Nedaugelis susimąsto, kad net ir už nedidelius susižeidimus, patirtus viešosiose vietose, galima gauti kompensaciją. Neretai ši galimybė praleidžiama ir dėl to, kad į Angliją, pavyzdžiui, dirbti, atvykę užsienio piliečiai nenori papildomų rūpesčių ar vengia veltis į teisinį procesą dėl kalbos barjero.
Žinoma, bet kokių susižeidimų atžvilgiu labai praverčia asmeninis sveikatos draudimas, tačiau verta žinoti – kartais už aplaidumą papildomą sumą sumokėti gali ir viešosios vietos savininkas ar atsakingos valdžios institucijos. Toliau – naudingos Anglijoje paslaugas teikiančių teisininkų įžvalgos.
Susižeidimai viešosiose vietose – kokios registruojamos bene dažniausiai?
Dažniausiai viešose vietose susižeidžiama ten, kur vyksta aktyvus gyvenimas, nuolatinis veiksmas – judriose gatvėse, parkuose, prekybos centruose, maitinimo įstaigose bei vaikų žaidimų aikštelėse. Išties, ne taip svarbu, kur susižalojote, svarbesnis faktorius čia yra tai, ar nelaimingas atsitikimas bent iš dalies galėjo būti kito kaltė. Pavyzdžiui, paslysti ar nukristi galima dėl netinkamos šaligatvių priežiūros, susižaloti aikštelėse – dėl sulūžusių detalių, patirti gyvūnų įkandimų pasekmes – dėl netinkamai prižiūrimų gyvūnų.
Kartais pasitaiko ir sudėtingesni atvejai, kai sveikatai itin pavojingi susižeidimai patiriami dėl nesaugių konstrukcijų, krentančių statybinių elementų ar įrangos. Teikti ieškinį dėl kompensacijos galite visais atvejais, kai manote, kad viešosios vietos savininkai ar valdžios institucijos aplaidžiai žiūrėjo į sveikatai saugios aplinkos sukūrimą, laiku nesiėmė reikalingų priemonių.
Kada realu gauti kompensaciją?
Kai kuriais atvejais, patiems įvertinti, ar realu gauti kompensaciją, gali būti sudėtinga. Būtent tada labai praverčia Anglijoje gyvenančių ir puikiai šalies teisinę sistemą išmanančių teisininkų konsultacija. Beje, tautiečius gimtąja kalba konsultuoja ir lietuvių advokatai. Pavyzdžiui, lietuvių advokatai Londone įvertinę situaciją pateiks aiškias ir suprantamas rekomendacijas bei galimybes.
Šioje srityje besispecializuojantys teisės ekspertai sako, jei kyla abejonių dėl galimybės gauti kompensaciją, atsakykite sau į 3 kertinius klausimus:
- Kada įvyko nelaimė, ar ji nutiko per paskutinių trijų metų laikotarpį?
- Ar įtariate, kad dėl nelaimingo atsitikimo gali būti kaltas kažkas kitas?
- Ar dėl nelaimingo atsitikimo jūs susižeidėte?
Jei šie atsakymai yra teigiami, tikėtina, kad jūsų ieškinys bus tinkamas kompensacijai gauti. Net jei šiandien neįsivaizduojate, kas galėtų būti atsakingas, patyrę advokatai padės išsiaiškinti detales. Kalbos barjeras ar svečios šalies teisinės sistemos nepažinimas neturi tapti priežastimis negauti to, kas jums priklauso teisiškai.
Nuo ko pradėti kompensacijos gavimo procesą?
Kompensacijos dydis priklauso nuo daugelio momentų – pavyzdžiui, aplinkybių, patirtos žalos sveikatai, apgadinto asmeninio turto, papildomų gydymo ar kelionių išlaidų ir kt. Teisininkai sako, kad svarbu nedelsti ir kuo greičiau susisiekti su teisės ekspertais, kurie padės įvertinti situaciją.
Kai kurie teisininkai ne tik teikia nemokamas pirmas konsultacijas, bet ir tolimesnį ieškinio pateikimo procesą grindžia principu – jei nelaimėsite, nemokėsite. Tai kaip mat paneigia prasimanymą, kad kartais neverta kreiptis dėl susižeidimų, mat nelaimėjus pinigai bus išleisti be reikalo.
Panašu, kad nepriklausomai nuo susižeidimo – ar jis nedidelis, ar keičiantis jūsų gyvenimą – ieškinio dėl kompensacijos kelias prasideda profesionalia teisininkų konsultacija.
Jie leis kur kas objektyviau įvertinti situaciją ir tai, ar gauti kompensaciją konkrečiu atveju – realu.
Jei nenorite papildomų išlaidų ir bereikalingo streso, ieškokite advokatų, kurie puikiai jus supras, pasirūpins sklandžiu procesu ir paslaugas įkainos tik sėkmingos bylos atveju.