Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija jau dešimtmetį priima savanorius iš užsienio šalių.
Savanoriai gyvena ir dirba Aukštaitijos nacionaliniame parke kasmet nuo 6 iki 9 mėnesių bei prisideda prie šios saugomos teritorijos puoselėjimo.
Šiais metais direkcija įgyvendina ES finansuojamą Europos solidarumo korpuso programos projektą „For Nature and Communities“.
Pagal šią programą jau nuo kovo mėnesio savanoriauja Johanesas Šmitas (Johannes Schmid) iš Austrijos ir Oksana Blahun iš Ukrainos.
Jie padeda prižiūrėti lankytojams skirtą infrastruktūrą, pažintines pėsčiųjų ir dviratininkų trasas, talkina teikiant žinias lankytojams ir pravedant pamokas Gamtos mokykloje, rengiant renginius ir kitas švietėjiškas veiklas.
Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos kolektyvas šiais metais nusprendė išbandyti naujovę – į projekto veiklas įtraukti grupinę savanorystę.
Grupinės savanorystės metu iš kelių šalių susirenka grupė jaunuolių, turėdami tikslą – atlikti kokią nors konkrečią užduotį, kuri būtų naudinga visuomenei, vietos bendruomenei ar tam tikrai socialinei grupei.
Rugpjūčio pabaigoje iš Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos ir Vokietijos į Aukštaitijos nacionalinį parką atvyko dvylika jaunuolių, pasiryžę Aukštaitijos nacionalinio parko 50-to gimtadienio proga padovanoti dovaną, t. y. prisidėti prie lankomiausios vietos Ladakalnio sutvarkymo.
Susipažinę su parku, kibo į darbus: gamino naujas laiptų pakopas, išmontavo senąsias ir ėmėsi tvirtinti naujas. Tad bus atnaujintas visas nusileidimas nuo Ladakalnio viršaus iki takelio į Salas.
Darbus žadama užbaigti iki rugsėjo pradžios – būtent tiek truks ši grupinės savanorystės veikla.
Savanorystės veiklų nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose apstu – čia.
Savanoriauk ir Tu!
Parengta pagal Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos pranešimą