Net ir praktiškiausias sprendimas be reikiamos priežiūros greitai pradeda kelti rūpesčių. Netinkamai eksploatuojamas mobilus biotualetas – ne išimtis. Jis gali ne tik skleisti nepageidaujamus kvapus, bet ir tapti bakterijų židiniu.Susipažinkite su biotualeto ypatumais ir priežiūros subtilybėmis, padedančiomis užtikrinti higieną ir visada gaivų kvapą be didelių rūpesčių.
Mobilus biotualetas – alternatyva tradicinei santechnikai
Patikima alternatyva įprastai santechnikai – mobilus biotualetas. Jis nereikalauja jokio montavimo, todėl idealiai tinka naudoti soduose, nuošaliose sodybose, kempinguose, renginiuose po atviru dangumi arba statybvietėse.
Biotualetams naudojami specialūs cheminiai skysčiai, skaidantys atliekas ir neutralizuojantys kvapus, nereikia jo prisijungti prie kanalizacijos ir vandentiekio. Be abejo, kai kurios santechnikos prekės gali praversti ir šiuo atveju, jei prireiks papildomų sprendimų vandenui tiekti arba užsandarinti jungtis.
Norintys užtikrinti maksimalų komfortą lauko sąlygomis, kartu su biotualetu dažnai renkasi turistinį dušą, praustuvą, palapinę bei tinkamas priežiūros priemones. Jos padeda palaikyti higieną net ir be tradicinės santechnikos.
Biotualeto priežiūra: ką svarbu žinoti?

Nemalonumų išvengsite ir biotualeto tarnavimo laiką prailginsite laikydamiesi kelių paprastų priežiūros žingsnių. Toliau aptarsime viską – nuo tinkamo eksploatavimo, valymo iki kvapų kontrolės.
1. Tinkamas biotualeto naudojimas ir valymas
Naudojantis biotualetu, prireiks ir specialių priežiūros priemonių bei reguliaraus valymo. Tai priklauso nuo naudojimo intensyvumo.
- Naudokite specialius skysčius ir koncentratus biotualetams. Atliekų skaidymui ir kvapų neutralizavimui naudojami mėlyni skysčiai arba ekologiška jų alternatyva – žalios spalvos.
- Ištuštinkite apatinį rezervuarą. Jame kaupiamos atliekos, kurias pašalinti reikia tuomet, kai rezervuaras užsipildo. Rezervuarą reikia kruopščiai išplauti ir vėl papildyti mėlynos arba žalios spalvos skysčiu.
- Papildykite viršutinį bakelį. Jeigu biotualetas turi nuleidimo funkciją, jo viršutinį bakelį reikia papildyti vandeniu ir rožiniu skysčiu – jis palaiko vandens šviežumą ir padengia biotualeto paviršius.
- Dezinfekuokite purškalais ir valymo servetėlėmis. Paviršių valymas su šiomis priemonėmis yra komfortabilus ir greitas. Akimirksniu pašalinsite bakterijas ir užtikrinsite tinkamą higieną.
- Atlikite giluminį valymą. Rekomenduojama reguliariai patikrinti, ar neapsinešė vožtuvai, dangteliai ir jungtys – švara šiose vietose padeda užtikrinti ne tik higieną, bet ir sklandų veikimą.
- Sudarykite valymo grafiką. Atsižvelgę į savo asmeninius poreikius, sudarykite valymo grafiką. Taip lengviau prisiminsite biotualeto valymo laiką ir užkirsite kelią blogam kvapui ir kitiems nepatogumams.
2. Kvapų kontrolės sprendimai visada gaiviam biotualetui
Mobilus biotualetas yra praktiškas ir patogus sprendimas, tačiau savo naudojimo patirtį pagerinsite užkirtę kelią nepageidaujamiems kvapams. Nors atliekas skaidantys skysčiai juos neutralizuoja, galite imtis papildomų kontrolės priemonių. Juk svarbiausia yra veikti iš anksto, o ne tada, kai problema jau įsisenėjo.
- Nuolat rūpinkitės geru kvapu. Biotualetas turi būti gerai ir reguliariai valomas – blogų kvapų prevencija yra efektyvesnė nei bandymas juos slopinti vėliau.
- Naudokite kvapiklius. Jie gali būti pakabinami, prilimpantys ar įmontuojami į bakelį. Dažniausiai naudojami kaip papildoma priemonė kartu su mėlynu arba žaliu skysčiu – sustiprina gaivų aromatą ir suteikia papildomą komfortą.
- Naudokite biologinius kvapų neutralizatorius. Jie skaido organines medžiagas ir padeda natūraliai pašalinti kvapus. Biologiniai neutralizatoriai yra draugiški aplinkai ir gali būti įvairių pavidalų – nuo miltelių ir skysčio iki tablečių su aktyviais mikroorganizmais.
- Venkite buitinės chemijos. Labai svarbu naudoti tik biotualetams skirtas priemones. Tam netinka buitiniai kvapikliai ir kita chemija. Ji gali sutrikdyti atliekų skaidymo procesą ir dar labiau pabloginti kvapą.
3. Biotualeto ilgaamžiškumas
Dauguma biotualetų gaminami iš aukštos kokybės polietileno (HDPE), kuris pasižymi patvarumu, ilgaamžiškumu, atsparumu UV spinduliams, drėgmei, smūgiams ir temperatūrų pokyčiams. Nepaisant to, norint, kad jūsų įsigytas pirkinys tarnautų ilgai, jį reikia ne tik tinkamai valyti, bet ir eksploatuoti – nuo tinkamos vietos pasirinkimo iki periodiškai atliekamos techninės apžiūros.
- Pasirinkite tinkamą vietą. Biotualetas turi stovėti ant tvirto, lygaus paviršiaus. Jeigu jis stovi patalpoje, ji turi būti gerai vėdinama. Tai padės išvengti drėgmės pertekliaus ir nepageidaujamų kvapų.
- Saugokite nuo ekstremalių oro sąlygų. Lauko sąlygomis naudojamas biotualetas gali užšalti, todėl esant galimybei, perkelkite jį į patalpą. Karštą vasarą stenkitės jį laikyti pavėsyje. Tai yra itin svarbu, nes dėl aukštos temperatūros gali kilti nemalonus kvapas. Jeigu neturite pavėsio, rekomenduojama įsigyti specialią palapinę.
- Stebėkite techninę būklę. Periodiškai patikrinkite, ar sandariai užsidaro dangtis, ar ventiliacijos sistema veikia, ar neprakiuro talpa. Pakeiskite susidėvėjusias tarpines ir kitas smulkias detales.
- Neignoruokite mažų gedimų. Nedideli pažeidimai ar prastai veikiančios dalys gali ilgainiui sukelti didesnių problemų. Pastebėję juos, iš karto imkitės remonto arba pakeitimo darbų.
Biotualetai ir santechnikos prekės – Senukai.lt

Svarstote, kaip išsirinkti higienišką ir patogų variantą tiek naudoti viduje, tiek lauko sąlygomis? Tinkamai pasirinktas biotualetas atneš mažiau rūpesčių ateityje. Svarbu įvertinti ne tik jo dydį ar dizainą, bet ir tai, kokie priedai bei eksploatacinės medžiagos jam tinka.
Vieni modeliai turi patogesnes nuleidimo sistemas, kiti – talpesnes atliekų talpas arba lengvesnį priežiūros būdą. Kuo labiau sprendimas pritaikytas jūsų poreikiams, tuo lengviau tvarką ir gaivą užtikrinti ilgam laikui.
Biotualetai ir visos reikalingos mobilus biotualetas – el. parduotuvėje Senukai.lt. Čia viską rasite vienoje vietoje – cheminiai skysčiai, valymo priemonės bei aktyvūs mikroorganizmai. Užtikrinkite švarą be rūpesčių!
Reklaminis straipsnis