Prasidedantis slidinėjimo metas primena, kad jau visai greitai šalies oro uostus užplūs lagaminais su slidėmis ir kita šio žiemos sporto įranga nešini keliautojai. Tiesa, ne visiems jiems kelionė į kalnus kupina tik gerų įspūdžių – kartais namo tenka grįžti gerokai nusivylus. O visa tai – tik dėl menko pasiruošimo ir klaidų, kurios kainuoja geras emocijas. Kaip slidinėjimo kelionei pasiruošti lyg profesionalui? Ko negalima pamiršti ir kas turi atsidurti kelionės planavimo pirmumo sąraše?
Antžeminio aptarnavimo įmonės BGS bagažo paieškos ir paslaugų pardavėjų komandų vadovė Judita Tumavičienė dalinasi 4 pagrindiniais patarimais besirengiantiems keliauti slidinėti.
Daiktus pakuokite kruopščiai ir atidžiai
Ne paslaptis, kad bagažas – vienas didžiausių iššūkių keliaujant lėktuvu. O ypač tuomet, kai į jį turi tilpti visa slidinėjimo įranga – slidės ar snieglentės, šalmai, specialūs slidinėjimo batai ir speciali apranga. Tad lagaminai šiuo atveju reikalauja ypatingo atidumo – juk nesinori permokėti už jo nuskraidinimą į norimą lokaciją. J. Tumavičienė pažymi, kad ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į tokio pobūdžio įrangos gabenimo reikalavimus ir pasirūpinti jos saugumu:
„Keliautojai neretai pamiršta, kad ne kas kitas, bet jie patys turi pasirūpinti savo turima įranga. Tai padaryti nesudėtinga, jei atsižvelgiama į oro linijų keliamus reikalavimus ir atliekami keli papildomi žingsniai – pavyzdžiui, pasirūpinama lagaminų apsukimu specialia plėvele, o trapesnė įranga pakuojama naudojant paminkštinimus, tokiu būdu apsaugant ją nuo galimų pažeidimų“.
Taip pat, verta apsvarstyti galimybę didesnių gabaritų ar svorio įrangą nuomotis jau atvykus į slidinėjimo kurortą – taip neretai sutaupysite ne tik pinigų, tačiau ir laiko bei energijos pakuojant visus reikiamus daiktus.
Susipažinkite su oro linijų bagažo politika ir taikomais mokesčiais
Norėdami išvengti pradedančiojo keliautojo klaidų ir nesusidurti su skausmingomis finansinėmis pasekmėmis, iš anksto prieš skrydį panagrinėkite informaciją apie oro linijų taikomą bagažo politiką ir su tuo susijusius mokesčius. „Ši informacija lengvai prieinama internete, tačiau daugelis keliautojų yra linkę pasikliauti likimu ir nepaskiria laiko susipažinimui su ja. Oro linijų taikoma bagažo politika apibrėžia, kokio dydžio, svorio ir išmatavimų lagaminus ar kitus krovinius galite gabenti lėktuvu. Taip pat, kokie mokesčiai bus taikomi, jei šių reikalavimų nepaisysite ir jums priklausantis lagaminas ar kitas krovinys viršys, pavyzdžiui, numatytą svorį“, – pasakoja BGS atstovė.
Susipažinti su šiais duomenimis būtina bet kuriuo atveju, tačiau, jei planuojate gabenti specialią slidinėjimo įrangą, ji tampa ypač aktuali. Svarbu atminti, kad kiekvienos oro linijos taiko skirtingus reikalavimus ir mokesčių dydžius, kurie laikui bėgant kinta, tad pasitikrinti būtina prieš kiekvieną skrydį.
Apsidrauskite nuo nelaimingų atsitikimų
Aktyvaus žiemos sporto šakos, tokios kaip slidinėjimas, neretai susijusios su įvairaus pobūdžio nelaimingais atsitikimais, tad prieš kelionę visuomet būtina pasirūpinti draudimo apsauga. Vykstant slidinėti rekomenduojama pasirūpinti visapusišku draudimu – tokiu atveju jis apims ne tik galimas fizines traumas, tačiau ir įvairų turto apgadinimą, tokį kaip sulūžusios slidės ar kitaip sugadinta įranga.
Anot BGS atstovės, prieš išvykstant į slidinėjimo kelionę būtina peržiūrėti reikalavimus, keliamus slidinėjantiems konkrečioje šalyje, ir pasirūpinti draudimu, apimančiu visas aktualias rizikas. „Suprantama, kad entuziazmas, apimantis įsigijus bilietus ir rengiantis kelionei, gali užgožti dėmesį galimoms nelaimėms, kurios, nors ir nutinka ne visiems, tačiau yra neretas reiškinys. Visgi, svarbu tokios tikimybės neužmiršti ir išvykti tik užsitikrinus, kad nelaimės atveju jumis bus pasirūpinta.
Draudimą įsigyti gali kiekvienas ir tai atima tikrai nedaug laiko. Apsidrausti visai nesudėtingai galite internetu, arba BGS stende, esančiame Tarptautinio Vilniaus oro uosto pagrindinėje išvykimo salėje, kur taip pat galite gauti draudimo polisą, kurį suteiks „Ergo“ draudimo bendrovė. Tad tuo pasirūpinti galite ir likus vos porai valandų iki skrydžio. Jūsų draudimo polisas apims visas slidinėjimo kelionės metu galinčias įvykti žalas ir atostogas pradėsite ramūs ir be rūpesčių“, – tikina J. Tumavičienė.
Pasiruoškite žiemiškoms oro sąlygoms
Visi mėgstame sklandžiai įgyvendinamus planus ir tiksliai pagal tvarkaraštį į orą kylančius lėktuvus, tačiau žiemos sezono metu būtina pasirengti ir netikėtumams. Žiemiškos oro sąlygos neretai iš pagrindų keičia oro uostų darbą ir skrydžių vėlavimai, jų atidėjimai ir atšaukimai yra daugiau, nei tikėtini. Iš anksto psichologiškai pasirengus tokioms situacijoms, bus lengviau susidoroti su stresu, iškylančiu planams netikėtai pasikeitus.
Tumavičienė atkreipia dėmesį, kad žiema nėra pats lengviausias ne tik keliautojams, bet ir antžeminio aptarnavimo įmonėms ir lėktuvų įguloms: „Kad ir kaip norėtume suplanuoti visus įmanomus scenarijus ir jiems pasirengti, kartais gamta iškrečia netikėtų pokštų ir esame priversti keisti skrydžių tvarkaraščius ar netgi lėktuvų nusileidimo vietas. Žiemą tai ypač tikėtina. Tad keliautojus, svarstančius apie keliones žiemos metu, kviečiu jas planuoti atsižvelgiant į oro sąlygas ir jų prognozę skrydžio dieną. Bendraukite su apgyvendinimo įstaiga, vežėjais, su kuriais derinote kelionę nuo oro uosto iki viešbučio, ir informuokite juos apie tikėtinus nukrypimus nuo tvarkaraščio iš anksto. Atsarga yra geriausias apsidraudimas nuo nemalonumų, ištinkančių netikėtai“.