Spalio 24 d. 18 val., M. K. Čiurlionio namuose, skambės Marinos Baranovos „dialogas“ su Čiurlioniu.
Ji yra koncertų ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ 2024 metų veiklos uždarymo atlikėja ir pianistė.
Jei žmogaus asmenybė yra kaip mozaika, tai Marinos Baranovos mozaika susideda iš išskirtinai daug ypač spalvingų ir ryškių gabalėlių.
Gimusi Charkive (Ukraina) muzikų šeimoje su fortepijonu ji buvo supažindinta dar prieš gimstant.
Marinos Baranovos namai buvo muzikinių nuotykių žaidimų aikštelė, turejusi įtakos jos kaip pianistės virsmui.
Nuo pat mažens jos tėvai mokė laisvės muzikoje, tie potyriai šiandien menininkei leidžia patirti muziką kaip holistinį pašaukimą, nesvarbu, kokiame ji būtų vaidmenyje – pianistės, kompozitorės ar improvizatorės.
Baigusi muzikos mokyklą gimtajame Charkive, Marina Baranova sulaukė legendinio mokytojo Vladimiro Krainevo dėmesio.
Jis paskatino ją 1990-ųjų pabaigoje persikelti į Vokietiją ir studijuoti Hanoverio muzikos, dramos ir medijų universitete, kuris buvo ir išlieka vienu geriausių pasaulio muzikos universitetų.
Dar studijų metais prasidėjo aktyvi koncertinė pianistės veikla su įvairiais pasaulio orkestrais ir solo programomis, tačiau meilė improvizacijai visada buvo greta.
2016 m. savo albume „Hypersuite“ ji „perdirbo“ baroko kompozitorius, tokius kaip Bachas, Ramėjas (Rameau), Handelis ir Kuperinas (Couperinas). Bei suteikė jiems iki tol negirdėtas spalvas, derindama naująsias technologijas su nemaria klasika.
2018 m. Klaudo Debusio (Claude Debussy) muzika įkvėpė jos kitus įrašus plokštelėje „Išskleidžiant Debussy“. Kartais, pasak menininkės, norint sukurti visą muzikinį kosmosą, užtenka vos trijų natų.
Ypatingas projektas buvo tolesnis albumas „Atlas for Imaginary Places“, sukurtas dalyvaujant jos auditorijai, pavertęs nuotraukas ir asmenines istorijas fantastišku muzikiniu kraštovaizdžiu.
Svarbiausias Marinos Baranovos meninis partneris yra jos vyras Damianas Marhuletsas, talentingas kompozitorius ir vaizdo menininkas, su kuriuo susipažino studijų laikais Hanoveryje.
Jis rėmė pianistės elektroninio garso generavimo tyrinėjimus ir sukūrė meniniu požiūriu puikius vaizdo įrašus jos albumams.
2023 m. pabaigoje buvo išleistas Baranovos albumas „Cosmic Calendar“, kuriame ji pasirodė prodiuserės vaidmenyje.
Tuo pat metu menininkė pradėjo kitą didelį projektą – vadovavo savo muzikos salonui „Villa Seligmann“ Hanoveryje.
Ši vieta siekia pasiūlyti visapusišką muzikinę patirtį, derinant klausymąsi su refleksija, diskusijomis bei Baranovos holistiniu požiūriu į muziką.
K. Čiurlionio namuose ketvirtus metus vykdomą muzikinį projektą „Dialogai su Čiurlioniu“, skatinantį užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Ciklo uždarymo koncertas nemokamas. Daugiau žinių www.mkcnamai.lt.