Rugpjūčio 7–11 dienomis antrą kartą Salų dvare (Kamajų sen., Rokiškio r.) vyksianti jau XXI tarptautinė tradicinių šokių stovykla pasipildė naujais dalyviais! – skelbia stovyklos rengėjai.
Rugpjūčio 8 d., ketvirtadienį, per pasidainavimų valandėlę savo dainų mokys Zarasų kultūros centro folkloro ansamblis „Seluona“ (vadovaujamas Dianos Skvarčinskaitės), kuris šiemet buvo pagerbtas „Aukso paukštės“ apdovanojimu. Tad aukštaičių dainos skambės visu pajėgumu!
Atvyks puikus Zarasų krašto muzikantas Gintaras Andrijauskas, kuris šokių stovyklą jau antrus metus džiugina mokydamas groti mandolina. Šiemet jis puoselėja viltį suburti grojančių mandolinomis ir kanklėmis bendrą ansamblį, su kuriuo smagiai pagros šokių vakaronei, į kurią atvyks ir šaunieji „Čir vir vyrai“ – tad šokant pačios kojos kilnosis! – sako stovyklos rengėjai.
Rugpjūčio 9 d., penktadienį, į šokių stovyklą atvyks garsūs etnomuzikologai, folkloro atlikėjai Daiva ir Evaldas Vyčinai, kurie kartu su savo draugu muzikantu ir dainininku Klaudijum Driskium tą vakarą dalyvaus aukštaitiškų dainų pasidainavimo valandėlėje ir pradės šokių vakaronę.
Atsižvelgiant į tai, tradicinis „Talentų vakaras“, kuriame kiekvienas norintis galės atskleisti savo sugebėjimus ir kūrybą, bus perkeltas iš penktadienio į ketvirtadienį, tad stovyklos dalyviai kviečiami iš karto po atvykimo į stovyklą negaišti ir pareikšti norą dėl dalyvavimo „Talentų vakare“!
Rugpjūčio 10-osios, šeštadienio, vakaro dienotvarkę papildys puikaus pasakoriaus Laumučio Vasilevičiaus sekamos pasakos ir šiurpės panevėžiškių aukštaičių tarme – jų pasiklausius bus dar smagiau trypti per Didžiąją vakaronę ir baisiau eiti gulti!
Yra papildymų ir dėl tradicinių amatų mokymų. Rišti sodus ir kitus šiaudinius dirbinius mokys ne tik ilgametė šokių stovyklos dalyvė sertifikuota amatų meistrė Jurgita Treinytė (ketvirtadienį ir penktadienį), bet ir jaunasis sparčiai tobulėjantis amatininkas Martynas Mikelionis (šeštadienį) – jis prieš kelis metus tapo moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureatu, o 2021 m. buvo pripažintas geriausiu jaunuoju Dzūkijos liaudies meno kūrėju.
Taip pat bus galimybė rugpjūčio 8–10 d. pasimokyti žalvarinių papuošalų gamybos su stovyklos senbuviu Stasiuku Bagdonavičium, o juostų audimo šiemet pirmą kartą stovykloje mokys vietos sertifikuota amatininkė Genė Šimėnienė.
Kaip jau skelbta, šiemet stovykla yra siejama su vietos tapatybės puoselėjimu atsižvelgiant į Kamajų paskelbimą Lietuvos mažąja kultūros sostine. Ta proga vyks etnochoreologės dr. Dalios Urbanavičienės paskaita apie Rokiškio ir gretimų apylinkių choreografinį paveldą bei aukštaitiškų šokių mokymai, o šeštadienio popietė bus skirta pasišokimui ir pasidainavimui su Salų ir Kamajų bendruomenėmis – popietę ves aukštaitė etnomuzikologė Dalia Magylienė, kilusi iš Užpalių.
Rugpjūčio 10 d., šeštadienį, į stovyklą atvyks šauni etnomuzikologų šeima iš Utenos: Rima Garsonienė ir mokys visus pageidaujančius tradicinio būgnavimo, o Raimondas Garsonas – grojimo Peterburgo armonika.
Bus ir kitų puikių mokytojų, apie kuriuos buvo skelbta anksčiau. Kankliavimo stovykloje pirmą kartą mokys jaunasis kanklininkas Tolmintas Matonis, vaikams tinkamų ratelių ir žaidimų – Kauno folkloro anasmblio „Gadula“ narės Laima Kubilienė, Ilona Rutkaitienė ir Jūratė Grigaliūnienė, bendravimo poriniuose šokiuose – lietuviškų ir norvegiškų šokių žinovė Eivilė Šimeček, latviškų šokių – ansamblis „Dandari“, bulgarų ir graikų šokių – iš Bulgarijos atvykstanti Dilyana Kurdova, baltarusių šokių – iš Lenkijos atvykstančios Volha Baryšnikava ir Marija Latyšava.
Vakarais, kaip paprastai, vyks šokių vakaronės – pradedant nuo trečiadienio vakaro ir baigiant šeštadienio Didžiąja vakarone, kuri paprastai trunka iki ryto! Gros puikūs muzikantai: ne tik jau paminėtieji (Evaldas ir Daiva Vyčinai, Klaudijus Driskius, latvių ansamblis „Dandari“, Volha Baryšnikava ir Marija Latyšava), bet ir į stovyklą iš Klaipėdos atvykstantis puikus multi-instrumentalistas Jonas Kavaliauskas, iš Kriaunų – meistriškai būgną mušantis Zenonas Kazanavičius, taip pat gros stovyklos senbuviai Voldis Striužas, Svajūnas Ilčiukas, Giedrius Bagdonas, Tolmintas Matonis, Ramunė Balčiūnienė, Viltaras ir kt.
„Kviečiame į stovyklą visus norinčius – jaunus ir vyresnius, turinčius šokio patirtį ir be jos! Ši stovykla yra puiki galimybė susipažinti su naujais žmonėmis, išmokti naujų įgūdžių ir patirti nepamirštamų akimirkų. Tai puikus būdas pamiklinti kūną ir pailsinti sielą, pabendrauti, o kartu prisiminti mūsų lietuviškus papročius ir juos įsileisti į savo gyvenimą! Užsirašykite dabar ir tapkite šios nuostabios bendruomenės dalimi!“ – kviečia pagrindinė šios nepaprastos stovyklos rengėja doc. dr. Dalia Urbanavičienė.
Stovyklos Rengėjai: Lietuvių etninės kultūros draugija ir jos Tradicinių šokių klubas, Rokiškio tautodailininkų asociacija. Stovykla remia: Lietuvos kultūros taryba, Rokiškio rajono savivaldybė. Stovyklos draugai: Salų kaimo bendruomenė, Kamajų seniūnija, Kamajų Antano Strazdo gimnazija, Rokiškio krašto muziejus
Užsirašyti į stovyklą dar galite ČIA>.
XXI tarptautinės tradicinių šokių stovyklos
DIENOTVARKĖ
2024 m. rugpjūčio 7–11 d., Salų dvaras (Rokiškio r.)
Trečiadienis (08.07)
20:00–23:00 Įžanginė šokių vakaronė
Ketvirtadienis (08.08)
10:00–11:00 Paskaita „Rokiškio krašto ir kitų gretimų apylinkių (Kupiškio, Biržų, Panevėžio) choreografinis palikimas“ (doc., dr. Dalia Urbanavičienė)
11:00–13:00 Rokiškėnų ir kitų aukštaitiškų šokių mokymai (Dalia Urbanavičienė)
13:00–14:30 Pietūs
14:30–16:15 Baltarusių šokių mokymai (Volha Baryshnikava ir Maryia Latyshava)
16:15–18:00 Bulgarų ir graikų šokių mokymai (Dilyana Kurdova)
18:00–19:00 Pasidainavimai – mokomės aukštaitiškų dainų (veda Zarasų folkloro ansamblis „Seluona“ (vad. Diana Skvarčinskaitė) ir Dalia Magylienė)
14:30–19:00 Papildomi mokymai – grojimo mandolina (Gintaras Andrijauskas); kankliavimo (Tolmintas Matonis); „sodų“ ir kitų šiaudinių dirbinių gamybos (Jurgita Treinytė); juostų pynimo (Genė Šimėnienė); žalvarinių dirbinių gamybos (Stasys Bagdonavičius)
19:00–20:00 Vakarienė
20:00–21:00 Stovyklos dalyvių „Talentų vakaras“
21:00–01:00 Šokių vakaronė (pradeda stovykloje suburtas mandolinų ir kanklių ansamblis bei grupė „Čir vir vyrai“)
Penktadienis (08.09)
9:00–10:00 Pusryčiai
10:00–11:00 Diskusija apie tradicinių šokių klubų judėjimą Baltijos ir Balkanų šalyse
11:00–13:00 Bulgarų ir graikų šokių mokymai (Dilyana Kurdova)
13:00–14:30 Pietūs
14:30–16:15 Partnerių sąsajos poriniuose šokiuose mokymai (Eivilė Šimeček)
16:15–18:00 Aukštaitiškų šokių mokymai (Dalia Urbanavičienė)
18:00–19:30 Pasidainavimai – mokomės aukštaitiškų dainų (veda Daiva ir Evaldas Vyčinai, Klaudijus Driskius, Dalia Magylienė)
14:30–19:00 Papildomi mokymai – kankliavimo (Tolmintas Matonis); „sodų“ ir kitų šiaudinių dirbinių gamybos (Jurgita Treinytė); žalvarinių dirbinių gamybos (Stanislovas Bagdonavičius); juostų pynimo (Genė Šimėnienė)
19:30–20:30 Vakarienė
20:30–02:00 Šokių vakaronė
Šeštadienis (08.10)
9:00–10:30 Pusryčiai
11:00–13:00 Inscenizuota pasaka; vaikų ir tėvelių žaidimai, rateliai (folkloro ansamblio „Gadula“ narės Laima Kubilienė, Ilona Rutkaitienė, Jūratė Grigaliūnienė)
11:00–13:00 Baltarusių šokių mokymai (Volha Baryshnikava ir Maryia Latyshava)
13:00–14:30 Pietūs
14:30–16:30 Latvių šokių mokymai (tradicinių šokių ansamblis „Dandari“)
16:30–19:00 Šokiai ir rateliai su Kamajų bei Salų bendruomenėmis, aukštaitiškų dainų pasidainavimai (veda Dalia Magylienė)
14:30–19:00 Papildomi mokymai – šiaudinių dirbinių gamybos (Martynas Mikelionis); žalvarinių dirbinių gamybos (Stanislovas Bagdonavičius); juostų pynimo (Genė Šimėnienė); kankliavimo (Tolmintas Matonis); tradicinio būgnavimo (Rima Garsonienė); grojimo Peterburgo armonika (Raimondas Garsonas)
19:00–20:30 Vakarienė
19:30–20:30 Pasakų ir šiurpių sekimas aukštaitiškai (Laimutis Vasilevičius)
20:30–04:00 Bendra nuotrauka ir Didžioji šokių vakaronė
Nuo 04:00 Laisva scena…
Sekmadienis (08.11)
09:30–11:00 Pusryčiai
11:00–12:30 „Polka su ragučiais“ – paskaita su archyvinių įrašų peržiūra, šokio vedimo mokymai (Dalia Urbanavičienė)
12:30–13:30 Stovyklos baigiamasis tradicinis šokis „Polka su ragučiais“
13:30–15:00 Pietūs
Apsitvarkymas, atsisveikinimai…