Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) birželio 26 dieną atidaryta tauragiškio fotografo Vytauto Butkaus paroda, kurioje fotografas eksponuoja nuotraukas, darytas ir prieš keletą, ir prieš keliasdešimt metų įvairiose pasaulio šalyse.
Vytautas Butkus klajoja tarp čia ir ten, tarp vakar ir šiandien. Pievų takelis, autostrada, aprūdiję tramvajaus bėgiai veda žiūrovą nuo jaukios ir pažįstamos Tauragės iki tolimųjų amerikų. Šalių ir miestų kaleidoskopas akimirkai stabteli, išnyra nustebęs merginos veidas, tolimos praeities prisiminimas – suvargusios Kaliningrado senutės, šypsantys saulėje įrudę Lietuvos kaimo vyrai, vaikis, lyg sirpstantis vaisius pakibęs ant obels šakų… Kur tai matyta? Širdyje. O gal kelyje. O gal atspindy? Tai Dalia Bielskytė apibūdina garsaus foto menininko kūrybą.
Vytautas Butkus gimė 1958 m. Tauragėje. Fotografija susidomėjo 1975 m., yra Tauragės fotoklubo „Fotojūra“, nuo 2004 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Yra surengęs keletą personalinių parodų, daugelio grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis.
Svarbiausi darbai (fotografijų serijos): „Kelionės“ (1990-2004), „Studentai“ (1991), „Atspindžiai“ (1995- 2000), „Gegužės 9-oji“ (1998-2004), „Smėlis – jūra“ (1995-2004), „Karaliaučiaus kraštas“ (2000-2004), „Išeinantis kaimas“ (2002-2006), „Vėjų miestas“ (2003), „Islandija“ (2005-2007) ir kt.