingas epochas vienaip ar kitaip atvedančius į autoriaus gimtinę – Vištytį.
Romane atkuriami vaizdai, kaip Vėberių dinastijos atstovai kūrėsi prie Vištyčio ežero, kaip prasidėjo giminės ir Vištyčio miestelio kūrimosi istorija. Romano herojais tapę ir pats Miestelis ir Ežeras. Kai kurie personažai įkūnijo jo vaikystės draugus, o vienas – jį patį.
Susirinkusiųjų nuotaiką praskaidrino buvusio vištytiečio Egidijaus Politos, parvykusio iš Vilniaus, saksofono melodijos ir Vištyčio P. Kriaučiūno vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos, buvusios Viliaus Kočiubaičio klasės auklėtojos, Vilijos Paškauskienės skaitomos romano ištraukos.
Knygos pristatyme dalyvavusi Lietuvos edukologijos universiteto docentė, humanitarinių mokslų daktarė Žydronė Kolevinskienė, kalbėdama apie romaną „Miestelis, kuris buvo Jo“ nuoširdžiai džiaugėsi, kad šis kūrinys, tai nuodugnaus istorinių šaltinių tyrinėjimo, autoriaus ilgamečio kruopštaus ir atidaus darbo subrandintas rezultatas.
Regioninio parko direkcijos kolektyvas džiaugėsi galimybe suorganizuoti knygos pristatymą. Ne kiekvienas, net ir didesnis miestelis gali pasidžiaugti turintis literatūrinį kūrinį-romaną, perpintą tikrais istoriniais faktais. Organizuojant renginį direkcijai talkino Vištyčio krašto žmonės. Renginys vyko Petronėlės Arbatauskienės kaimo turizmo sodyboje.