Grupė Seimo narių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydami išsiaiškinti, ar balsuojant dėl Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projekto pirmojo priėmimo, kai projektui pritarė 93 parlamentarai, tokį balsavimo rezultatą laikyti neigiamu. (Tikslūs balsavimo rezultatai ČIA ).
Kreipimesi Seimo nariai nurodo, kad šiuo metu Seime de facto dirba 139 parlamentarai. Taigi Konstitucijos keitimo įstatymo projektui priimti užtenka 93 už projektą pasisakiusiųjų balsų. Išeitų, kad Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektui buvo pritarta.
Birželio 19 d. už minėtos Konstitucijos pataisos projektą balsavo 93, prieš – 16, susilaikė – 13 Seimo narių. Po balsavimo konstatuota, kad projektui nebuvo pritarta.
Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Rimanto Jono Dagio, Konstitucijos 148 straipsnyje nustatyta, kad „Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių ir jeigu abu kartus balsuoti buvo teikiamas tas pats Konstitucijos keitimo įstatymo projekto tekstas“.
Šiuo Konstitucijos papildymo ir pakeitimo įstatymu siūloma nustatyti, kad šeima sudaroma santuokos pagrindu, o santuoka – laisvu vyro ir moters sutarimu. Pasak projekto iniciatorių ir jam pritariančiųjų, pataisa vienareikšmiškai užkerta kelią homoseksualių santuokų sudarymui.
Du parlamentarai yra mirę, taigi parlamentarų iš VISO yra 139, todėl skaičiuojama turi būti nuo 139, o ne 141. Įsivaizduokime, jei būtų kažkokiam įstatymui priimti norma 100 proc. parlamentarų pritarimas. Tai juk skaičiuotų nuo 139, nes kitaip, jei skaičiuotų nuo 141, tai 100 proc. niekaip net teoriškai nebūtų įmanoma surinkti…
Visiškai teisingai. Tad įvyko paprasčiausias neapsižiūrėjimas.
Aha, mirusius į balsuojančius įtraukti kažkaip nei šis, nei tas 🙂