Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

XIII Tarptautinė Tradicinių šokių vasaros stovykla

2016-08-03 10:00 - 2016-08-07 16:00

Atnaujinta 2016-07-29
Lietuvių etninės kultūros draugija nuo 2004 m. kasmet vis kitoje vietovėje rengia tarptautines tradicinių šokių vasaros stovyklas – siekiant ne tik plėtoti jos dalyvių žinias apie skirtingus Lietuvos etnografinius regionus, bet ir paskatinti skirtingų vietovių gyventojų įtraukimą į tradicinių šokių judėjimą.
2004 m. stovykla vyko Labanoro girioje,
2005 m. – prie Punsko (Lenkija),
2006 m. – Simne (Alytaus r.),
2007 m. – prie Molėtų observatorijos,
2008 m. – Budraičiuose (Kelmės r.),
2009 m. – Siesikuose (Ukmergės r.),
2010 m. – Lapainės kaime (Kaišiadorių r.),
2011 m. – Čiobiškyje (Širvintų r.),
2012 m. – Paluknyje (Trakų r.),
2013 m. – Ločerų kaime (Biržų r.),
2014 m. – Mardasavo kaime (Varėnos r.),
2015 m. – Zyplių dvare (Šakių r.),
šiemet – Burbiškių kaime (Raseinių r.). Burbiškių kaimas, Batygalos seniunija, Raseinių rajonas. vietos koordinatės 457426, 6136769 (LKS) 55.364342, 23.328481 (WGS) 55° 21′ 51.63″,

Pagrindiniai stovyklos dalyviai – jaunimas (vyresnių klasių moksleiviai ir studentai), taip pat  dalyvauja vyresnio amžiaus žmonės ir šeimos su vaikais, į stovyklos veiklą įtraukiama vietos bendruomenė, kultūros ir švietimo darbuotojai. Kasmet auga stovyklos dalyvių skaičius, pastaraisiais metais pasiekęs apie 300 žmonių. Dėka šių stovyklų įvairiose Lietuvos vietovėse  intensyviai ėmė burtis tradicinių šokių mėgėjų būreliai, steigtis klubai.

Šiemet stovykla vyks Žemaitijoje, Burbiškių kaime esančioje sodyboje „Dubysos slėnis“, todėl daug dėmesio bus skirta žemaičių šokiams, papročiams ir pasaulėjautai. Stovyklos dalyviai bus supažindinti su žemaičių choreografiniu, žaidybiniu ir muzikiniu folkloru, tradiciniais amatais, papročiais ir pasaulėjauta. Nuo 2013 m. stovyklai parenkama tam tikra tema, susijusi su senosiomis apeigomis ar simbolika („Gyvybės medis“, „Vestuvės“, „Rugiapjūtė“), o šiemet dėl pasirinktos vietos ant Dubysos kranto šalia vandens malūno stovyklos tema yra „Gyvasis vanduo“. Apie tai bus skaitomos paskaitos, vyks žemaičių šokių mokymai, taip pat bus plėtojami polkos ir valso šokimo įgūdžiai, susipažįstama su kadrilinių šokių tradicijomis ir įvairove. Iš užsienio šiemet sulauksime svečių, kurie pamokys švedų, norvegų, rusų ir baltarusių tradicinių šokių.

Kaip ir kasmet, šalia šokių mokymų vyks daug papildomų veiklų: bus galimybė išmokti muzikavimo tradiciniais instrumentais (kanklėmis, skudučiais, birbynėmis ir kt.), žemaičių dainų, tradicinių žaidimų ir amatų (juostų pynimo, žalvarinių papuošalų gamybos, molio lipdymo ir kt.). Be to, stovyklos dalyviams bus surengta ekskursija susipažįstant su vietos paveldu (aplankant vandens malūną, Betygalos piliakalnius ir pan.).

2015 07 30 I Akimirka iš XII Tarptautinės Tradicinių šokių vasaros stovyklos Zyplių dvare
2015 07 30 II Akimirka iš XII Tarptautinės Tradicinių šokių vasaros stovyklos Zyplių dvare

Stovykloje dienos metu vyks paskaitos ir praktiniai mokymai, o vakarais ir naktimis – tradicinių šokių vakaronės (kasnakt virstančiose vis ilgesniais „naktišokiais“). Sekmadienį stovyklą užbaigs nepamainoma ir kasmet vis smagiau visų šokama „Polka su Ragučiais”.
2015 08 02 Paskutinė polka iš XII Tarptautinės tradicinių šokių vasaros stovyklos Zyplių dvare
2014 08 03 Paskutinė polka su ragučiais iš Vasaros tradicinių šokių stovyklos Mardasavo kaime

Tradiciniu sokiu stovyklos programaProgram of Traditional Dance Camp

XIII tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą organizuoja Lietuvių etninės kultūros draugija ir jos įkurto Vilniaus tradicinių šokių klubo nariai, pagrindiniai partneriai – Dubysos regioninis parkas, Raseinių rajono Kultūros centras, rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Papildomą informacija apie stovyklos programą žr. (prisegtukuose), registracija adresu:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScjTrIfd0QRCk…/formResponse

 

Informacija/Information

1) Nakvynė: nakvojimas savo arba draugo palapinėje. Už papildomą kainą galima gauti lovą kambaryje (vietų skaičius ribotas). / Sleeping in your own tent. There is a possibility to get a bed in the room for additional fee.
2) Šokių batai – bet koks patogesnis apavas, nes grindys bus pavojingos basoms kojoms. Tiks ir vyžos, ir sportinė avalynė, ir profesionalūs šokių batai:) / Dancing shoes – any comfortable shoes to where during dances. It is unsafe to dance barefoot.
3) Apranga – patogi, priimtina šokiams. / Clothes – comfortable and suitable for dancing.
4) Bus laužavietė, kuria galima naudotis (ir po savęs susitvarkyti). / There will be a fireplace that you can use for cooking. Please clean up after yourself.
5) Indus valgymui atsivežti savus. Katiliukų nuo laužo nemerkti į indų plovimo dubenis – suodžiai neišsiplauna. / Bring your own dishes for food. Please do not put pots from the fire into the washing bowls.
6) Už nepilnamečius atsako arba juos vienus išleidžiantys tėvai (turi turėti pasirašytą leidimą), arba pilnamečiai asmenys, atvykstantys kartu su jais. / Children under 18 years who are coming alone must have a signed permission of their parents. Parents or other adults that are coming along with children under 18 year are responsible for their safety.Taisykles ir zemelapisRules and map

Kaip visada bus amatininkų:
Juostų vijimo, audimo
Žalvario kalimo
Birbynių gamybos
Kanklių grojimo pamoko

Dalyvio anketa:
https://docs.google.com/forms/d/12cM5Fp6R8M5aP_cIxXeV6OoiMtBJ2PfAnxC2RUdv_V8/edit?usp=forms_home

Dubysos slėnis“, Burbiškių kaimas, Betygalos seniūnija, Raseinių rajonas.

Skelbia: Tradicinių šokių klubas, Alkas,  Lietuvių etninės kultūros draugija

Vieta

Burbiškių km.
Betygalos sen.
Raseinių r., Lietuva
+ Google žemėlapis

____________________________________________________________

Nuorodos į renginių skiltis kitų institucijų tinklapiuose:

LIETUVOS MOKSLININKŲ SĄJUNGOS RENGINIAI
VILNIAUS UNIVERSITETO MOKSLO RENGINIAI
KLAIPĖDOS UNIVERSITETO MOKSLINIAI RENGINIAI
LIETUVOS LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTO RENGINIAI

____________________________________________________________

KAUNO TAUTINĖS KULTŪROS CENTRO RENGINIAI
MENŲ SPAUSTUVĖS RENGINIAI

MOLĖTŲ KRAŠTO MUZIEJAUS RENGINIAI

____________________________________________________________

Skelbimus apie renginius siųskite, skelbimų redaktoriui Albinui Vaškevičiui:
Albinas Vaškevičius