Rugsėjo 3 d. nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyriuje (Radviliškio r.) paskutinį kartą šiais metais darbuosis amatininkai ir švietėjai.
Pirmąjį rudens šeštadienį Kleboniškių kaime pasitiks kalvis, varkalys, puodžius, medžio drožėjas, siuvėja, pintinių ir juostų pynėjos, audėja. Tradiciškai veiks lėlių iš skiaučių rišimo, linų apdirbimo, verpimo užsiėmimai.
Lankytojai galės ne tik pamatyti, kaip dirba patyrę meistrai, bet ir patys viską išbandyti: nusikalti papuošalą, o gal net laimę, prisijaukinti molį ir nusižiesti puodą, pažinti medį ir skaptuoti, iš vytelių nusipinti pintinę ar suvenyrą, o iš iš siūlų – juostą, tarsi iš nieko susirišti lėlę, sėsti į audimo stakles, prie verpimo ratelio ar siuvimo mašinos.
Iš viso jaukiose rudenėjančio Kleboniškių kaimo erdvėse įsikurs ir patirtimi, žiniomis, tradicijomis dalysis dešimt sertifikuotų amatininkų, tautodailininkų, švietėjų.
Pirmoji šių metų Senųjų amatų ir pamokų diena vyko birželio pabaigoje, paskutinis susitikimas bus jau šeštasis.
Kaimas atgyja trečią vasarą iš eilės – pirmą kartą amatininkai ir švietėjai buvo suburti 2020 metais.
Autentiškoje Kleboniškių gatvinio kaimo aplinkoje tautodailininkai, amatininkai, etninio paveldo puoselėtojai perduoda papročius, garsina senuosius papročius.
Besidarbuojantys meistrai atgaivina muziejų po atviru dangumi ir XIX amžiaus–XX amžiaus pradžios ūkininkų buitį atspindinčias parodas – lankytojai savo akimis išvysta, kaip atsirasdavo dabar jau eksponatais tapę daiktai.
Senųjų amatų ir pamokų dienos dalyviai gali ne tik pasisemti žinių, bet ir žaisti senuosius žaidimus, apžiūrėti parodas, ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, senovinės technikos kolekcijas, tautodailininkių Laimutės Širvydienės grafikos darbų ir Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės popieriaus karpinių, medžio ir lino raižinių parodas, pasivaikščioti po Daugyvenės upės slėnyje XVI amžiuje įkurtą kaimą, pajausti jo gyvenimą ir dvasią.
Projektą „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.
Parengta pagal Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio pranešimą