Gegužės mėnesį policija sugriežtins mikrojudumo priemonių kontrolę. Pernai elektrinių mikrojudumo priemonių, motorinių dviračių vairuotojai padarė 2 825 Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimus, o eismo įvykiuose buvo sužeisti 180 paspirtukų vairuotojų ar keleivių.
Gegužės 1–4 d. ir 18–20 d. elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojai bus tikrinami dėl galimo apsvaigimo nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.
Gegužės 21–23 d. ROADPOL iniciatyva– policija tikrins, ar važiuojantieji elektriniais paspirtukais, dviračiais, mopedais ir motociklais laikosi KET, gegužės 29–31 d. – ar mikrojudumo priemonių vairuotojai važiuoja saugiai, laikosi greičio, kelio ženklų, naudojasi šviesomis ir dėvi šalmus, kai tai privaloma.
Policija primename: elektrinės mikrojudumo priemonės vairuotojui draudžiama: važiuoti apsvaigus, važiuoti šaligatviais, kai tai draudžiama, vežti keleivius, jei transporto priemonė tam nepritaikyta.
Elektrinė mikrojudumo priemonė – vienam asmeniui važiuoti skirta elektra varoma transporto priemonė (elektrinis paspirtukas, elektrinė riedlentė, elektrinis balansinis vienratis, riedis ir pan.), kurios didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/val., o sėdimosios vietos, jeigu ji įrengta, atskaitos taško aukštis ne didesnis kaip 540 mm. Neįgaliųjų vežimėliai prie elektrinių mikrojudumo priemonių nepriskiriami.
Elektrinės mikrojudumo priemonės vairuotojui leidžiama:
Elektrine mikrojudumo priemone leidžiama važiuoti važiuojamąja kelio dalimi, dviračių juostomis, dviračių takais, kelkraščiu, gyvenamojoje zonoje ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims (išklausiusiems mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 14 metų).
Gyvenamojo namo kieme elektrine mikrojudumo priemone važiuojančių asmenų amžius neribojamas, tačiau jaunesnius kaip 10 metų asmenis privalo prižiūrėti suaugęs asmuo.
Elektrinės mikrojudumo priemonės vairuotojui draudžiama:
- kirsti važiuojamąją kelio dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis;
- vežti keleivius;
- važiuoti šaligatviais savivaldybės tarybos ar jos įgalioto asmens nustatytose vietose;
- važiuoti pėsčiųjų takais;
- važiuoti važiuojamąja kelio dalimi (išskyrus KET 66³ punkte nustatytus atvejus);
- važiuoti automagistralėmis ir greitkeliais;
- kirsti kelią tam nepritaikytose vietose;
- važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo, jeigu jis įrengtas;
- vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams;
- kad jo elektrinė mikrojudumo priemonė būtų velkama kitos transporto priemonės;
- vilkti kitą transporto priemonę;
- važiuoti įsikibus į kitą transporto priemonę;
- važiuoti didesniu kaip 20 km/val. greičiu, o važiuojant pėsčiųjų ir dviračių taku, kelkraščiu arba šaligatviu pro pat pėsčiąjį – didesniu kaip 7 km/val. greičiu.
Parengta pagal Lietuvos policijos pranešimą