Šiais metais Burbiškio dvaras į kasmetinę tulpių šventę visus, didelius ir mažus, kviečia gegužės 12 dieną.
Burbiškio dvaras – tai „mažoji Olandija”, esanti pačiame Lietuvos viduryje. Jame galima pamatyti įspūdingus tvenkinius su salomis, į kurias veda 12 tiltų, didingus parko vartus. Gegužę Burbiškio dvaro parke pražysta per 400 tulpių rūšių. Ta proga daugiau nei 10 metų organizuojama Tulpių žydėjimo šventė, pritraukianti daugiau kaip 15 000 žmonių.
Šventės metu ne tik grožėsimės gamta – bus galima pamatyti Burbiškio dvaro festivalį, kuriame linksmins estrados ir operos solistai, populiarūs atlikėjai ne tik iš Lietuvos, vyks parodos ir amatų mugė.
Iš visų Radviliškio rajone esančių dvarų Burbiškio dvare XX a. pr. buvo sukaupta bene daugiausia meno vertybių. Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Dauguma meno vertybių dvarininko Mykolo Baženskio užsakymu sukūrė skulptorius Kazimieras Ulianskis (1878–1914). M.Baženskis dvarą paveldėjo 1903 m. po tėvo Mykolo-Ignoto Baženskio mirties (mirė 1902 m.). Dvarininkas M.Baženskis jaunystėje mokėsi Rygoje, vėliau buvo išsiųstas mokytis Į Galiciją, po to studijavo agronomijos mokslus Leipcige. Pasižymėjo romantiškomis aspiracijomis, dievino kompozitorių Štrausą ir labai mėgo skaityti poeto Adomo Mickevičiaus poemas. O jose buvo plačiai aprašyta Lietuvos praeitis, lietuvių kovos su kryžiuočiais. Garsaus ir mylimo poeto kūryba pažadino domėjimąsi istorija, Lietuvos praeitimi ir senove. Dar tebesimokydamas toli nuo tėviškės M. Baženskis svajojo, kaip papuošti Burbiškio dvaro parką gražiais meno kūriniais. Baigęs mokslus Vokietijoje jis sugrįžo į Burbiškio dvarą ir pats ėmėsi tvarkyti ūkį. Čia gyvendamas neatsisakė savo sumanymo skulptūromis išgražinti tėvo įrengtą parką. Ieškojo gabaus menininko, galinčio tą jo sumanymą įgyvendinti. 1910 m. M.Baženskis susipažino su jaunu ir gabiu skulptoriumi K Ulianskiu. Dailininkas 1907 m. buvo baigęs skulptūros mokslus Lenkijoje. Mokėsi Varšuvoje pas skulptorių H.Marcevskį, o Krokuvos dailės akademijoje pas skulptorių Konstantiną Laščką. K.Ulianskis, baigęs mokslus, gyveno Panevėžyje ir dirbo įvairius skulptūros darbus bažnyčioms. M.Baženskiui skulptorių, atrodo, bus rekomendavęs dvarininkas Karpis. Nors galėjo ši pažintis užsimegzti ir per Petrą Vileišį. K.Ulianskis buvo žinomas kaip gabus, darbštus ir kuklus menininkas. Kaip tik tokios savybės labai patiko M.Baženskiui. Šis, kaip ir dera turtingam dvarininkui, tapo mecenatu – pasiėmė skulptorių į kelionę po Italiją. Buvo aplankytos ir kitos Europos šalys. Šios kelionės metu, besilankant žymiausiuose meno centruose, matyt, atsirado susitarimas tarp dvarininko mecenato ir skulptoriaus. Tuomet galėjo būti aptarti ir numatyti ateities darbai, suplanuota skulptūrų išdėstymo parke tvarka, nes 1911 m. Burbiškio dvaro parke jau pastatomas pirmasis paminklas, kuriamos kitos skulptūros.
nera nieko pop muzikos gerbėjams koncertinėje dalyje
labai grazu,kai zydi visokiu rusiu tulpiu
ar bezydes dar tulpes 05.12 diena… jos jau dabar zydi…o svente tik uz dvieju savaiciu
Man irgi iskilo toks klausimas? Ar verta ten vaziuoti?
O kas ten viksta be tu geliu zidejimo gal kas zinote kiek kainuoja.
O kas ten viksta be tu geliu zidejimo gal kas zinote kiek kainuoja
Lankemes tulpių šventeje prieš dešimt metų,sumanėme ir šiemet nuvykti,bet labai nusivylėme,didelė dalis tulpių nuzydėję,ir nieko naujo.Aplinka ,tiesa ,sutvarkyta,bet man atrodo,kad galima daugiau dėmesio skirti tulpėms,o ne komercijai,tie patys “lariokai”su alumi ,tos pačios medinės tulpės,dar sugalvojo prekiauti tulpių svogūnėliais su žydinčiais žiedais,lyg neaišku,kad svogūnęliais prekiaujama,kai tulpės nužydi,o ne išrautos žydinčios.Žodžiu,nieko nenusimanot,tai ir pirkite.Žodžiu,komercijai viskas galima,organizatoriai turėtų šito neleisti,bet,kai užmokama,tai,matyt ir galima.Bilieto kaina neatitinka kokybės-pensininkams,suaugusiems-penkiolika lt.Galima pasimokyti iš olandų parko,bet ,matyt lietuviams pakanka ,kai alus liejasi laisvai ir keletas “Žvaigždžių” pacypauja pagal fonogramą.Niekam nerekomenduočiau ten vykti,alaus galima atsigert ir savo mieste.Tiesiog gaila sugaišto laiko (keturios val.kelio)ir išlaidų.
Panašiai nutiko ir man kuomet prieš kelis metus nuvažiavau į Žagarės vyšnių festivalį…