Aplinkos ministras Povilas Poderskis, reaguodamas į nustatytas problemas dėl laukinių gyvūnų, atsiduriančių jiems nebūdingoje aplinkoje, pasirašė raštą, kuriuo paveda Aplinkos apsaugos departamentui (AAD) koordinuoti veiksmus tokiais atvejais. Kai gyvūnams ar aplinkai kyla reikšminga grėsmė, atsakomybė už veiksmų organizavimą ir koordinavimą tenka AAD.
AAD bus atsakingas už veiksmų koordinavimą tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laukinių gyvūnų globos centro, policijos, savivaldybių, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Aplinkos apsaugos agentūros ir kitų institucijų, priklausomai nuo jų kompetencijos ar situacijos poreikių. Šių institucijų bendradarbiavimas bus nukreiptas į tai, kad gyvūnai būtų saugiai grąžinti ar perkelti į jiems tinkamą aplinką arba būtų imamasi kitų būtinų veiksmų dėl gyvūnų gerovės ir apsaugos. Esant poreikiui, AAD turės inicijuoti ir siūlyti atitinkamų teisės aktų pakeitimus.
Be to, Aplinkos apsaugos departamentas privalės aktyviai bendrauti su visuomene apie kilusias grėsmes, užtikrinti, kad duomenys būtų nuolat atnaujinami ir prieinami.
Gyventojams primename, kad atsakingos institucijos reaguoja į visus iš gyventojų gaunamus pranešimus, todėl prašome ir toliau aktyviai informuoti apie pastebėtą rudąjį lokį ar kitus laukinius gyvūnus, atsidūrusius nebūdingoje aplinkoje. Tokiu atveju būtina nedelsiant skambinti skubios pagalbos numeriu 112.
Vilniaus meškos įvykiai: 2024 m. birželio 14–16 d.
Birželio viduryje Vilniaus apylinkėse pasirodęs rudas lokys sulaukė didelio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Šis atvejis išryškino svarbą turėti aiškiai apibrėžtą veiksmų koordinavimo tvarką, kai laukiniai gyvūnai atsiduria jiems nebūdingoje aplinkoje.
Reaguodamas į tai, aplinkos ministras Povilas Poderskis ir pavedė Aplinkos apsaugos departamentui perimti tokios padėties valdymo koordinavimą. Tikimasi, kad tai leis panašius atvejus ateityje spręsti operatyviau ir efektyviau.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos pranešimą