Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija kviečia teikti kandidatūras dėl Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ (toliau – medalis).
Jis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti teigiamus sumanymus, brandinančius visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.
Apdovanojimas medaliu įsteigtas 2011 metais, pagerbiant iškilią Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę.
Medaliu siekiama paskatinti Lietuvos šviesuolius už šią visuomeninę veiklą
1) parlamentarizmo papročių puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą;
2) filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą;
3) savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje;
4) visuomeniškai svarbią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.
Medalis gali būti skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, bendruomenėms, asociacijoms, mokslo, mokymo, kultūros institucijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems apdovanojimo medaliu skyrimo bruožus.
Siūlyti kandidatus apdovanoti medaliu turi teisę valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.
Komisija kviečia iki 2024 m. gruodžio 20 d. pateikti užpildytą kandidato dėl apdovanojimo medaliu anketą, kandidato gyvenimo aprašymą, išsamų veiklos aprašymą, ne mažiau kaip dvi rekomendacijas dėl kandidato apdovanojimo medaliu, kitus duomenis, pagrindžiančius siūlymą apdovanoti kandidatą medaliu.
Prašoma teikti kandidatūras šiam apdovanojimui ir siųsti dokumentus adresu: Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijai, Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius, Lietuvos Respublika arba el. paštu priim@lrs.lt
Komisijos pirmininkas: Stasys Kašauskas
Ponas Kašauskai! Labai būtų tikslinga šią premiją skirti kraštotyrininkui-istorikui Kazimierui Misiui už jo paruoštą ir išleistą unikalų veikalą “Vilniaus Golgota”. 1930 metais M. Biržiška išleido šio kūrinio pirmą tomą ir devynis dešimtmečius šis darbas nebuvo pratęstas. K. Misius pratęsė šį darbą ir šiemet “Versmės” leidykla išleido sekančius keturis tomas, kurie apima laikotarpį iki 1939 metų. Tai yra Vilniaus lietuvių kančių ir darbų dienoraštis Lenkijos okupacijos metais. Parašykite kas gali pateikti paraišką, labai tikimės Jūsų supratumo.
G. Šapoka
Labai pritariu Gintauto nuomonei. Susidaro įspūdis, kad kai kurie ekspediciniai istorikai ir instituciniai vadovai galimai bando nutylėti ar balinti tą laikotarpį . Gal nauja valdžia sustabdys planuojamą 1920-1939 laikotarpio tyrimo padalinio Genocido ir rezistencijos centre panaikinimą?