Gegužės 25 d. – tarptautinė dingusių vaikų diena, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Nuo 2014 m. Vidaus reikalų ministerija (VRM) kasmet atnaujina bendradarbiavimo sutartį su Dingusių žmonių šeimų paramos centru dėl Dingusių vaikų karštosios telefono linijos numerio 116000 veiklos užtikrinimo.
116 000 telefono linija užtikrina galimybę fiziniams asmenims nemokamai 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę skambinti konsultacijoms ir pagalbai dingusių vaikų klausimais.
Vaikų dingimas yra reali, dinamiška ir vis didėjanti problema tiek Lietuvoje tiek Europos Sąjungoje. Europos Sąjungoje kas dvi minutes gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 000 vaikų.
Lietuvoje dingusių be žinios asmenų registro duomenimis 2019 m. paskelbti 3612 vaikų dingimo atvejai, kurie sudarė virš 77% visų dingusių asmenų atvejų. 2020 metais iki balandžio 30 d. užregistruoti 776 vaikų dingimo atvejai, didžiąją dalį atvejų sudaro iš namų ir globos įstaigų pabėgę vaikai. Pabėgę vaikai yra itin pažeidžiami smurtui bei prekybai žmonėmis.
2018 m. kovo mėnesį VRM bendradarbiaujant su Dingusių žmonių šeimų paramos centru, Policijos departamentu prie VRM ir socialiniu tinklu „Facebook“ (JAV), buvo įdiegta pirmoji skubios vaiko paieškos sistema Lietuvoje „Amber Alert Facebook“. Lietuva tapo 16-a valstybe pasaulyje, kur buvo pristatyta ir paleista dingusių vaikų paieškos sistema „Amber Alert Facebook“.
Ši sistema įgalina įtraukti visuomenės narius į dingusio vaiko paiešką ir veikia tik ypatingais atvejais, kuomet dingusio ar pagrobto vaiko sveikatai ar gyvybei gresia pavojus pvz. pagrobus su tikslu išnaudoti prekybai žmonėmis.
Sistema unikali tuo, kad „Facebook“ siunčia pranešimą asmenims, esantiems artimiausioje teritorijoje, kur vaikas dingo.
2020 m. iš „Amber Alert Europe“ gauti 7 pranešimai dėl dingusių vaikų Europoje. Vykdant tarptautinius isipareigojimus pranešimai buvo iš karto išplatinti Lietuvoje.
sumazes dingusiu.
Dingusių vaikų dieną prasminga būtų paminėti, įgyvendinus senelių, tetos, kitų giminių bei piliečių prašymą – parodžius Deimantės gyvenimo vaizdo įrašą, leidus artimiesiems su ja pabendrauti bent internetu