Gegužės 17 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su pasaulyje žinomų Jungtinių Amerikos Valstijų kompanijų atstovais ir dalyvavo inauguraciniame Lietuvos ir JAV verslo tarybos posėdyje. Tai pirmoji tokio pobūdžio asociacija, įkurta išskirtinai abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo skatinimui.
„Jungtinės Amerikos Valstijos yra didžiausia pasaulyje investuotoja, tačiau Lietuvoje pagal tiesiogines užsienio investicijas užima tik 19 vietą. Todėl ši taryba gali labai prisidėti prie dvišalių JAV ir Lietuvos prekybinių ir ekonominių santykių stiprinimo“, – sako Prezidentė.
Lietuva taip pat tikisi išplėsti ir savo produktų eksportą į JAV – nuo lazerių iki maisto produktų. Pasak Prezidentės, verslui plečiant savo ryšius su didžiausią pasaulyje rinka, Lietuva sustiprintų savo konkurencingumą.
Per pastaruosius metus Lietuvoje darbą pradėjo kelios stambios amerikiečių investicijų kompanijos – informacinių technologijų padalinį atidarė įmonė „Western Union“, biotechnologijų įmonė „Thermo Fisher Scientific“, neseniai savo veiklą Lietuvoje pradėjo JAV žemės ūkio technikos gamybos kompanija „Kinze Manufacturing Inc“.
Lietuvos ir JAV verslo tarybai priklauso mūsų šalyje investuojančios JAV kompanijos: „Western Union“, „Exelon Generation“, „Chevron“, „Flu or“, „Thermo Fisher Scientific“, „Strategic Staffing Solutions“, „Phillip Morris“, „Maersk Line ltd“. Šių įmonių padaliniuose Lietuvoje sparčiai auga darbuotojų skaičius.
Lietuvos Prezidentė teigia, kad naują impulsą dvišalių ekonominių santykių vystymuisi gali suteikti ir naujas Europos Sąjungos ir JAV laisvosios prekybos susitarimas. Derybos dėl šio susitarimo, tikėtina, prasidės jau Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.
Eilinis politinis spektaklis. Mano geras draugas, turintis pinigėlių 2001 m. išvažiavo į Ameriką(su šeima). Turėjo sumanymą organizuoti verslą, t.y. nupirk – parduok. Jis ten perka, o aš čia parduodu ir atvirkščiai. Žinomai verslo apyvartinius „pinigėlius“, planavom apie 340 mln. Lt(pradžioje). Tai bazės, parduotuvės, servizai(nuoma), tik darbuotojai „mūsų“. Taigi paskaičiavom pagal rinkos kainas, toks verslas atsipirktu po 125 metų. Vien logistika(prekių pristatymas) iš Amerikos į Lietuvą (arba atvirkščiai) kainotu …(oho-ho). Ir dar būtinai reikia sukčiauti, kad išsigelbėti nuo mokesčių. Arba šalia reikia gabenti narkotikus. Taigi nusipirko jis sau autoservisų tinklą ir varo ten Amerikoje. O čia „Lietuva taip pat tikisi išplėsti ir savo produktų eksportą į JAV – nuo lazerių iki maisto produktų“! Verčiau nupirkti tuos mokslininkus, arba jų išradimus ir gaminti Amerikoje. Lietuva galima naudoti tik kaip „tarpinę“ bazę, kariniams ir ekonominėms tikslams(invazijai).