Penktadienis, 5 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Pernai perkamiausi – „Volkswagen“ elektromobiliai

www.alkas.lt
2024-02-04 10:30:55
36
PERŽIŪROS
0
„Volkswagen“ automobiliai | moller.lv nuotr.

„Volkswagen“ automobiliai | moller.lv nuotr.

2023 metais „Volkswagen“ buvo populiariausias prekės ženklas tarp naujų elektromobilių pirkėjų Lietuvoje. Lyginant su 2022-aisiais, Vokietijos gamintojo elektromobilių pardavimai išaugo net 152 proc., o per metus klientams iš viso buvo pristatyti 393 vien tik elektra varomi automobiliai. Tokius rezultatus lėmė ambicingas ir strategiškai kryptingas darbas, o taip pat didėjantis ID. šeimos modelių populiarumas. ID.4 ir ID.3 praėjusiais metais buvo vieni perkamiausių elektromobilių Lietuvoje.

„2019 metais pristatytas visam pasauliui ir po metų atvykęs į Lietuvą pirmos kartos ID.3 buvo gerokai daugiau nei vien naujos kartos elektromobilis. Tai buvo modelis, įkūnijęs mūsų pasiryžimą tapti populiariausiu elektromobilių gamintoju visų trijų šalių rinkose. Praėjus vos trejiems metams šis tikslas jau pasiektas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje. Visa tai pavyko pasiekti nuosekliai įgyvendinant e. mobilumo strategiją visuose organizacijos lygiuose – pradedant gamintoju ir importuotoju, baigiant atstovybėmis.

2024-aisiais sieksime padidinti elektromobilių rinkos dalį ir tapti neginčijamais elektromobilių rinkos lyderiais. Šiais metais „Volkswagen“ mini savo veiklos 30-metį Baltijos šalyse. Šia proga pristatomi specialūs kainų pasiūlymai drauge su plečiama ir tobulinama ID. modelių gama užtikrins dar didesnį patrauklumą klientams, kurie jau išreiškė savo palaikymą, išskirdami mus kaip geriausią pasirinkimą elektromobilių rinkoje“, – kalba „Volkswagen“ prekės ženklo vadovas Baltijos šalims Justas Nekrošius.

2024-aisiais „Volkswagen“ švenčiant savo 30-metį Baltijos šalyse, populiarūs modeliai klientams Lietuvoje bus siūlomi už specialią kainą. Pavyzdžiui, įsigydami vieną populiariausių rinkoje elektromobilių, kupė silueto miesto visureigį ID.5, pirkėjai gali sutaupyti iki 5200 eurų.

Užėmė didžiausią rinkos dalį

2023-aisiais „Volkswagen“ užėmė 17 proc. Lietuvos naujų elektromobilių rinkos. Perkamiausi prekės ženklo elektromobiliai 2023-aisiais Lietuvoje buvo ID.4 (187 parduoti automobiliai) ir ID.3 (167 automobiliai). Vokietijos gamintoja 2023 metais klientams Lietuvoje iš viso pristatė 2897 automobilius, iš kurių 393 buvo varomi vieni elektra, taigi elektromobilių pardavimų dalis siekė 13,6 proc.

Lyginant su ankstesnių metų rezultatais, „Volkswagen“ elektromobilių pardavimai Baltijos šalyse išaugo daugiau nei dvigubai. 2022-aisiais tik 5 proc. visų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje parduotų prekės ženklo automobilių buvo varomi vien elektra, o 2023 metais – jau 11 proc. Vykstančius pokyčius taip pat gerai iliustruoja ir Lietuvos elektromobilių rinkos augimas, kuris praėjusiais metais siekė net 60,4 proc.

Siekdama išlaikyti lyderio pozicijas elektromobilių rinkoje „Volkswagen“ ne tik pristatys naujus ID. šeimos modelius, bet ir atnaujins šiuo metu siūlomų automobilių technologijas. Pavyzdžiui, patobulinus populiariojo ID.4 miesto visureigio elektros pavaros valdymo programinę įrangą padidės šio modelio viena įkrova nuvažiuojamas atstumas.

ID. šeimos patrauklumas tik auga

ID.3 buvo pirmasis naujos kartos „Volkswagen“ elektromobilis, tačiau per pastaruosius trejus metus ID. šeima gerokai pagausėjo. MEB platforma tapo pagrindu kitiems praktiškiems ir technologiškai pažangiems modeliams – visureigiams ID.4 ir ID.5. Rinkoje taip pat debiutavo ilgai laukti elektra varomi mikroautobusai – „ID.Buzz“ ir „ID.Buzz Cargo“. Nuo 2024-ųjų pradžios Lietuvoje taip pat galima įsigyti ir iki 621 km viena įkrova nuvažiuojantį gamos flagmaną ID.7, o netrukus rinkoje debiutuos šio modelio versija su universalo kėbulu – „ID.7 Tourer“. Be to, „Volkwagen“ planuojama dar dviejų plačiam pirkėjų ratui prieinamų modelių pristatymą: ruošiamas į „Polo“ panašus elektrinis hečbekas ID.2 ir „T-Cross“ analogas – „ID.2 X“.

„Volkswagen“ ID. šeima nuo debiuto rinkoje ne tik plėtėsi, bet ir tobulėjo. 58 kWh talpos baterija pirmajam ID.3 leido įveikti net 420 kilometrų atstumą, o naujojo naujasis ID.7 viena įkrova jau nuvažiuos daugiau nei 620 kilometrų. Šis nuotolis toliau didės debiutavus naujajam „ID.7 Tourer“, kurio baterija bus valdoma dar efektyviau.

ID. šeimos modelių pasiūlymai tapo dar patrauklesni po to, kai „Volkswagen“ atsižvelgė į klientų atsiliepimus ir pagerino elektromobilių interjerų apdailos kokybę bei į bazines komplektacijas įtraukė daugiau įrangos.

2023-aisiais – beveik 5 mln. automobilių

2023 metais „Volkswagen“ viso pasaulio rinkose klientams pristatė maždaug 4,87 mln. automobilių. Elektromobilių pardavimai išaugo net 21,1 proc., o pirkėjams per metus buvo pristatyta 394 tūkst. naujų vien elektra varomų automobilių.

ID. šeimos modelių paklausa augo visame pasaulyje – per metus vien JAV buvo parduota maždaug 38 tūkst., o Vokietijoje – 30 tūkst. vien elektra varomų ID.4 miesto visureigių. Atnaujintas ir dar pažangesnis ID.3 buvo itin populiarus Kinijoj, kur per metus buvo parduota 75 tūkst. elektrinių hečbekų.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kokius elektromobilius renkais lietuviai?
  2. Į kelius išriedės 8 nauji LTSA automobiliai
  3. Ką reikia žinoti apie BMW automobilius?
  4. Kokie automobiliai nuvertėja labiausiai?
  5. Paklausiausi automobiliai Lietuvoje – visureigiai
  6. Sukčiai nesnaudžia ir automobilių prekyboje
  7. Naudotų automobilių paklausa augo penktadaliu

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Pinigai
Lietuvoje

Dirbančius pensijų gavėjus pasieks atnaujintos pensijos

2026 06 04
Bendradarbiavimo susitarimas
Lietuvoje

KAM ir ISM universitetas stiprina bendradarbiavimą 

2026 06 04
Liberalai
Lietuvoje

Opozicija siekia sudaryti Seimo komisiją duomenų vagystei tirti

2026 06 04
Elektra
Lietuvoje

Kokių elektros kainų tikėtis birželį?

2026 06 04
Kelio darbai
Lietuvoje

Ukmergėje pradedamas vieno svarbiausių tiltų atnaujinimas

2026 06 04
Elektra
Lietuvoje

Prezidentas siūlo laikinai sumažinti energijos kainą nebuitiniams vartotojams 

2026 06 04
Klaipėdos uostas
Lietuvoje

Klaipėdos uostas žengia į didžiausią plėtros etapą istorijoje

2026 06 04
Mokykla, klasė
Lietuvoje

Leonido Donskio vardu Vilniuje bus pavadinta mokykla

2026 06 04
Pasaulinė bėgimo ir dviračių diena
Gamta ir žmogus

Minint Pasaulinę bėgimo ir dviračių dieną – netikėtos įžvalgos apie bėgikų ir dviratininkų įpročius

2026 06 04
Klaipėdos Jono kalnelyje skambės Vakarų Lietuvos dainų šventė
Etninė kultūra

Birželio 7 d. Klaipėdos Jono kalnelyje skambės Vakarų Lietuvos dainų šventė

2026 06 04
S. Birgelis. Griškabūdis – išskirtinės šventovės ir didžiųjų kalbininkų kraštas
Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos

S. Birgelis. Griškabūdis – išskirtinės šventovės ir didžiųjų kalbininkų kraštas

2026 06 04
Oro uostas
Lietuvoje

Gegužę oro uostuose aptarnauta daugiausia keleivių per visą istoriją

2026 06 03

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • GINTARAS apie V. Rakutis. Asmenvardžių rašyba dokumentuose: kaip suderinti teisę į tapatybę ir valstybinės kalbos apsaugą?
  • jo apie V. Rakutis. Asmenvardžių rašyba dokumentuose: kaip suderinti teisę į tapatybę ir valstybinės kalbos apsaugą?
  • Bartas apie E. Barauskienė. Lietuvybės tiltai tarp Mažosios ir Didžiosios Lietuvos nuo „Aušros“ gadynės iki 1923 metų susijungimo
  • >S.Vilnai apie S. Birgelis. Griškabūdis – išskirtinės šventovės ir didžiųjų kalbininkų kraštas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • V. Rakutis. Asmenvardžių rašyba dokumentuose: kaip suderinti teisę į tapatybę ir valstybinės kalbos apsaugą?
  • Dirbančius pensijų gavėjus pasieks atnaujintos pensijos
  • KAM ir ISM universitetas stiprina bendradarbiavimą 
  • Opozicija siekia sudaryti Seimo komisiją duomenų vagystei tirti

Kiti Straipsniai

Darbai Klaipėdos kiemuose

Klaipėdos kiemuose – dar daugiau vietos automobiliams

2026 05 28
Automobilis

Lietuva – tarp pirmųjų šalių, kur automobiliai nuo šiol gali vairuoti patys

2026 05 20
Greitosios pagalbos automobiliai

GMP tarnybai – šešios dešimtys naujų automobilių

2026 05 11
Krovininiai automobiliai

Užsienyje atlikta techninė apžiūra galios tik sumokėjus privalomą mokestį valstybei

2026 05 06
Automobilių remontas

Kokių naudotų detalių automobiliui geriau nepirkti?

2026 05 03
Automobilis

Pavasarinės žiedadulkės kenkia ir matomumui, ir automobilių kėbului

2026 05 01
Aplinkosaugininkų patikrinimai

Aplinkosaugininkai nebetikrins automobilių taršos

2026 04 24
Automobilio plovimas

Aplinkosaugininkai primena automobilių plovimo reikalavimus: kur nereikėtų to daryti

2026 04 22
Automobiliai

Naujų automobilių rinka šoktelėjo 40 proc., tačiau Lietuvos autoparkas ir toliau sensta

2026 04 06
Automobilis

Dalijatės automobiliu su šeimos nariais? Žinovas įspėja apie dažniausias klaidas

2026 04 04

Skaitytojų nuomonės:

  • GINTARAS apie V. Rakutis. Asmenvardžių rašyba dokumentuose: kaip suderinti teisę į tapatybę ir valstybinės kalbos apsaugą?
  • jo apie V. Rakutis. Asmenvardžių rašyba dokumentuose: kaip suderinti teisę į tapatybę ir valstybinės kalbos apsaugą?
  • Bartas apie E. Barauskienė. Lietuvybės tiltai tarp Mažosios ir Didžiosios Lietuvos nuo „Aušros“ gadynės iki 1923 metų susijungimo
  • >S.Vilnai apie S. Birgelis. Griškabūdis – išskirtinės šventovės ir didžiųjų kalbininkų kraštas
  • Saulės Vilna apie S. Birgelis. Griškabūdis – išskirtinės šventovės ir didžiųjų kalbininkų kraštas
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Aliejus, maistas | pixabay.com nuotr.

Dietologas: kaip neapsinuodyti sveikais aliejais

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai