Dažnai persikraustymas kelią stresą, ypač jeigu persikeliama iš užsienio, kai atstumas tarp senojo ir naujojo būsto – kur kas didesnis. Tokiu atveju, tiek smulkius asmeninius daiktus, tiek didesnę buities įrangą reikia saugiai pergabenti iš vienos vietos į kitą, o tai – tikras iššūkis.
Atsižvelgiant į tai, straipsnyje pateikiami naudingi patarimai, leisiantys sklandžiai ir greitai persikelti iš užsienio į gimtinę.
Pradėkite ruoštis iš anksto
Norint sumažinti stresą ar visai jo išvengti, patariama nedelsti ir ruoštis iš anksto. Vos tik nusprendę, kad planuojate sugrįžti į gimtąją šalį, pradėkite planuoti persikraustymą. Sudarykite kelis daiktų sąrašus, viename iš jų surašykite būtiniausius, kitame – mažesnio būtinumo daiktus.
Turėdami prieš akis sąrašus, pradėkite grupuoti daiktus ir kreipkitės į siuntų gabenimo tarpininkus, kurie greitai pristatys būtiniausius daiktus į naują būstą. Tai gali būti svarbūs dokumentai, vaikams reikalingos priežiūros priemonės ar vaistiniai preparatai.
Pasirinkę profesionalias kurjerių paslaugas, galėsite patogiai sekti siuntą ir matyti, kada ji bus pristatyta. Tarptautinių siuntinių sekimą galima rasti tokiose skiltyse kaip „tarptautinių siuntų paieška, pasitikrink“ ar panašiai.
Kokybiškai supakuokite daiktus
Saugiam ir sklandžiam buities daiktų pristatymui nepakanka surasti profesionalios gabenimo tarnybos. Savarankiškai būtina pasirūpinti kokybišku siuntinių pakavimu. Tam, kad pakuotė išliktų patvari viso transportavimo metu, laisvą tūrį užpildykite:
- burbuline plėvele;
- tvirtu popieriumi ar kartonu;
- oro pagalvėmis;
- putplasčio plokštėmis.
Reikia atminti, kad siuntos tranzito metu yra kilnojamos ir kraunamos viena ant kitos, todėl svarbu, kad pakuotė atlaikytų kitų siuntų svorį.
Užsakant pristatymo paslaugą, būtina nurodyti tiek savo, tiek gavėjo adresus, kontaktinius telefono numerius ir kitą būtiną informaciją. Taip pat reikia atspausdinti suteiktus siuntos dokumentus, kurie turi būti saugiai pritvirtinti gerai matomoje siuntinio vietoje.
Išpakuokite daiktus atitinkamuose kambariuose
Kai siuntos jau yra pristatomos, dėžes paskirstykite į skirtingas namų erdves pagal jų turinį. Vonios reikmenų dėžę padėkite vonios kambaryje, virtuvės reikmenis – virtuvėje ir panašiai. Taip kur kas paprasčiau ir greičiau bus galima surasti reikiamus daiktus. Be to, nebereikės perkelti sunkių dėžių iš vieno kambario į kitą.
Priklausomai nuo atstumo, daiktų kiekio ir nusiteikimo, skirsis ir persikraustymo trukmė. Sudarykite būtiniausių reikmenų sąrašą, sugrupuokite daiktus ir tinkamai supakuokite dėžes.
Žinoma, norint užtikrinti kuo sklandesnį ir efektyvesnį daiktų gabenimą, patariama kreiptis į profesionalias kurjerių ir perkraustymo tarnybas.
Kokybiškai supakavus siuntas ir pasirinkus patyrusius darbuotojus, sumažinama tikimybė, kad daiktai bus sulaikyti ar pažeisti tranzito metu. Tokiu būdu išvengiama nepageidaujamo streso ir nerimo.