Kiekvienas namuose turi turėti medžiagų, kurios padės išsaugoti baldus ar kitas detales, jei jie sulūžo ar iškrito viena detalė. Dažnais atvejais užtenka turėti tinkamus klijus. Svarstant epoksidinių klijų veiksmingumą, naudinga išanalizuoti bendrą juos sudarančių junginių formulę.
Epoksidinės medžiagos sukuriamos polimerizuojant dviejų pradinių junginių – dervos ir kietiklio – mišinį. Kovalentiniai ryšiai tarp dervos epoksidinių grupių ir kietiklio (katalizatoriaus) aminų grupių, atsirandančių dėl šio derinio, užtikrina polimero kryžminį ryšį ir taip diktuoja epoksidinės medžiagos standumą ir stiprumą.
Kur naudojami epoksidiniai klijai?
Epoksidiniai klijai yra ypač patvarūs ir naudojami įvairiai priežiūrai atlikti namuose. Jie gali užpildyti tuščius tarpus, taip pat didelis pranašumas, kad šie klijai yra atsparūs vandeniui ir prilygsta daugiafunkciniams klijams.
Epoksidiniai klijai parduodami dviejų komponentų pakuotėse, kurias reikia sumaišyti, tačiau iš tikrųjų juos naudoti labai paprasta. Įsigyti galite www.spalvusala.lt/lt/.
Kietėjimo sąlygų stebėjimas pagal temperatūrą ir dervos bei kietiklio junginių pasirinkimą leidžia keisti mechaninio stiprumo savybes ir šiluminį, elektrinį bei cheminį atsparumą. Todėl epoksidiniai klijai buvo sukurti taip, kad atitiktų daugybę skirtingų pritaikymų ir darbo sąlygų.
Epoksidiniai klijai prilimpa prie įvairių medžiagų, o jų savybės priklauso nuo konkrečios sistemos cheminės sudėties ir galimo kryžminio sujungimo pobūdžio.
Kai kurie iš svarbiausių eksploatacinių savybių reikalavimų yra išskirtinis cheminis ir karščio atsparumas, puikus sukibimas ir atsparumas vandeniui, taip pat patenkinamos mechaninės ir elektrinės izoliacinės savybės.
Kaip plačiausiai naudojami struktūriniai klijai, epoksidiniai klijai dažniausiai siūlomi kaip vieno komponento arba dviejų komponentų sistemos. Vieno komponento epoksidiniai klijai paprastai sukietėja 250–300 laipsnių temperatūroje.
Tiesą sakant, šis gaminys dažnai naudojamas kaip alternatyva suvirinimui ir kniedėms. Vieno komponento sistemos yra suformuluotos iš anksto katalizuotos ir reikalauja tik vidutinio karščio, kad sukietėtų, pagerinant efektyvumą ir išvengiant klaidų, kurios gali atsirasti dėl oro įstrigimo.
Kuo skiriasi dviejų komponentų epoksidinės sistemos?
Dviejų komponentų epoksidinės sistemos skiriasi tuo, kad katalizacija vyksta esant aplinkos temperatūrai ir gali paspartėti šiluma. Pridedant šilumą, taip pat skatinamas papildomas kryžminis ryšys, dėl kurio gaunamos puikios savybės.
Dviejų komponentų sistemos tinka daugeliui paviršių klijuoti. Jie laikomi labai stabiliais dėl jų gebėjimo atlaikyti pastovų svorį ar jėgą ilgą laiką, taip pat dėl savo atsparumo fiziniam ir cheminiam poveikiui.
Be to, dėl galingo gebėjimo atlaikyti pastovų svorį ar jėgą ilgą laiką, taip pat dėl puikaus atsparumo fiziniams ir cheminiams poveikiams, dviejų komponentų epoksidinės medžiagos yra labai stabilus produktas.
Jie yra labai universalūs ir gali būti naudojami klijavimui, sandarinimui, dengimui ir kapsuliavimui daugelyje pramonės šakų, įskaitant, bet neapsiribojant elektroniką, medicinos prietaisai ir aviacija. Specialiose kompozicijose taip pat yra antipireno, kriogeniškai tinkamo naudoti, greitai kietėjančio, atsparaus aukštai temperatūrai.
Kam galima naudoti epoksidinius klijus?
Kaip jau galėjote pastebėti iš epoksidinių savybių, šie klijai gali būti naudojami daugelio medžiagų sujungimui. Todėl tai yra universalūs klijai dirbtuvėms. Buitinė technika, žaislai, sodo baldai, visi daiktai, daugiausia pagaminti iš plastiko ir laikui bėgant gali sulūžti.
Todėl patariama visada po ranka turėti epoksidinių klijų, nes šie klijai puikiai tinka šiems remonto darbams atlikti. Plastikams reikia greito sukibimo, todėl epoksidiniai klijai yra vienas geriausių pasirinkimų klijuojant šią medžiagą.