Kaip vertinate Seimo nario Juliaus Sabatausko elgesį?

Julius Sabatauskas | Alkas.lt nuotr.
Julius Sabatauskas | Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt demaskuoja

Įsižiūrėkite kaip ir ką teisininkas, Seimo narys Julius Sabatauskas gruodžio 5 d. Seimo teisės ir teisėtvarkos komitete kalba bandydamas agituoti komiteto narius už daugiakalbystės įvedimą Lietuvoje. Kaip vertinate tokį Seimo nario elgesį?

Kaip vertinate tokį Seimo nario Juliaus Sabatausko elgesį?

View Results

Loading ... Loading ...

Beje, J. Sabatauskas jau daug metų rūpinasi daugiakalbystės įteisinimu Lietuvoje. Tik anksčiau, kol nebuvo pradėtos rengti tiesioginės transliacijos iš Seimo komitetų posėdžių, paviešinti jo elgesį buvo sunku. Štai praeitoje seimo kadencijoje 2015 m. gegužės 4 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete (TTK) vykusiuose „Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo“ klausymuose komiteto pirmininkas J. Sabatauskas neleido filmuoti atviro klausymų posėdžio (nufilmuota tik pati posėdžio pradžia):

Paprašytas leidimo įrašyti posėdžio eigą į videojuostą Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas socialdemokratas J. Sabatauskas griežtai uždraudė tai daryti, motyvuodamas tuo, kad posėdžio dalyviai esą varžysis ir negalės produktyviai dirbti…

Tikrasis draudimo motyvas paaiškėjo vėliau. Dauguma dalyvavusių kalbininkų, politikų ir visuomenininkų pasisakė vienareikšmiškai prieš G. Kirkilo ir I. Šiaulienės projektą ir palaikė alternatyvųjį „latvišką“ variantą. Tačiau TTK, užuot susumavęs klausymų metu išsakytas nuomones ir pasiūlymus, priėmė sprendimą palaikyti antikonstitucinį projektą. O TTK biuro darbuotojai, kai buvo paprašyti leisti pasinaudoti minėtų klausymų garso įrašu, atsisakė jį duoti net kolegoms iš Seimo Mokslo švietimo ir kultūros komiteto.

Pastabos 29

 1. Tadas says:

  Tai gimtos kalbos ir tautos išdavikas!!!

 2. Žemyna says:

  Projektą teikia Seimo nariai
  D. Šakalienė, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas, Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algimantas Salamakinas, Algirdas Sysas.
  Šitiek metų tauta sočiai maitino gyvatę užantyje… Ir ši atsidėkoja geluoniu.

  • Aistis Krivaitis says:

   Turime Lietuvos konstituciją, kurioje aiškiaI įrašyta, kad Lietuvos Respublkoje ValstYbinė kalba yra LIETUVIŲ KALBA. Jei Sabatauskui ar kitiems Seimo nariams tai NESUPRANTAMA ir jie ATVIRAI REIŠKIA KONSTITUCIJOS IGNORAVIMĄ, tai tegul jie kuo greičiau išvyksta iš Lietuvos, kaip iš jiems NEPRIIMTINOS ŠALIES. Gal Lenkijoje ar Vokietijoje, ANGLIJOJE ar Skandinavų šalyse, ar toje pačioje Amerikoje, – pamatys, kaip kitataučiai PAGARBIAI paklūsta vienai VALSTYBINEI KALBAI. Ir mokosi anglkų kalbos , ir džiaugiasi ją tobulai – be akcento išmokę, NES GAUNA GERESNIUS DARBUS. Gėda, kad Tauta išsirinko į savo Seimą – tokius Tautą ir Valstybę negerbiančius menkystas. Jiems NE VIETA LIETUVOS VALSTYBĖS SEIME. Reikia Tautos Vienybės Sąjungai kelti skubū klausimą, dėl šių Seimo narių atšaukimo ir naujų išrinkimo jų rinkiminėse apygardose BALSAVIMO KELIU.

   • Žemyna says:

    Na, šios kadencijos „profesionalai” labai sustiprino Sabatauskui pritariančių gretas. Mat, jų „profesionaliu” +senų, patikrintų Seimo komunistų požiūriu, Konstitucija tėra žmonių ant popieriaus surašytas tekstas, kurį GALIMA pakeisti, t.y., galima kaitalioti kiekvieną kadenciją – pagal į Seimą susirenkančių (kažkieno dosniais remiamas?) pažiūras. Ir abėcėlę galima komercine „abėcėle” pakeisti.

 3. Aušra says:

  J. Sabatauskas kaip politikas blogai elgiasi. Klausimas – iš durnumo, ar už pinigus?

 4. Vytautas iš Šlavėnų kaimo says:

  Pradžioj, Sabatauskas teikė vilčių. Bet valdžia gadina ta žmogų. Iš Dzūkijos, beje, o koks nepatvarus ir nepatikimas.

 5. LosAngeles says:

  kaip vertiname???? na valdzioje per ‘nepriklausomybes’ metus mateme jau visokiu, ir kuo toliau, tuo ‘margesni’ islenda. sabatauskas- vienas is ju: graziai, ramiai kalba apie daugiakalbystes Lietuvoje ivedima, apie valstybines kalbos ismetima tam tikrose vietovese is ‘apyvartos’… na toks uz 30 sidabriniu pateisintu ir motinos pardavima. vat taip ir vertiname- isdavyste ir priesaikos sulauzymas. tokiai mazai tautai kaip lietuviai (esanciai pavojingoje vietoje priedo) visi sitie liberalistiniai kliedesiai yra mirtinai pavojingi, ir tai supranta bet kuris, jau nekalbant apie pastovu karsciavima ‘rusai puola’. kai bus ‘prigaminta’ tam tikrose vietovese pakankamas kiekis ‘rusu’, bus tiesiog neatidelliotina ir butina kaimynes pareiga jais ‘pasirupinti’!!! sabatauskas tikrai nera kvailys kad to nesuprastu… tas pats su ‘lenkakalbiais’… bet kaip ir kas isisavina ‘kresams’ skirtas lesas klausimas rimtas, nors ir neastrinamas. jei yra taip (kazkas dirba britanijai):
  h t t p s : / / w w w .youtube.com/watch?v=9Mf-jI3kpLo
  tai kodel negali buti ir taip, kad kazkas dirba kazkam kitiems? juk visiskai realu… o ‘darbdavys’ visada pareikalaus atsiskaityti uz ‘sidabrinius’. vat ir dirba, issijuose plusa. suzydetu Lietuvele jei taip valdziuke stengtusi del jos

 6. Saulius says:

  Nelabai keldavo pasitikėjimo, kai atsirado Seime. Kažkam tarnauja, atidirbinėja…

 7. Algis says:

  Vienu žodžiu nedadūrtas

 8. Medardas says:

  Vien vertinant Konstitucijos požiūriu yra nusikalstama. Jau nekalbant apie tautos bei jos kultūros išdavystę.

 9. Žemyna says:

  Nekalbant apie Konstituciją, apie valstybę, kurios parlamente jis yra,
  ar šis asmuo gali protingai atsakyti į klausimą,
  kodėl jam Lietuvos respublikos asmens dokumentuose trukdo valstybinė – lietuvių kalba?
  Jei trukdo, kodėl kas kadencija klastingai prisiekia ant Konstitucijos, kurios nepripažįsta?
  Kaip, jo manymu, klastingas, apgaulingas priesaikas turėtų vertinti VSD, kokių žygių ji turėtų imtis?
  Ir klausimas mums patiems:
  Per tiek metų pastebėjome, jog valstybingumui ir tautai pavojų keliančios iniciatyvos kyla iš pirmųjų partinės nomenklatūros asmenų, vad. „sąrašinių”. Jie pasirūpino savo amžinu buvimu Seime, savo nepriklausomybe nuo rinkimų rezultatų. Kiek tai pakęsime? Kol jie Seimą perduos kaimynei?

 10. Žemyna says:

  Tokio įžūlaus cinizmo iš viso neturi būti! Jis kas toks, kad sau leidžia tokius akibrokštus? Jis UŽGROBĖ valdžią? Suverenas čia – Tauta. Ir ne malonę darai, o PRIVALAI prieš Tautą atsiskaityti ir atsakyti už kiekvieną savo žodį, kiekvieną savo sprendimą. Tau niekas nesuteikė teisės primesti savo valią visam komitetui, nepaisyti tautos parašų, turinčių referendumo statusą.
  Piliečiai, turime kažką daryti, kad šis cinizmas ir Konstitucijos nepaisymas nebūtų apskritai įmanomas vienam kažkam sumanius lyg savo virtuvėje tvarkytis Seime ir Konstitucijoje.
  Turime reikalauti, kad visi posėdžiai, aptarimai, kai sprendžiami klausimai, tiesiogiai susiję su Konstitucija, tautos ir šalies suverenitetu, būtų transliuojami tiesiogiai, kad internete būtų neiškarpyti jų įrašai, kad matytume ir girdėtume kiekvieną, o ypač išdavikus, kuriuos mes šeriame, išlaikome, užuot ne tik metę lauk, bet gal net ir atsakomybėn patraukę už išdavystę. Šio pono kalba ir elgesys įrodo, jog per ilgas užsibuvimas Seime labai neigiamai veikia moralę ir apskritai orientaciją. Žmogus nebesiorientuoja, kad jis ne namie, ne savo virtuvėje, kad turi galvoti, kaip elgiasi ir kaip kalba.

 11. EP says:

  Pripažinkim, šis projektas tiesiogiai susijęs su kitu projektu: “Pataisos kurios leistų užsieniečiams Lietuvoje steigti partijas, palengvintų sąlygas tapti jų nariais.”. Juokinga, jeigu nebūtu graudu. Žiūrėdami šį vaizdo įrašą, jūs matote, kaip Lietuva yra ruošiama užsieniečiu “periimimui”. Dabartinis įstatymas reikalauja “užsieniečiams” pragyventi Lietuvoje 5m. ir tik tada jie gali pretenduoti stoti į partijas, mano manymu šis laikotarpis taip pat per trumpas, nes per 5m. sunku nustatyti ar žmogus tikrai yra suinteresuotas Lietuvos gerovę ar tiesiog “infiltracija”, kitaip tariant Agentai (enemy combatant). Alkas, man labai patinka jūsų straipsniai, tikrai daugiau informacijos gaunu iš jūsų negu iš 15min,delfi, vž bulvaruose. Patarimas jums, kai kuriat straipsnius, ieškokit sąsajų, tegul jie būna labiau “tyriminiai”, dauguma valstybės “projektų” dengia vieną ar kitą nusikaltimą prieš Lietuvą, kaip su šiuo pvz: Logiška manyti, kad daugiakalbystė yra gerai, bet kodėl įteisinti tai įstatimiškai (turi būti ryšys), o tas ryšys yra kitas projektas, šiuo atveju “Pataisos kurios leistų užsieniečiams Lietuvoje steigti partijas, palengvintų sąlygas tapti jų nariais.”. Logiška, ane? Kitas dalykas į ką tada reiktų atkreipti dėmesį, kas parengė kitas pataisas? Kaip tai susisje? 15min: “Pataisas Teisingumo ministerija parengė po Europos Komisijos (EK) pastabų, kad Lietuvoje esamas reguliavimas nesuderinamas su Europos Sąjungos (ES) teise.”, “Vyriausybė teikia Seimui pataisas, kurios leistų užsieniečiams Lietuvoje steigti partijas, palengvintų sąlygas tapti jų nariais.”. Šiuo atvėju matome, kad pati Teisingumo Ministerija yra suinteresuota užsieniečių infiltracija į valdžia ( galima teigti prielaidą, kad daromas tiesiogis spaudimas iš ES, tai jau nėra gerai, ES kišasi į Lietuvos vidaus politiką. Paperka politikus? ). Kuom tai susiję su Sabatausku? Turbūt bus keista, bet tiesiogiai. http://www.tm.lt/naujienos/pranesimasspaudai/2474 Randame Sabatausko pavardę ir tai nevienintelis straipsnis iš TM kur minima Sabatausko pavardė. Ieškom toliau, pasirodo patys Socialdemokratai ( ty. Komunistai) siųlo Sabatauską į TM. 15min. “Socialdemokratai į teisingumo ministrus siūlo Julių Sabatauską.”, “„Norėdamas apsaugoti savo šeimą ir užkirsti kelią tolimesnei šmeižto kampanijai, atsiimu savo kandidatūrą į teisingumo ministro postą“, – pirmadienį paskelbtame pareiškime sako D.Petrošius. “. (2016m.). Tai va, ryšių yra daug, tereikia ieškoti, o aš dėja turiu dirbit ?

  • Žemyna says:

   O Klaipėdoje stiprėja RU įtaka – šiaip ne taip titušką išprašydino*, tai į jo vietą savivaldybės rinkimuose jau pretenduoja RU PILIETĖ, turinti leidimą čia nuolat(!) gyventi.
   Štai kaip tobulai, kūrybingai kremliniai išnaudoja visus su ŽT susijusius įstatymus savo tikslams, skirtiems vesti kaimynines šalis į degradaciją iš vidaus. Tik gėrėkitės, kaip viskas daroma, išnaudojant mūsų pačių įstatymus: už asmens su lietuviška pavarde ištekėjusi ponia, visai gerai išmokusi LK, pretenduoja vadovauti Klaipėdai… Tai pačiai, kuri uostas, kuri ranka pasiekiama iš Kaliningrado sr. Tik užsižiopsok, ir akimirksniu bus du uostai-побратимы. O palei visą LT, LV ir EE jūros pakrantę – tįso Nord-Stream-2, mielosios kaimynės strateginis objektas, nelyginamai svarbesnis, negu tas „strateginis”, kurio gynybai nuo „grėsmę kėlusių” 2 UA kateriukų ir buksyro Kerčėje Kremliui „teko” iššauti net kelias raketas ir sraigtasparnį pakelti. Tai kiek mūsų trims šalims (o galiausiai ir PL) bus leista saugiai savo vandenimis naudotis, kai čia toks „strymas” pradės veikti? (Ar Merkelienei nesmalsu, kokio dydžio kapšą Kremliui kainavo DE politinio elito pritarimas tam „jokios politinės, vien tik ūkinę reikšmę” turinčiam „strymui?)…
   ——————
   * Beje, kodėl mūsų įstatymai leidžia užsienio kolaborantams patiems nusišalinti po to, kai buvo demaskuoti ir net (kažkaip impotentiškai) patraukti atsakomybėn? Ir kodėl ŽT, ETT, ET taip įtartinai žioplai ir išdavikiškai, keldama pavojų kitoms šalims, neskiria ŽT nuo kolaborantų, rezidentų „teisių” ir smurtu verčia netrukdyti „ŽT” bei „verslui”.

  • Žemyna says:

   Tamsta teisus! Dar ir kaip reiktų, kad straipsniai būtų tyriminiai, patrauklūs, suprantami visų išsilavinimo lygių piliečiams. Bet, jei tamsta pastebi, „valstybė” (t.y., mūsų valdžiažmogiai) kaip maro bijo ir neremia tautiškumo. Tada belieka kliautis savanoriais, kurie tokiems, kaip Alkas, dovanoja savo darbą. Ar ne per tai šalyje dominuoja ir visuomenės nuomonę formuoja įvairūs pornodelfiai?

   • EP says:

    Žemyna, ačiū. Tiesą sakai, apibendrinant galima sakyti: “Kontroliuojama žiniasklaida yra žmonių priešas”. Kas valdo BNS ir pvz 15min, tas pats kas valdė TV3… Ramūnas Šaučikovas. Kaip Amerikiečių karinė operacija pavadinimu Q ( žmonių infromavimo operacija ) skelbia, stebėkit žmonęs kurie panašūs į Pelėdą (tai simbolizmas, Molocho garbintojai).
    Cituoju Q postą:
    1)”Their need for symbolism will be their downfall.
    Follow the Owl & Y head around the world.
    Identify and list.
    They don’t hide it.
    They don’t fear you.
    You are sheep to them.
    You are feeders.”

    2)”Identify symbolism (Owl / Y).
    Which performers/celebs supported HRC during the election?”

    3)”What does HRC represent to them? HRC = Hillary Clinton
    What celebrities have owl / Y head symbols?
    What politicians have owl / Y head symbols?
    What powerful people have owl / Y head symbols?
    What powerful groups have owl / Y head symbols?
    Why are they worn/shown openly?
    Their need for symbolism will be their downfall.
    MSM role?” (Ramūnas Šaučikovas)

    ( qmap.pub )- Iškarto sakau, tai nėra konspiracija, tai didžiulis informacijos šaltinis. Man išmokti jį skaityti užtruko apie metus, bet aš vienas. 😀

    Pagooglinus Ramūno nuotraukas, jo antakiai iškarto primena “Great horned owl” ( kanibalizmo, molocho dievo simbolis ). Pritaikius žinias gautas iš Amerikiečių karinės operacijos (Q) galima nesunkiai suprasti, kad Ramūnas Šaučikovas nėra tiesiog BNS CEO, šis asmuo tiesiogiai suinteresuotas dezinformuoti visuomenę.

    • Aistis Krivaitis says:

     Gerbiamieji , Dar 1557 metais III-jame LDK Statute buvo įrašyta , kad “Svetimtaučiai neturi teisės įsigyti valdas Lietuvos žemėje ir NEGALI BŪTI ĮDARBINAMI ar IŠRENKAMI Į VALSTYBINES ĮSTAIGAS.”
     Pažvelikme , kiek dabar Seime, Vyriausybėje ir savivaldybėse dirba kitataučių, kurie rūpinasi pirmiausiai savataučių teisėmis ir laisvėmis, BET TIK NE MŪSŲ TAUTIEČIŲ – LIETUVIŲ TEISĖMIS. O tie perėjūnai ir parsidavėliai turi būti nedelsiant šalinami iš Seimo ir visų Valstybinių įstaigų, kaip VALSTYBĖS IR TAUTOS IŠDAVIKAI.

 12. Ar Sabatauskas žino, kad LIETUVIŲ KALBA YRA SENESNĖ UŽ SANSKRITĄ!? Tikriausiai – NE! Beje, mano manymu, tuo nežino nei didesnė Seimo, ar LIETUVOS DALIS!”.O tai labai ir labai gaila! Tai dar kartą liudija, – kaip sovietmečiu buvo pasidarbavę mūsų didieji kaimynai?! Ką kalbėti apie sovietmetį, jeigu net ALKO portale klimpsta mano PASAULINIAI ATRADIMAI, PADARYTI DĖKA SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS!?

 13. Žemyna says:

  Tokių, kaip šis „mūsų atstovas” Seime dėka, Seimas nusprendė paversti Lietuvą pereinamuoju kiemu.
  Mažyčių Estijos bei Latvijos, nei didžiulės (todėl lengvai nenutautinamos, saugesnės) Lenkijos parlamentai spaudimui nepasidavė, o štai „mūsų” kinkadrebis palaižūnas Seimas – vienintelis šioje geografinėje platumoje, išdavęs savo tautos interesus. Ar seimūnai nesijaus, kaip styrantis bjaurus spuogas ant Baltijos sesių veido?

 14. Kas tas Sabatauskas? Goglinam čia: says:

  Šeimos sampratos pataisą blokuojančio J. Sabatausko dukra – Žmogaus teisių centro direktorė

  • EP says:

   Bravo, geras pastebėjimas. Kiek galima daug suprasti, kai pradedi domėtis.

 15. Šabat yra šabat. O gal gera sklypa gavo Vilniaus rajone ant Neries kranto.

  • Žemyna says:

   🙂 🙂 🙂 Na, geras sklypas – realus daiktas. O kas ta abėcėlė? Nei pačiupinėsi, nei į skrandį įsimesi… 🙂

 16. Žemyna says:

  Kaži, kaip jo ketinimams atsilieps naujosios DE konservatorių vadės požiūris į imigrantus, į keleriopas pilietybes, ir į daug ką, iš ko dabar per įv. projektus siurbiami pinigai „už pažangą” 🙂

 17. jo says:

  Labai įdėmiai klausiau ką šis demagogas kalba, vis laukiau kaip jis paaiškins savo pasiūlymų būtinumą, t.y., ko gi konkrečiai Sabotauskui pritrūko tose situacijose su lietuviškai nekalbančiu seniu atvykusiu į priėmimą Alytuje ir su prancūzu taksistu? Juk Sabotauskas priėmė tą kitatautį Alytuje ir taksistas nuvežė Sabotauską kur jam reikėjo, nes Sabotauskas su taksistu susikalbėjo angliškai… Tai ko trūksta Sabotauskui? Kodėl jam reikia dėl to keisti įstatymus? Gal Sabotauskas bijo, kad valst. kalbos inspekcija nepriverstų taksisto mokytis lietuviškai? Atrodo, jis stengiasi įpareigoti mus visus Lietuvoje su taksistais kalbėti bet kokia taksisto pageidaujama kalba?

 18. Onutė says:

  jo veikla senai yra abejotina, kam jis atstovauja ir tarnauja, nesilaiko Konstitucijos ir netarnauja tautai, o ją mulkina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *