Rugsėjo 6 d., ketvirtadienį, 16.40 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė) atidaroma Panevėžio kraštotyros muziejaus kilnojamoji paroda „Gabrielė Petkevičaitė-Bitė: gyvenimas Tėvynei ir žmogui“. Joje pristatomas rašytojos, visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gyvenimas, veikla ir šeima. Nemažą dalį Lietuvos jau apkeliavusioje parodoje eksponuojamos dokumentų, fotonuotraukų, leidinių kopijos. Ši paroda yra Lietuvos savivaldybių muziejų parodų mugės „Parodų tiltai: informacija ir komunikacija“ dalis. Ekspozicija veiks iki spalio 2 d.
Gabrielė Petkevičaitė-Bitė (1861–1943), kaip ir tautinio atgimimo epochos patriarchai J. Basanavičius, V. Kudirka, A. Smetona, J. Tumas-Vaižgantas, priklauso tam negausiam lietuvių inteligentijos būreliui, kuris XIX a. pab.–XX a. pr. darbavosi tautinės kultūros baruose. Ji aktyviai rėmė draudžiamą lietuvišką spaudą, bendradarbiavo „Varpe“, „Vilniaus žiniose“ ir kituose leidiniuose, rašė beletristiką, dramas, publicistiką aktualiausiais gyvenimo klausimais.
G. Petkevičaitė-Bitė buvo viena šviesiausių to laikotarpio asmenybių. Gyvenime ir visuomeninėje veikloje Bitė vadovavosi demokratijos, tolerancijos ir žmoniškumo principais. Ji, kaip darbštuolė bitelė, buvo rašytoja ir gydytoja, mokytoja, filantropė ir visuomenės kritikė, literatūros istorikė, politikė ir visuomenės veikėja – asmenybė, savo pažiūromis ir darbais gerokai pranokusi gyvenamąjį laiką.