I dalis ČIA
Artėjant gegužės 12-osios referendumui dėl daugybinės pilietybės įteisinimo, daugybinės pilietybės propagandistai visokiais būdais bando apgauti mus, Lietuvos piliečius, siekdami įteigti, kad savo valia atsisakytumėme Lietuvos Konstitucijos mums patikėtos teisės patiems spręsti kas gali ir kas negali būti Lietuvos piliečiu.
Šiuo referendumu siekiama, kad referendumo biuletenyje pažymėdami TAIP sutiktumėme, jog iš Lietuvos valstybės pagrindus apibrėžiančio 1-ojo Konstitucijos skirsnio „Lietuvių tauta“ būtų išbraukta 12-ojo straipsnio formuluotė, kad „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“, o vietoje jos įrašyta, kad „Konstitucinis įstatymas taip pat nustato Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus ir tvarką“.
Šį nesamą Konstitucinį įstatymą pasižada priimti Seimo nariai. Tokiu būdu Seimo nariai apgaulės būdu visiems laikams nori perimti ir prisiskirti sau mūsų – Lietuvos piliečių – teisę spręsti referendumu, kas gali ir kokiomis sąlygomis gali būti Lietuvos piliečiu. Jei referendume balsuotumėme TAIP, tai Seimui pagal išankstinį pasitikėjimą suteiktume teisę pakišti mums „katę maiše“ (o gal net ne katę) su mumis nebederinant pasirašyti ir priimti Konstitucinį įstatymą, kuriame būtų jau be referendumo aprašinėjama kas, kada, kiek ir kokių daugybinių pilietybių nori ir gali turėti…
Kad rinkėjus siekiama sąmoningai klaidinti akivaizdžiai liudija Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Viešųjų ryšių komisijos pirmininkės Aurelijos Orlovos patarimai daugybinės pilietybės šalininkams:
Norėčiau pabrėžti: jokiame kontekste pasistenkime nevartoti sąvokų „dviguba pilietybė“, „daugybinė pilietybė“, nei viešumoje, nei namuose, nes tai yra klausimas dėl pilietybės išlaikymo: jau esi Lietuvos pilietis ir, jei priimi kitos, Lietuvai draugiškos šalies pilietybę, – ar galėtum išlaikyti Lietuvos pilietybę.
Pilietybės išlaikymo ar išsaugojimo žodeliais pridengdami šį referendumą dėl daugybinės pilietybės, agitatoriai bando nuraminti žmones ir paslėpti jų siūlomo Lietuvos konstitucijos pakeitimo grėsmę šalies saugumui.
Norima įtikinti, kad nebus jokių dvigubų ir daugybinių pilietybių, esą Lietuvos piliečiams bus tik palikta („išsaugota“) Lietuvos pilietybė, jei jie pasirinks kitos valstybės pilietybę ir viskas… Paklausus – kiek gi daugiausia kitų šalių pilietybių galės priimti Lietuvos pilietis? – PLB pirmininkė ir kiti agitatoriai trauko pečiais, o priremti prie sienos atsako – „proto ribose“ [toks buvo liberalo Eugenijaus Gentvilo atsakymas, šio rašinio autoriui tiesioginėje referendumo agitacinėje laidoje LRT studijoje]…
Seime įregistruotame pilietybės Konstitucinio įstatymo projekte pilietybių skaičius neribojamas, o gegužės 12-osios referendumo rengėjų darbo grupė, sudaryta Seimo valdybos 2022 m. birželio 8 d. sprendimu, įvardijama kaip „darbo grupė referendumui dėl daugybinės pilietybės pasirengti“.
Šiai darbo grupei, sudarytai referendumui dėl daugybinės pilietybės parengti buvo pavesta iki 2023 m. kovo 9 d. įskaitytinai parengti siūlymo dėl daugybinės pilietybės referendumo paskelbimo projektą, reikalingų teisės aktų projektus ir pasirengimo planuojamam referendumui dėl daugybinės pilietybės veiksmų planą… Taigi, teisine kalba parašytuose teisės aktuose referendumas vadinamas taip kaip ir turi būti vadinamas – referendumu dėl daugybinės pilietybės, o žmonėms „pudrinamos smegenys“ vis garsiau reklamuojant „referendumą dėl pilietybės išsaugojimo“.
Šito spektaklio, atsiprašau, cirko, kurį režisuoja ne visuomenė, o visų laikų menkiausią visuomenės pasitikėjimą turintis Seimas (tik 26 proc. apklausos dalyvių pasitiki Seimu, pagal „Baltijos tyrimai“ 2024 m. sausio apklausą), sumanymo santrauką galima nusakyti maždaug taip:
Šiuo metu Lietuvos piliečiams gyvenantiems užsienyje Lietuvos pilietybė trukdo pasirinkti kitos šalies pilietybę, nes ją pasirinkę jie jaučiasi ne kaip (patiria blogą „emocinį ryšį“) kadangi tokiu savo pasirinkimu atsisako/praranda Lietuvos pilietybę. Reikėtų, „viengubus“ Lietuvos piliečius įtikinti, kad reikia perrašyti 1-ojo Lietuvos Konstitucijos skirsnio „Lietuvos valstybė“ 12 straipsnį taip, kad ne jie, o mes – Seimo nariai galėtume nuspręsti, kas kiek ir kokių galės turėti pilietybių. Tada Lietuvos piliečiams, kurie nori savo gyvenimą susieti ne su Lietuva, o su kita valstybe ar valstybėmis, bus atrištos rankos drąsiai priiminėti užsienio šalių pilietybes nejaučiant jokio „emocinio ryšio“ su Lietuva pablogėjimo, nemalonių pergyvenimų ar nervų.
Jei pasiduotumėme šiai apgaulei ir savo balsavimu gegužės 12-osios referendume atvertume kelią masinės daugybinės pilietybės įteisinimui, tai:
- Paskatintumėme Lietuvos piliečius rinktis kitų valstybių pilietybes, pastūmėtume svetur gyvenančius Lietuvos piliečius stiprinti „emocinius“ ir kitus ryšius su svečiomis šalimis, kurių piliečiais jie galėtų tapti jau nesusimąstydami dėl savo gimtosios šalies pilietybės. Tai tikrai nepagausintų sugrįžtančių į Tėvynę skaičiaus.
- Sudarytumėme sąlygas Seimo nariams skirstyti išeivijos lietuvius į gyvenančiu draugiškose/gerose bei nedraugiškose/blogose šalyse ir pagal tai dalinti teisę kas gali ir kas negali „išlaikyti Lietuvos pilietybę“, pasirinkdamas svetimos šalies pilietybę. Atsirastų 2 rūšių lietuviai: turintys teisę būti kartu Lietuvos ir kitų šalių piliečiais ir tokios teisės neturintys bėdžiai (gyvenantys į „draugiškų šalių“ sąrašą įstatyme neįtrauktose šalyse). Tai tikrai nesudarytų lygių sąlygų išeivijos lietuviams „nepriklausomai nuo to kur jie begyventų“ (kaip mėgsta kartoti agitatoriai už daugybinę pilietybę) išlaikyti „gimimu įgytą Lietuvos pilietybę“. Pavyzdžiui lietuvis priėmęs Turkijos pilietybę galėtų pasilaikyti ir Lietuvos pilietybę, o Ukrainos pilietybę priėmęs lietuvis – ne.
- Išrūšiuotume lietuvius, Lietuvos piliečius į rūšis pagal turimų pilietybių skaičių: viengubi piliečiai, dvigubi piliečiai, trigubi piliečiai… n-gubi piliečiai… su neaiškiomis pareigomis Lietuvai.
- Sudarytumėme pagrindą pietryčių Lietuvos repolonizacijai. Lenkijos politikai lenkakalbiams Lietuvos piliečiams jau išduotas lenkų kortas pakeistų į Lenkijos Respublikos piliečių pasus. Tuo dar labiau užaštrintumėme Lenkijos politikų (nepripažįstančių Vilniaus krašto okupacijos padarinių Lietuvai) kišimosi į Lietuvos vidaus reikalus pasekmes: valstybinės kalbos, švietimo ir galiausiai teritorinės autonomijos srityse.
- Sukurtumėme prielaidas, o vėliau ir teisinį pagrindą (po skundų Lietuvos ir tarptautiniams žmogaus teisių teismams dėl diskriminacinio pilietybės teikimo pagal kilmę ar tautybę) dvigubos pilietybės reikalauti ir trečiųjų šalių imigrantams Lietuvoje.
Jeigu tikrai trokštame IŠSAUGOTI LIETUVOS PILIETYBĘ, gegužės 12-osios referendume – balsuokime – NE! Neleiskime ardyti Lietuvos pilietybės steiginio, Lietuvos Respublikos Konstitucijos branduolio Lietuvos valstybės atkūrėjų įdėto į 1-ajį išskirtinį svarbiausiojo Tautos įstatymo skirsnį.
(Bus daugiau)
Trečioje rašinio dalyje – apie tai, kaip sutelkti VISO pasaulio lietuvius apie Lietuvą nedarkant Lietuvos pilietybės
Niekas į mūsų pilietybes nesikėsina, tad klausimas apie „pilietybės išsaugojimą” rinkėjams neatrodo nuoširdus, neatrodo aktualus.
Net agitacinėse laidose neišvydau tų, į kurių pilietybes kažkas kėsintųsi..! Tai kur jie?!
Dabar dvigubą pilietybę reguliuoja Konstitucijos 12 straipsnis,
referendumo iniciatorių siekis – kad tai reguliuotų seimas (konstituciniu įstatymu). O jau kaip jis sureguliuos – nežinia. Ir kaip tą įstatymą vėliau pakeis sekantys seimai – taip pat nežinia. Aš nedalyvausiu referendume, kuris 12-ą straipsnį pakeičia į nežinią.
Gerbiamas Tomai, jei nedalyvausite atsiras tų kurie Jūsų biuletenį pažymės taip kaip reikia ir mestels ten kur reikia.
“2019 m. gegužės 12 d. privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo
Puslapis atnaujintas 2019-05-16 15:54”
– padarius paiešką gūglėje pagal aukščiau mano pateiktą ilgą frazę, rasit VRK tinklapyje rezultatus prieš 5 metus vykusio referendumo šita pačia tema. Referendumas laikomas įvykusiu. Referendumo klausimas nepriimtas. Atidžiai panagrinėjęs rezultatus, darau išvadą jog
užkirsti kelią dvigubos pilietybės MASINIAM dalinimui įmanoma tik boikotuojant referendumą. 2019 m. iš dalyvavusių net 73,92 % pritarė referendumo iniciatorių sumanymui (beveik milijonas rinkėjų). Jei šiemet dalyvavimas bus aktyvesnis, o 2029 m. dar didesnis – anksčiau ar vėliau dvigubos pilietybės MASINIAM dalinimui BUS pritarta. Užkirsti tam kelią galima: 1. kas nepritaria – turi neimti biuletenio 2. kas nepritaria – turi dalyvauti stebėtojais. / Jūs gerb. Jonai būgštaujate, kad GAL komisijos nariai turės galimybę sukčiauti. Jeigu jie tokią galimybę turės, jie sukčiaus net ir mums VISIEMS atėjus balsuoti:
– biuleteniuose su atsakymu NE pažymės kryžiuką ir langelyje TAIP (bus negaliojantis)
– dalį biuletenių su atsakymu NE išmes į krosnį ir paskleis gandą jog rinkėjai išsinešė biuletenius, taip protestuodami (nemetė į urnas; juk nesimato ar sulenktą vieną biuletenį metei ar du).
Būtent taip ir darys. Bet jei neateisite ar neimsite biuletenio – pažymės TAIP.
Susidaro įspūdis, kad referendumo klausimas surašytas taip, kad sunku suprasti, kam reikia pritarti ar nepritarti. Juk tiesiogiai neklausiama apie daugybinę pilietybę. Mano nuomone, jei sunku suprasti, reikia nepritarti ( pažymėti NE).
Būkim realistai – nepanaudotų biuletenių apylinkėse visada buvo ir bus.
Jei ateis šįkart 300 tūkst. daugiau nei praeitą kartą, jei balsavusiųjų UŽ procentas bus panašus – ir klausimas priimtas.
Nerizikuokim. Kas stebėtojais dalyvauja – pagirtina. O referendumo biuletenio nereikia imti į rankas.
Stebėtojai! Nenuleiskit akių po 20 val. nuo tų lapų, ant kurių rinkėjai pasirašinėjo – jie turi būti visiems matomoj vietoj kol bus suskaičiuoti (kad po 20 val. niekas nepasirašytų).
Apylinkės gautų tuščių biuletenių skaičius turi būti žinomas nuo pat 7 val. ryto. Jie per visą dieną turi būti stebimi, 20 val. užrakinus patalpą visi nepanaudoti turi būti sudėti ir vieną krūvą ir ta krūva turi būti neliečiama, stebima iki jos suskaičiavimo.
Dėkoju Jonui Vaiškūnui, Vytautui Radžvilui ir Gintarui Songailai už labai teisingą ir išmintingai išsakytą (LRT referendumo agitacinėje laidoje) nuostatą dėl daugybinės pilietybės.
VIENAS ŽMOGUS TURI BŪTI TIK VIENOS VALSTYBĖS PILIETIS!
Kaune stovi paminklas Mahatmai Gandžiui su užrašu: “Ateitis priklauso nuo to, ką mes darome šiandien”. Prezidentas pagal Konstituciją yra Vyriausias Ginkluotųjų pajėgų vadas. Todėl šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentu dera rinkti Amerikoje karo mokslus krimtusį Vest Pointo Karo Akademijos absolventą GIEDRIMĄ JEGLINSKĄ. Balsuokime už jį.
aha, kurgi ne…
Man tai daugiau negu pakako vien jo vėptelėjimo pretendentų debatuose Lukiškių kieme apie “pilietybės išsaugojimą”…
Panoramų ir delpių nudurninta kaimo krautuvės pardavėja tokiu pasakymu būt nenustebinusi, bet kandidatas į prezidentus???………………….
>s.m.
Ko gera, jūs teisus esate, nes suveiktų jam posakio “ŠŪDAS GAUNAS PAKOL JAUNAS, PAKOL JAUNAS ŠŪDAS GAUNAS” jėga. Giedrimui, tuo tarpu, yra tik jauni tokioms pareigoms užimti keturiasdešimt treji metai. Nebent senstelėjęs sekančiuose Prezidento rinkimuose jis dalyvautų, tai tikrai už jį balsuočiau, nepaisant išpūstų akių. Dėkoju.
Svarkelio pakisa irgi ispustaakis NEREIKIA
Rinkimų komisijai neužtenka buvusio neteisėto referendumo. Tai referendumas dėl stojimo į Europos sąjungą, nepaskelbus net esminių sutarties punktų. Dabartiniu referendumu siūloma patikėti seimui daugybinės pilietybės įstatyma. O koks Lietuvos piliečių pasitikėjimas pačiu seimu?
Reklama, klausiant ar norima, kad būtų daugiau Lietuvos piliečių yra niekinga ir demagogiška.
Kai krepšininkas Ilgauskas išvyko į JAV, jis nei karto nebežaidė už Lietuvos rinktinę. Gavęs JAV pilietybę, jį kalbinusiam asmeniui pareiškė: „Pabučiuokit man į užpakalį“. Pats mačiau per televiziją. Lietuvos pilietis privalo turėti teises ir pareigas.
Sakykime „Ne daugybinei pilietybei!“
Sakykime „Ne daugybinei pilietybei!“
O kiek dabar turi dvigubu pilietybiu, arai stano gyresi turi ir rusijos pasa, arkiv. grusas turi ir amerikos pasa, o kiek dar is palestinos, ka jus virkaujate, jau ir taip daug dvigubu pilieciu!!!!
Dvigubą pilietybę apskritai būtina naikinti.
Ir įvesti Lietuvio pasą pasaulio lietuviams (visiems).
Visokių nuotykių gyvenime buvo man, bet šiandien buvo pritrenkiantis. Mat, einant balsuoti iš anksto, gatvėje mane užkalbino du vyrai. “Ar tikite, kad jūs turit sielą?”, paklausė vienas. “Tikiu”, – atsakiau. “Ar žinote dešimt dievo įsakymų?”, – paklausė kitas. “O, kad yra rojus – žinote?” – neatlyžo vyrai. “Žinau”, – atsakiau nustebęs. “O, ar pateksit į jį?”. “Pateksiu, – atsakiau, – nes nuodėmių neturiu”. “O, šventą Paulių – žinote?”. “Girdėjęs kiek apie jį” – atsakiau. “Kodėl tik girdėjęs, o pats Švento Rašto neskaitėte?”. “Laiko tam neturėjau.” “Jei būtumėte Paulių skaitę, tai būtumėte ne girdėję, o žinoję, kad rojuje jus laukia žydai”. “Jūs manote kad aš asilas?”, – paklausiau. “Asilas”, – atsakė. “O aš manau, kad jūs asilas”, – pasakiau ir, lėtai nuėjęs į autobusų sustojimo aikštelę, pakalbinau moteriškę: “Ten stovi du vyrai, kurie paklausė, ar aš turiu sielą. Gal žinote, kas jie tokie?” “Žydai ten stovi”, – atsakė moteriškė. Po šių žodžių prisiminiau tada Rusijos caro Nikolajaus pasakymą aš, kad “tai, kas niekur, niekada ir jokiomis aplinkybėmis negali atsitikti, gali atsitikti Lietuvoje”. “Tfu!…”, – nusispjoviau ir, sėdęs į privažiavusį autobusą, nuvažiavau balsuoti. Po tokio streso, žinoma, ne už TS – LKD keliamą kandidate į Prezidentės postąIngridą Šimonytę, suprantama. Taškas.
O žinote, kodėl čia ir Ten po mirties Jūsų laukia žydai?
Nėra man tai žinoma.
Gal geriau apskritai nedalyvauti referendume? – nenoriu, kad užsieniečiai spręstų čia gyvenančių žmonių likimus. Netikiu, kad užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai karo atveju masiškai grįžtų ginti Lietuvos – jie išvažiavo keldami aukščiau savo interesus nei Lietuvos. Pilietybė reikalinga tik dėl asmeninių patogumų be realių įsipareigojimų.
Balsuokime TAIP dėl pilietybės referendume, neleiskime ardyti valstybės
Jonas
Priešingai, balsavimas referendume „Taip“ yra valstybės ardymas. Negi Jūs nesuprantate? Dabar daug nelietuvių, turinčių, kitos valstybės pilietybę, yra suinteresuoti gauti ir Lietuvos pilietybę, bet trukdo konstitucija, draudžianti daugybinę pilietybę. Kas Lietuvai iš tokių piliečių? Jie galėtų kelti turto gražinimo ir kitų įvairių reikalavimų. Gyvendami užsienyje rinks Lietuvos parlamentą galės balsuoti už narkotikų partiją ir kita.
Pasisgendu paaiškinimo: kam ir kodėl reikalinga antra pilietybė? Gyvenu svetimoje valstybėje, man niekada nešovė į galvą mintis dėl svetimos pilietybės. Nuolat gaunu kvietimus dalylauti rinkimuose. Man tai neleidžia savimonė, aš nesu tos valstybės atstovas, tegu tikri piliečiai renka sau valdžią. Aš tik imigrantas. Mano reikalas ne čia, ten kur mano tėvynė. Taig, kam ir kodėl reikia daugpatystės ? Jonai, būk malonus, paakink ?