Prireikus didesnės sumos pinigų būsto remontui, studijoms, kelionei ar ištikus neplanuotam įvykiui, reikalaujančiam skubiai padengti nemažas išlaidas, gyventojai iš pradžių stengiasi panaudoti turimas lėšas. Tačiau, kaip rodo „Luminor“ banko duomenys, jų pritrūkus, dažna gyventojų išeitis – įvairių rūšių paskolos.
Paprastai jie pasirenka sprendimą imti vartojimo paskolą arba kredito limitą mokėjimo kortelėje. Kartu su „Luminor” banko kredito produktų skyriaus vadove Olga Kazanavičiene bandome išsiaiškinti, koks variantas kuriuo atveju geresnis.
O. Kazanavičienė pabrėžia, kad šeimos biudžeto planavimas ir taupymas yra labai svarbūs ir reikalingi įpročiai, tačiau, deja, ne viską galima numatyti ir suplanuoti, savo išlaidas – taip pat. Gavote gerą pasiūlymą buitinei technikai įsigyti, netikėtai prisireikė atlikti tam tikras procedūras ar nutiko neeilinis įvykis, reikalaujantis papildomų lėšų – tokie atvejai pasitaiko ir tada, kai jūsų santaupos išsekusios arba jų tiesiog nepakanka. Tokiu atveju gyventojui gali tikti keli sprendimo variantai. Tai gali būti vartojimo paskola arba kredito limitas kredito kortelėje.
Vartojimo paskola – vienkartiniam poreikiui patenkinti
Jei norite įsigyti konkrečią prekę ar paslaugą savo gyvenimo kokybei pagerinti, tuomet jums labiau tiks vartojimo paskola. Išduodant tokią paskolą klientui pervedama tam tikra pinigų suma, o vėliau kas mėnesį reikia mokėti įmokas, kurias sudaro pagrindinės sumos dalies grąžinimas ir palūkanos.
„Luminor“ banko duomenimis, vartojimo paskola dažniausiai naudojama namų remontui ar pertvarkai, kartais – vasarnamiams ar sodyboms įsigyti, taip pat sveikatai gerinti, pavyzdžiui, odontologinėms paslaugoms. Vartojimo paskolos naudojamos ir naudotiems automobiliams įsigyti, nes išduodant tokią paskolą nereikia pateikti automobilio įvertinimo, nėra atsižvelgiama į jo amžių.
Suteikiamos paskolos suma priklauso nuo konkretaus kliento pajamų ir turimų finansinių įsipareigojimų, o pats procesas ir pinigų pervedimas į sąskaitą yra paprastas ir greitas.
Kreditinė kortelė su kredito limitu – pirkiniams ir netikėtoms išlaidoms
Didelis turimo kredito limito mokėjimo kortelėje privalumas – norint kažką įsigyti ar apmokėti, nereikia kreiptis į banką. Be to, palūkanos bus skaičiuojamos tik už panaudotą lėšų dalį ir už tą laiko tarpą, kuriam pinigai pasiskolinti. Kredito limitas mokėjimo kortelėje ypač naudingas atsiskaitant už pirkinius ar paslaugas, kai iš anksto nežinote tikslios pirkimo sumos. Tokia situacija gali susiklostyti pavyzdžiui atliekant tam tikras odontologines procedūras – gydytojas tik atlikdamas gydymą gali tiksliai įvertinti, kiek kainuos viena ar kita paslauga.
Ne mažiau patogu ir tai, kad pasinaudojus kredito limitu ir grąžinus sumą per nustatytą laiko tarpą, palūkanos už pasiskolintą sumą net nebus skaičiuojamos.
„Pasinaudoti kredito limitu mokėjimo kortelėje gali būti geras sprendimas, jei sugedo buitinė technika, ar vyksta reikalingų prekių išpardavimas, o iki atlyginimo gavimo liko vos kelios dienos. Taip pat patogu keliaujant rezervuoti automobilį ar viešbutį, kam taip pat dažnai prireikia nemažai lėšų“, – pasakoja Olga Kazanavičienė. Anot jos, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kredito limitas kortelėje paprastai turi didesnę metinę palūkanų normą nei vartojimo paskola, tačiau čia nėra taikomas vienkartinis mokestis už jo suteikimą.
Kredito limitas taip pat neturi konkretaus galiojimo termino ir klientas gali juo naudotis ilgą laiką. Tuo pačiu tiems, kurie mėgsta savo veiksmus susiplanuoti pagal aiškų grafiką, vartojimo paskola yra tinkamesnis sprendimas.
„Jei vis tik sunku apsispręsti, kuri banko paslauga geriau tinka, rekomenduoju pasitarti su banko specialistu – jis padės įvertinti padėtį ir priimti naudingiausią sprendimą“, – sako „Luminor“ banko ekspertė.