Dovana nebūtinai turi būti pirkta ir nebūtinai nauja. Tokią žinią neša gerų daiktų dalinimosi stotelės „DĖK’ui“, kviečiančios Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga atnaujinti jau naudotus daiktus ir kurti iš antrinių žaliavų. Gruodžio ir sausio mėnesiais skirtingose Vilniaus vietose vyks nemokamos dirbtuvės, o originaliausi darbai bus pristatyti parodoje.
Vilniaus regione gerų daiktų dalinimosi idėja kasmet vis stiprėja. Per pastaruosius ketverius metus stotelių DĖK’ui tinklas išaugo iki aštuoniolikos. Galimybė nemokamai atiduoti daiktus ir lygiai taip pat nemokamai juos pasiimti vyksta ne tik didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, bet ir sostinės centre, rengiamos daiktų atnaujinimo dirbtuvės.
Jos artėjančio Vilniaus 700 – ojo gimtadienio proga sukels tikrą dovanų snygį. Nuo gruodžio pradžios iki sausio vidurio suplanuotos dvi dešimtys nemokamų dirbtuvių kvies kūrybiškai į atliekas pažvelgti skirtingo amžiaus žmones – moksleivius, šeimas, senjorus, socialinių tinklų bendruomenę.
„Vilnius yra įkvėpimo šaltinis. Tikiu, ne tik man. Jis duoda supratimą apie kūrybingumą, laisvę, polėkį, yra jaunas, net sulaukęs 700 metų. Atsidėkokime šiam didingam miestui tuo pačiu – savo vaizduote, kūrybiškumu, bendruomenišku. Kviečiu kurti, atrodytų, iš nieko, savo rankomis, neperkant ir prisijungti prie šios DĖK’ingumo šventės“, – sako Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro vadovas Tomas Vaitkevičius.
Svarbu ne tik kurti iš pirmąją savo paskirtį jau atlikusių daiktų, bet ir paisyti kitų sąlygų: kūrinys turėtų tilpti į dovanų dėžę, kurios kraštinės – 70x70x70 cm, o Vilniaus jubiliejų žymintis specialaus dizaino užrašas „700“ – dominuoti baltame fone.
Tai gali būti atvirukas, puoštas pieštuko drožlėmis, paveikslas, sukomponuotas iš žemėlapių ir autobuso bilietų, pagalvėlė ar marškinėliai, dekoruoti pavienėmis sagomis, atnaujinta medinė papuošalų skrynelė, duženų mozaika papuoštas vazonas – dirbtuvių organizatoriai neriboja kūrėjų vaizduotės.
„Kurti iš to, kas tapę nebereikalinga – smagu ir prasminga. Pasistengus, rezultatas gali tapti šaunia dovana, ne veltui sakoma, kad kas vienam – šiukšlė, kitam – lobis. Svarbiausia yra atsirinkti, kokios atliekos labiausiai įkvepia kūrybai“, – pataria Simonas Sonkinas, įspūdingais dirbiniais paverčiantis sulūžusias riedlentes.
Laukiami ir savarankiškai atlikti darbai. Juos galima pristatyti iki 2023 m. sausio 16 d:
Dešimties įspūdingiausių darbų autorių laukia ir VAATC bei kitų projekto partnerių įsteigtos praktiškos dovanos. Laiminguosius atrinks komisija.