Ketvirtadienis, 3 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Namų ruošą galima paversti smagia pramoga

www.alkas.lt
2023-08-06 09:08:43
0
Cheminės medžiagos | advance1clean.com nuotr.

Cheminės medžiagos | advance1clean.com nuotr.

Visi nori gyventi švariuose namuose, bet tikrai ne kiekvienas mėgaujasi namų ruoša, ypač – per atostogas. Tačiau pasitelkus kelis paprastus patarimus, namų tvarkymąsi galima paversti smagia pramoga, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Nesusitelkite tik ties vienu kambariu. Jei galvojate, kaip namų valymą padaryti efektyvesniu, rekomenduojama išskaidyti ne kambarius, bet užduotis, t. y. konkrečią užduotį atlikti visuose kambariuose: pavyzdžiui, išsiurbti grindis, nuvalyti dulkes ir kt.

Susitelkus tik į visapusišką kurio nors kambario valymą gali atrodyti, kad atsidūrėte nesibaigiančiame švarinimosi cikle, vis iš naujo pradėdami tą pačią užduotį. Tačiau atlikdami vieną valymo darbą, bet skirtinguose kambariuose, tvarkytis baigsite greičiau.

Net ir viena minutė – auksinė. Ar eisite per visus namus, ar būsite tik viename kambaryje, jei pastebite kokius nors nešvarumus ir juos galite sutvarkyti per greičiau nei minutę, tai ir padarykite. Taip sutaupysite laiko – nereikės vienu metu tvarkyti didelio namų ploto, bet ir nuolat mėgausitės švara.

Susitvarkykite namus prieš atostogų kelionę. Nors rūpesčių prieš atostogas ir taip pakanka, patariama pasirūpinti ir dar vienu dalyku – susitvarkyti namus. Juk kur kas maloniau grįžti į švarius bei tvarkingus namus, žinant, jog jų nereikės tvarkyti po kelionės. Juolab, kad po atostogų paprastai dar laukia lagamino iškraustymas ir drabužių skalbimas.

Valymo reikmenis laikykite vienoje vietoje. Jei norite greitai ir efektyviai sutvarkyti namus, rekomenduojama visus valymo reikmenis laikyti paruoštus vienoje vietoje – tam puikiai praverstų krepšys, kibiras arba nedidelis vežimėlis. Taip nereikės kaskart bėgioti iki spintelės, kurioje įprastai laikomos visos švaros priemonės, kai jos bus čia pat, po ranka.

Stiklinius paviršius valykite išmaniai – su akumuliatoriniu valikliu. Ko gero, dažnas susiduria su iššūkiu švariai nuvalyti veidrodžius ir kitus stiklinius paviršius: kad ir kaip kruopščiai valytum, vis tiek lieka nešvarių vietų, arba stiklas aplimpa šluostės atplaišomis. Išeitis – pasitelkti akumuliatorinį valytuvą, kuris tinka ne tik veidrodžiams, bet ir visiems stikliniams paviršiams.

Kriauklė, vonia, tualetas – valyti būtent tokia tvarka. Valymo skysčiu išpurkškite virtuvės, vonios kambario kriaukles, pačią vonią ar dušo kabiną ir tualetą, o tada luktelėkite keletą minučių. Taip valymo skystis pakankamai įsigers į purvą ir dėmes. Valyti pradėkite nuo virtuvės kriauklės – nepamirškite išvalyti ir mikrobangų krosnelės vidaus, o tada pereikite į vonios kambarį. Tualetą rekomenduojama valyti pabaigoje.

Nebūtina kiekvieną savaitę daryti generalinės tvarkos. Nėra būtinybės kiekvieną savaitę viską nuodugniai išvalyti – tikrai nereikia kas kartą skalbti vonios kilimėlio, valyti langų ir pan. Rečiau valomas vietas reguliariai apžiūrėkite ir išvalykite pagal poreikį, o kassavaitiniam švarinimuisi pakaks nuvalyti dulkes, išsiurbti kilimus ir išplauti grindis.

Be to, namams švaros pojūtį suteiksite naudodami difuzorių, o į jį įpylę mėgstamo – levandų, arbatmedžio, eukaliptų ar citrinų – eterinio aliejaus, mėgausitės maloniais kvapais.

Išvalykite valymo įrankius. Jei namų valymui skiriame itin daug dėmesio, jo kur kas mažiau atitenka tam, kas padeda tvarkyti namus – valymo įrankiams. Jei naudosite nešvarią šluotą, o dulkių siurblio maišelis ar kita talpa – pilnai užpildyta, sugaišite kur kas daugiau laiko tvarkydami namus. Todėl rekomenduojama po kiekvieno apsitvarkymo kruopščiai išplauti šluostes, išvalyti dulkių siurblį ir kitus valymo įrankius. Juk pradėti tvarkytis bus lengviau, kai viskas bus paruošta.

Paverskite valymą smagia pramoga visai šeimai. Jei namų tvarkymas suryja galybę laiko, gal verta jį paversti komandiniu žaidimu? Kartu su šeimos nariais suplanuokite, kada tvarkysite namus ir kam kokia užduotis teks. Taip ne tik greičiau turėsite vėl spindinčius namus, bet ir patį tvarkymąsi paversite smagiu užsiėmimu. Ar tai būtų žaidimas, ar lenktynės, pavyzdžiui, kas pirmas surinks pasimetusias kojines arba pirmas susitvarkys savo žaislus, pelnytų porciją ledų ar kokį kitą skanėstą. Taip pat galite vesti ilgalaikę tvarkymosi statistiką ir siekti didesnių tikslų, o vaikams veiktų tarsi savarankiškumo ugdymo priemonė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Langų valymo robotas atliks namų ruošos darbus už Jus
  2. Kokie valymo prietaisai naudojami atliekant kruopštų namų valymą?
  3. Tvarkymą palengvins kelios taisyklės
  4. Siurbiame namus: ne taip jau ir nuobodu
  5. Kaip palaikyti švarą namuose, kad didelių tvarkymųsi reikėtų kuo rečiau?
  6. Švarūs ir tvarkingi namai be didelių pastangų. Ar tai įmanoma?
  7. Vaikų kambarys – vieta ne tik miegui, bet ir žaidimams

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kruizinių laivų terminalas
Lietuvoje

Pradedamas vystyti naujas kruizinių laivų terminalas

2025 07 03
Traukiniai
Lietuvoje

Nauji traukiniai Lietuvoje riedės jau kitąmet

2025 07 03
Liepos 6-oji Kaune
Kultūra

Kaunas Valstybės dienai skirtus renginius pradės jau penktadienį

2025 07 03
Rugiagėlės ir aguonos
Gamta ir ekologija

Vilniečiai pasisako už tvarų šienavimą

2025 07 03
Kompiuteris
Naujienos

Prekės ir paslaugos tampa prieinamesnės žmonėms su negalia

2025 07 03
Pasaulio lietuvių sporto žaidynių 2022 Druskininkuose archyvo nuotr.
Gamta ir žmogus

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės Palangoje suburs apie 3 tūkst. dalyvių

2025 07 03
Kernavė | kernave.lt nuotr.
Kultūra

Viduramžiai atgyja senojoje sostinėje: Kernavė kviečia į Karaliaus Mindaugo karūnavimo savaitgalį

2025 07 03
Lietuvos trispalvė | A. Stanevičius, MLIM archyvo nuotr.
Kultūra

Valstybės dienos proga – kamerinės muzikos magija ir Klaipėdos muziejų lankymas

2025 07 03

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Rimvydas apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija Signtaro A. Patacko atminimui – 2-oji diena (III)
  • +++ apie V. Ruzas. Ką žinome apie memorialinę lentą ant Signatarų namų Vilniuje
  • Giedrius apie K. Urba. Komentaras LRT „Aktualijų studijos“ laidai tema „Ar Lietuvai reikia kultūros kanono?“
  • Rimvydas apie Juodonyse – XXIV prigimtinės kultūros seminaras „Prigimtinė kultūra ir šiuolaikinis dvasingumas“

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Pradedamas vystyti naujas kruizinių laivų terminalas
  • Nauji traukiniai Lietuvoje riedės jau kitąmet
  • Kaunas Valstybės dienai skirtus renginius pradės jau penktadienį
  • Vilniečiai pasisako už tvarų šienavimą

Kiti Straipsniai

Namas su terasa

11 daiktų, neatpažįstamai pakeisiančių kiekvieną lauko erdvę

2025 06 28
Namų vidaus erdvė

Nebūtinai brangu, bet tikrai įspūdinga: kaip dizaino sprendimai keičia namų pojūtį

2025 06 26
Daugiabutis | enmin.lrv.lt nuotr,

Seimas patvirtino NT mokestį

2025 06 26
Kaip sukurti baldais jaukius namus

Kokie namų interjero papuošimai tinka mažoms erdvėms?

2025 06 25
Namų interjeras

Kad aplinka teiktų daugiau džiaugsmo

2025 06 22
Daugiabutis

Rudenį pradės veikti Pastatų duomenų bankas

2025 06 13
Kaip sukurti baldais jaukius namus

Kaip baldais gali sukurti tokią namų atmosferą, kad niekas nebenorėtų išeiti?

2025 06 02
Gėlės balkone

Augalai daugiabučiuose: svarbu ne tik grožis, bet ir saugumas

2025 05 31
Namas

Būstas regionuose: ieškoma ramybės, saugumo ir gamtos

2025 05 31
Namų interjeras

Kai namai kalba: kaip interjero estetika formuoja mūsų kasdienybės pojūtį

2025 05 27

Skaitytojų nuomonės:

  • Rimvydas apie G. Songaila. „Galindų ir Gintaro keliu“ ekspedicija Signtaro A. Patacko atminimui – 2-oji diena (III)
  • +++ apie V. Ruzas. Ką žinome apie memorialinę lentą ant Signatarų namų Vilniuje
  • Giedrius apie K. Urba. Komentaras LRT „Aktualijų studijos“ laidai tema „Ar Lietuvai reikia kultūros kanono?“
  • Rimvydas apie Juodonyse – XXIV prigimtinės kultūros seminaras „Prigimtinė kultūra ir šiuolaikinis dvasingumas“
  • Naivus klausimas apie K. Urba. Komentaras LRT „Aktualijų studijos“ laidai tema „Ar Lietuvai reikia kultūros kanono?“
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Kokie pramanai sklando apie saldiklius?

Ar verta cukrų keisti dirbtiniais saldikliais?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai