Liepos 6–7 d. Alytaus miesto piliakalnio papėdėje vyko senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalis „Jotvos vartai“. Pirmą kartą Mindaugo karūnavimo dieną atsivėrę Jotvos vartai – unikalus gyvosios istorijos ir archeologijos renginys – sutelkė didelį būrį festivalio dalyvių, lankytojų, miestelėnų ir svečių.
Festivalio atidaryme Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas sveikino susirinkusius: „Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad nuostabaus grožio Nemuno vingyje nors trumpai atgis Lietuvos istorija“, kvietė pagerbti senuosius jotvingius – aukštus ir karingus žmones, siekiančius išlikti žmonių atmintyje savo šauniais žygiais ir nuožmiomis kovomis su priešais. Meras išreiškė viltį, kad festivalis taps tradiciniu ir dėkojo festivalio organizatoriams už gražią idėją, o šventės lankytojams palinkėjo puikių įspūdžių, geros nuotaikos ir nepamirštamų reginių.
Festivalio lankytojus džiugino senųjų piliakalnio slėnio amatų dirbtuvės, kur buvo galima išmokti liepų žievės, gintaro, medienos apdorojimo, medžio dirbinių, žvejybos įrankių, juvelyrinių dirbinių, dirbinių iš kaulo ir rago gamybos, bučių pynimo, pinigėlių kalimo, buitinės keramikos žiedimo ir puodų lipdymo, juostų vijimo, audimo, drabužių siuvimo, kalvystės, kailio apdorojimo, žalvario, odos dirbinių, žvakių liejimo, krepšių pynimo, deguto gamybos ir kitų autentiškų senųjų amatų. Šventės lankytojai galėjo išbandyti šaudymą lanku, atsidurti viduramžių kankinio kailyje, paragauti tradicinių Dainavos krašto valgių.
Dvi dienas festivalio dalyvius ir svečius linksmino viduramžių muzika, folkloro kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos, viduramžių riterių kovas ir stilizuotą Alytaus pilies puolimą atliko Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos karybos klubai.
Liepos 6 d. 21 val. prie Alytaus piliakalnio festivalio dalyviai ir svečiai iškilmingai giedojo Tautinę giesmę. Tautiška giesmė aplink pasaulį – tradicija, kuria verta didžiuotis. Lietuviai visame pasaulyje vėl sustojo kelioms minutėms, kad atiduotų pagarbą savo tėvynei.
Liepos 7 d. festivalio uždarymo akcentu tapo iškilminga Olimpinės ugnies perdavimo ceremonija. Linkėdamas aukštų sporto laimėjimų, Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas gautą Olimpinę ugnį perdavė jauniesiems Alytaus lengvaatlečiams – būsimiems olimpiečiams.