Rugsėjo 8 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) talkininkai rinkosi į linarovio talką.
Linai muziejuje auga itin vaizdingoje vietoje – šalia žiedų grožiu lenktyniaujančio gausaus jurginų rinkinio ir į saulę besižvalgančių saulėgrąžų.
Rugsėjo saulės nušviestame linų lauke netrukus suskambo dainos – į linarovį įsijungė Panevėžio folkloro ansamblis „Raskila“, vadovaujamas Linos Vilienės.
Talkininkai, raudami linus, rišdami į „saujas“, statydami į gubas, sužinojo linarovio papročius, išgirdo pasakojimų, išmoko dainų.
Nurovus linus, darbai nesibaigė – muziejaus darbuotoja parodė ir pamokė, kaip nubraukti sėmenimis skambančias galvenas.
Po bendro darbo visi sėdo pasistiprinti – kokia talka be vaišių. Energijos liko ir šokiams, rateliams, dainoms su ansambliu „Raskila“ – smagioms talkos užbaigtuvėms.
Kleboniškių kaimo buities muziejuje jau daug metų auginami linai.
Pavasarį muziejininkai pasveikina sėdami mėlynžiedžius ‘Kastyčius’ ir baltažiedžius ‘Snaigius’, o rudenį pakviečia į linarovį, taip išsaugodami ir tęsdami ilgamečius papročius.
Vėliau linai, jų pluoštas, galvenos naudojami muziejaus rengiamose pamokose: ruošiantis Kalėdoms, per Senųjų amatų ir pamokų dienas, mokomojoje programoje „Lino kelias“.
Linarovis yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ renginys. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.
Parengta pagal Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio pranešimą
Augustės Labenskytės nuotraukos