Politinis strateginis lygmuo
Kinijos prezidentas Si Dzinpingas (习近平) pagrasino JAV prezidentui Džo Baidenui esą kišdamosi į Taivano reikalus Jungtinės Valstijos „žaidžia su ugnimi“. Paskutiniu nesutarimo tašku tapo planuojamas JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nensi Pelosi (Nancy Pelosi) vizitas į Taivaną. Lyderiai apsikeitė nuomonėmis, kad abu siekia stabilumo regione, tačiau Dzinpingas pabrėžia Taivano – nedalomos Kinijos teritorijos – statusą.
Kinijos vadui, regis, neįmanoma suprasti, kad N. Pelosi vyksta į Taivaną nesuderinusi kelionės tikslų su Baltųjų rūmų administracija. Pirmininkė tiek Kinijos, tiek Rusijos atžvilgiu laikosi kietos pozicijos ir ragina pripažinti Rusiją teroristine šalimi bei taikyti jai tą pačią užsienio politiką, kaip ir Šiaurės Korėjos atžvilgiu. Tai reikštų naują geležinę uždangą Rusijai. Baidenas (kol kas) Rusijos atžvilgiu laikosi „minkštos“ politikos. Tačiau „Rusijos terorizmo“ klausimas greitai gali būti įtrauktas į JAV Kongreso debatus ir tapti pagrindiniu įvykiu šalyje.
JAV taip pat imasi veiksmų, kad šalis nebebūtų priklausoma nuo Kinijos gamybos. Senatas priėmė teisės aktą, kuriuo puslaidininkių bendrovės skatinamos statyti daugiau aukštųjų technologijų gamyklų JAV. Dž. Baidenas siekia sutelkti pasaulio demokratines valstybes remti investicijas į kitas mažas ir vidutines pajamas gaunančias šalis, kurios taptų alternatyva Kinijai.
Kinija, kaip ir Rusija, Vakarų siekio gauti visko „daug ir pigiai“ produktas. Daugelis dar pamena pigų kinišką šlamštą, kuriuo prieš 30 metų buvo užversti mūsų prekystaliai. Tačiau Kinija išmoko gamint, išmoko uždirbt, investuot ir tapo ne tik viena pagrindinių ekonominių, bet ir karinių galių pasaulyje. Šešėlis sukilo prieš šeimininką.
Ukrainos pusė teigia, jog abi JAV Kongreso partijos pritaria tolimojo nuotolio raketų ATACMS perdavimui Ukrainai. Šiuo ginklu galima smogti į taikinius 300 km atstumu.
Sveikinam. Panašu, jog JAV politikai jau suvokė, kad Rusija nesustos, kol kaip reikiant negaus į dantis.
Jei to dabar nepadarys Ukraina, tai teks daryti JAV ir sąjungininkams.
Vokietijoje, Hanoverio mieste, dėl dujų krizės visuose viešuosiuose pastatuose išjungtas šildymas, dušuose – tik šaltas vanduo. Tai pirmasis didelis Vokietijos miestas, išjungęs karštą vandenį po to, kai Rusija prieš Europą pradėjo dujų terorą. Karšto vandens nebus visuose viešuose pastatuose, taip pat sporto klubuose, išjungti miesto fontanai, taupant energiją, didžiuosiuose pastatuose, tokiuose, kaip muziejai, rotušė – naktimis apšvietimas bus išjungtas. Draudžiama naudoti nešiojamuosius oro kondicionierius, šildytuvus ir radiatorius.
Tokiomis drastiškomis priemonėmis vokiečiai stengiasi sukaupti dujų atsargas žiemai. Teisingai daro, tik apie tai reikėjo galvot 2014-aisiais.
Maskva ir Vašingtonas susikibo derybose dėl apsikeitimo kaliniais. Baideno administracia siūlo Maskvai apkeisti 25 metų laisvės atėmimo bausmę JAV atliekantį Rusijos ginklų prekeivį Viktorą Butą į narkotikų gabenimu įtariamą WNBA žvaigždę Britni Grainer (Brittney Griner) ir šnipinėjimu įtariamą Paulių Vilaną (Paul Whelan). Krepšinio žvaigždė sulaikyta gabenusi kažkokį kanapių aliejų, kas Rusijoje griežtai draudžiama.
Išpūsta byla nuolat rodoma per TV, smerkiant juodaodę krepšininkę, kuri dar, tik pamanykite, ir homoseksuali. Vaduoti garsių JAV piliečių ėmėsi JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas, pareiškęs, jog dėl apsikeitimo įkalintaisiais skambins Lavrovui. Tačiau panašu, jog skambutis beprasmis, nes Putlerio atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad „kol kas šiuo klausimu nėra jokio susitarimo“.
Putinas mėgsta žvaigždes. Mėgsta spausti joms ranką arba sodinti už grotų. Taip jis pats, būdamas menkysta „pakyla iki žvaigždžių“ ir aukščiau jų. Tuo pačiu Rusija, kaip terorizmo tradicijų šalis, pasilieka sau teisę ne tik žeminti priešininką, bet ir reikalauti iš jo tam tikrų nuolaidų.
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba rengiasi pirmajai kelionei po Afriką.
Pagal naują Ukrainos politiką šalis daugiau dėmesio skirs ne tik Afrikai, bet ir Artimiesiems Rytams ir Lotynų Amerikai.
Remiantis naująją Ukrainos politika, prezidento Zelenskio įsakymu įvesta specialaus atstovo Artimiesiems Rytams ir Afrikai pareigybė.
Labai išmintinga. Vakarų įtaka ir bendradarbiavimas su šiais regionais tiesiog būtinas. Nes, kaip sakoma, ten, kur yra vakuumas arba iš kur pasitraukia amerikiečio batas, kaip mat atsiranda ruso snukis. Ukraina ir vėl demonstruoja Vakarams lyderystės pavyzdį.
Operacinis lygmuo
Rusija ir toliau laikosi strategijos išsilieti ant civilių objektų raketų kruša, jei kas nors nepavyksta diplomatiniame ar karo fronte. Po aktyvių ir sėkmingų Ukrainos kariuomenės atakų Chersono srityje Rusija smogė raketomis daugelyje Ukrainos vietų. Raketomis pataikyta į Kropyvnickio miestą, žuvo penki žmonės, 25 buvo sužeisti.
Chersonas abiems pusėms šiuo metu tapo operaciniu tikslu. Chersono kontrolė Kremliui yra labai svarbi, nes per jį eina sausumos kelias į Krymą. Ukrainiečiams jis svarbus užrakinant patekimą į Krymą ir galvojant apie tolesnį teritorijų į rytus išlaisvinimą. Be to, Chersono atsiėminas užtikrintų sąlyginę ramybę Nikolajeve.
Rusams fronte daugėja logistinių problemų: sėkmingos HIMARS atakos privertė driskius perkelti amunicijos sandėlius toliau nuo fronto linijos ir dabar sviedinių, kuro ir ėdalo gabenimas trunka ilgiau.
Nepaisant nežymių laimėjimų, skelbiama, kad Vakarų ginkluotė padėjo Ukrainai ženkliai sulėtinti Rusijos pajėgų žygį. Rusijai artimiausiu metu, greičiausiai, nepavyks užimti viso Donbaso ir ji bus priversta ieškoti strateginių sprendimų puolimui tęsti.
Taktinis lygmuo
Apšaudytos Kyjivo prieigos, karinėje bazėje buvo sužeista 15 žmonių. Taip pat nukentėjo šiauriniai ir pietiniai Ukrainos regionai, yra žuvusiųjų.
Rusijos teroristai į Kirovogrado sritį paleido 13 sparnuotųjų raketų – aštuonias jūrines „Kalibr“ ir penkias X-22 raketas iš lėktuvo TU-22M3.
Apšaudytas Charkovo centras, sugriautas pastatas, vyksta gelbėjimo operacija.
Okupantų raketos pataikė į Kanatovo karinį aerodromą ir vieną iš „Ukrzaliznytsya“ objektų.
Driskiai mėgino vykdyti puolimą Bachmuto ir aplinkinių gyvenviečių kryptimis, tačiau nesėkmingai. 3 žmonės žuvo, 3 sužeisti Bachmuto apšaudymo metu.
Driskiai pataikė į Soledaro vidurinę mokyklą, kuri užsidegė.
Atsinaujino apšaudymas Avdijevkos, Novopavlovkos ir Zaporožės kryptimis.
Toliau vykdomas lėtas puolimas, mėginant žengti Bachmuto ir Avdijevkos kryptimis.
Rusai mėgina kontratakuoti, tiksliau imituoti puolimą Chersono srityje.
Ukrainos aviacijos, raketų ir artilerijos daliniai toliau smogia į okupantų atramos punktus ir gyvosios jėgos bei technikos telkinius.
Nuotrauka: driskių tūškės sėja mirtį bombomis ant civilių galvų.
Posted by Aurimas Navys on Friday, July 29, 2022
Gauna ukropai į vienus vartus.
O driskių “futbolistų” jau 40 tūkstančių pas “kabzoną treniruojasi”. A ne?
Tiki UA fake. Užuojauta.
Draudžiama naudoti nešiojamuosius oro kondicionierius, šildytuvus ir radiatorius.